Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове забезпечення управління державним боргом України як дієвий важіль у боротьбі з організованою злочинністю

Правове забезпечення управління державним боргом України як дієвий важіль у боротьбі з організованою злочинністю

Назва:
Правове забезпечення управління державним боргом України як дієвий важіль у боротьбі з організованою злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,29 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Проведення корінних змін в Україні, яке відзначалося триваючим процесом глибоких економічних перетворень, спрямованих на побудову цивілізованих ринкових відносин, а також удосконаленням державних інститутів, правовідносин, які мають забезпечувати подальший рух до демократії на кшталт європейської, призвело до нагромадження протиріч і кризи в економічній системі держави. Україна пережила гіперінфляцію, суттєвий спад виробництва, масове безробіття, дестабілізацію валютного ринку. Все це прямо чи опосередковано сприяло поширенню різних видів злочинних проявів та протиправної поведінки. Основним чинником дестабілізації та подальшої криміналізації суспільства залишалися активність протиправних дій організованих злочинних угруповань та зміцнення їх зв’язків з міжнародними транснаціональними злочинними формуваннями. Особливу суспільну небезпеку створювало проникнення організованих злочинних угруповань до структури влади та управління, політичних інститутів, і, в результаті, взяття їх під свій контроль. Тобто, ми можемо констатувати, що організована злочинність у її найбільш широкому розумінні еволюціонувала від суттєвого кримінологічного чинника, що посилює соціальну напругу в суспільстві, до відносно самостійної політичної системи, яка намагається диктувати напрями державної політики, перш за все, шляхом формування “потрібного” законодавства. Саме в цей період через малодієвість законодавства, завдяки наявності в ньому багатьох “пробілів” зріс державний борг України до неймовірних розмірів. Утворилася реальна загроза економічній та фінансовій безпеці, що зумовило потребу у всебічному дослідженні стану державного боргу України, виробленні та впровадженні системи економічного потенціалу держави.

Поняття управління державним боргом визначено у відомчому акті – наказі Міністерства фінансів України від 8.01.2004 р. № 42: “управління державним боргом – це виконання заходів щодо досягнення економії коштів державного бюджету з погашення та обслуговування державного боргу України та поліпшення його структури (включаючи дострокове погашення боргових зобов’язань держав, зменшення ризиків, пов’язаних із борговим навантаженням тощо); проведення заходів з інформаційної та рейтингової підтримки залучення коштів на ринках капіталу; оплата дорадчих послуг з питань управління державним боргом, у тому числі, управління ризиками, випуску та обігу похідних інструментів, впровадження сучасних засобів обробки інформації та зв’язку, створення інформаційно-аналітичної системи управління державним боргом” [1].

На нашу думку, визначення, що міститься в наказі, переважно відображає економічну сутність процесів і процедур, пов’язаних з управлінням державним боргом, проте не фіксує його правового змісту, а також правових наслідків, – тобто постає доволі звуженим.

На підставі вищевикладеного пропонуємо доповнити п. 16 ст. 2 Бюджетного кодексу України визначенням управління державного боргу у такій редакції: “Управління державного боргу України – це сукупність заходів, способів, операцій і процедур впливу уповноважених законодавством суб’єктів на стан державного боргу, його регулювання і погашення, здійснення контролю за борговою політикою в державі з метою пошуку ефективних джерел його фінансування, а також зменшення негативних наслідків”. Вважаємо, що запропоноване визначення категорії державного боргу, закріплене на рівні Бюджетного кодексу України, ліквідує прогалину, що утворилася у національному законодавстві в одній з найважливіших для життєдіяльності держави сферах, і, відповідно, забезпечить регулювання відносин, які виникають у процесі формування, управління, погашення державного боргу – у правовому аспекті, враховуючи правові наслідки.

Управління державним боргом як функцію державного управління необхідно оцінювати не за витраченими зусиллями й коштами, а, передусім, за рівнем ефективності управлінської діяльності. Складність, суперечливість і динамізм сучасної боргової політики держави потребують прискорення реформування системи управління та обслуговування державного боргу, удосконалення процедур контролю за його погашенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правове забезпечення управління державним боргом України як дієвий важіль у боротьбі з організованою злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок