Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблема сьогодення – боротьба з легалізацією “брудних” грошей

Проблема сьогодення – боротьба з легалізацією “брудних” грошей

Назва:
Проблема сьогодення – боротьба з легалізацією “брудних” грошей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Сьогодні в Україні питання, пов’язані з легалізацією доходів, здобутих злочинним шляхом, набули великої актуальності і перебувають у центрі уваги нашого суспільства. Актуальність даної проблеми полягає в тому, що проникнення в легальний бізнес кримінальних доходів становить серйозну небезпеку для законної економічної діяльності, дестабілізації існуючих фінансової та валютної систем, зниження добробуту населення.

Аксіомою є необхідність адекватної відповідності законодавства у сфері протидії легалізації доходів, одержаних протиправним шляхом, її рівню та стану, новим проявам суспільнонебезпечної поведінки. Об’єктивний аналіз прийнятих лише у 2000-2003 роках правових актів свідчить, що в нашій державі цій проблемі з боку Верховної Ради, Президента, Уряду України приділяється значна увага. Але справа тут не лише у збільшенні кількості прийнятих нормативних правових актів. Важливішим є визначення сучасної стратегії (концепції чи програми) розвитку законодавства у сфері боротьби з “відмиванням” грошей, і найголовніше в цьому – створення ефективно діючої системи запобігання злочинам, пов’язаним з відмивання “брудних” коштів.

В Україні на законодавчому рівні система запобігання злочинам та іншим правопорушенням, пов’язаним з легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом, створена, визначені органи та підрозділи, на які покладено функції щодо контролю за фінансовими потоками, протидії та боротьби з “відмиванням”.

Певна робота цими органами здійснюється. Так, у минулому році Державним департаментом фінансового моніторингу зареєстровано близько 230* тис. звітів про операції, що підпадають під обов’язковий фінансовий моніторинг та сумнівні операції. Правоохоронними органами України за статтею 209 “Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом” Кримінального кодексу України порушено 686 кримінальних справ.

Проте, в роботі даних органів відчувається відсутність належної взаємодії, підрозділи та ланки управління часто дублюють одна одну, що спричиняє неузгодженість і паралелізм виконання функцій. Звідси – недостатній рівень впливу управління на ефективність діяльності системи.

Наприклад, із наведених вище 230 тисяч звітів Державний департамент фінансового моніторингу до правоохоронних органів направив лише 18 матеріалів (11 – до Генеральної прокуратури, 3 – до МВС, 2 – до СБУ, 2 – до ДПА України), з яких порушено кримінальні справи за фактами легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом.

Причиною низької ефективності протидії легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом, перш за все, є недосконалість законодавства у цій сфері.

У нас, на жаль, не враховується практика боротьби з “відмиванням брудних” грошей у тих країнах, де вже накопичений значний досвід з цих проблем. Світова практика порушення кримінальних справ за фактами “відмивання брудних” грошей свідчить, що методи і способи легалізації грошових коштів змінюються відповідно до розвитку контрзаходів, притягнення винних до кримінальної відповідальності, вона ускладнюється професійним рівнем підготовки злочинців, а також недосконалістю та неузгодженістю окремих актів чинного законодавства, тому до суду, в основному, направляються кримінальні справи з дріб’язковими сумами легалізованих грошових коштів, за малозначними злочинами та без урахування суспільної небезпеки діяння.

Як результат, у 2003 році працівниками правоохоронних органів із порушених 686 кримінальних справ до суду передано 105, та й ті у переважній більшості – із дріб’язковими сумами. Така ситуація, на нашу думку, свідчить про неврегульованість кримінально-правової системи боротьби з “відмиванням брудних” грошей, оскільки зводить практично до “нуля” ефективність роботи правоохоронних органів.

Звичайно, серед кримінальних справ, порушених та переданих правоохоронцями до суду, зустрічаються і значні, але їх відсоток невеликий.

Так, зокрема, співробітниками УМВС України в Закарпатській області задокументовано протиправну діяльність посадових осіб ТОВ “Тандем-Іршава”, які з метою легалізації (відмивання) грошових коштів при здійсненні інвестиційного проекту під виглядом інвестицій від закордонного інвестора ТОВ “Карто” (Чеська Республіка), ввезли на територію України деревообробне обладнання, подали до органів державної влади завідомо неправдиві дані й скористалися пільгами по сплаті податків як учасники інвестиційного проекту згідно із Законом України “Про спеціальний режим інвестиційної діяльності у Закарпатській області” та легалізували злочинно здобуті кошти на загальну суму близько 5 млн грн.

Припинено спробу посадових осіб одного з вінницьких підприємств здійснити за змовою з представниками комерційних структур двох інших областей України зовнішньоекономічну операцію із завищенням майже у 80 разів вартості експортованих товарів, що дало б змогу зловмисникам незаконно отримати з державного бюджету відшкодування ПДВ у сумі 11,6 млн грн. За вказаним фактом порушена кримінальна справа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проблема сьогодення – боротьба з легалізацією “брудних” грошей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок