Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблема тероризму в сучасному політичному процесі

Проблема тероризму в сучасному політичному процесі

Назва:
Проблема тероризму в сучасному політичному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тероризм як явище, безумовно, представляє чималі труднощі для аналізу. Незважаючи на численні спроби науковців, експертів, дослідників та інших спеціалістів хоча б у загальному вигляді визначити єдине поняття цього явища, дана проблема залишається на сьогодні поки ще не вирішеною.

Аналіз проблеми тероризму є досить складним у зв’язку з тим, що протягом ХХ – на початку ХХІ сторіччя характер тероризму зазнав значних змін. Це стосується не тільки методів, але й завдань боротьби, а також особи тих, хто бере в ній участь.

Тероризм – це не набір чисто технічних прийомів. У тих, хто їм займається, існує визначена світоглядна спільність, належачи до лівої або правої частини політичного спектру, вони можуть бути націоналістами, або інтернаціоналістами, релігійними фанатиками тощо, але в основних моментах їх ментальність проявляє надзвичайну схожість. Подібно до того, як технологію тероризму можуть успішно опановувати люди самих різних переконань, його філософія також без складнощів долає перепони, що існують між окремими політичними доктринами.

Існує поширена думка, що особливості сучасного тероризму загалом зводяться до нижченаведеного:

1. Тероризм – щось нове, що не має прецеденту в історії. З цієї причини його попередники не представляють особливого інтересу.

2. Тероризм – одна з найбільш серйозних проблем, що нині встають перед світовим співтовариством і можуть викликати велику небезпеку.

3. Тероризм – це реакція на несправедливість. Якби у світі панувала політична і соціальна справедливість, ніякого тероризму не існувало б.

4. Єдиний засіб зменшити загрозу тероризму – боротися з тими соціальними і політичними проблемами, що обумовлюють його прояви.

5. Терористи – фанатики-ідеалісти, доведені до розпачу нелюдськими умовами існування. Вони безкорисливі, в основі їх дій лежать мотиви суто ідеологічного характеру.

6. Тероризм може заявити про себе в будь-якому місці земної кулі.

Сьогодні не існує загальноприйнятого визначення поняття “тероризм”. Тому, перш за все, доцільно навести декілька можливих значень.

Тероризм – це тактика політичної боротьби, що характеризується систематичним застосуванням ідеологічно мотивованого насильства у вигляді вбивств, диверсій, саботажів, викрадень та інших дій, що представляють загрозу для життя і безпеки людей. Таке насильство використовується як для усунення конкретних супротивників, так і для залякування уряду, партій, суспільно-політичних і релігійних рухів, етнічних груп, соціальних прошарків в ім’я досягнення певних політичних, релігійних, соціально-економічних цілей.

Наведене визначення збігається з думкою окремих зарубіжних експертів. Так, зокрема, Уолтер Лакер вважає, що “тероризм – це застосування недержавного насильства або загроза насильства з метою викликати паніку в суспільстві, послабити становище і навіть скинути посадових осіб і викликати політичні зміни в суспільстві”.

Б. Кроз’є, директор Лондонського інституту з вивчення конфліктів, наводить по-англійські стисле та лаконічне визначення: “Тероризм є мотивоване насильство з політичними цілями” [1].

Наведемо для повноти картини й те визначення, що дане в Законі РФ про боротьбу з тероризмом: “Тероризм – насильство або загроза його застосування по відношенню до фізичних осіб або організацій, а також знищення (ушкодження) або загроза знищення (ушкодження) майна й інших матеріальних об’єктів, що створюють небезпеку загибелі людей, заподіяння значного майнового збитку або настання інших суспільно небезпечних наслідків, здійснювані з метою порушення суспільної безпеки, залякування населення або здійснення впливу на прийняття органами влади рішень, вигідних терористам, або задоволення їх неправомірних майнових і (або) інших інтересів; зазіхання на життя політичного або суспільного діяча, здійснене з метою припинення його державної або іншої політичної діяльності або з помсти за таку діяльність; напад на представника іноземної держави або співробітника міжнародної організації, що користуються міжнародним захистом, а також на службові помешкання або транспортні засоби осіб, що користуються міжнародним захистом, якщо це діяння здійснене з метою ускладнення міжнародних відносин” [2].

Стосовно ситуації навколо поняття міжнародного тероризму теж нема єдиного підходу. Дедалі більше сучасних дослідників обстоюють тезу про потребу пошуку не універсального (“описового”) визначення міжнародного тероризму, а відокремлення окремих його складових.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Проблема тероризму в сучасному політичному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок