Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове забезпечення діяльності у сфері будівництва: недоліки та шляхи удосконалення

Правове забезпечення діяльності у сфері будівництва: недоліки та шляхи удосконалення

Назва:
Правове забезпечення діяльності у сфері будівництва: недоліки та шляхи удосконалення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Головні напрями розвитку будівельного комплексу в країні формуються, виходячи з основних пріоритетів стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002–2011 роки, визначені у Посланні Президента до Верховної Ради України [1]. Соціально-економічний розвиток держави потребує нарощування інвестиційних ресурсів, поліпшення структури інвестиційних джерел, оптимізації напрямів їх вкладання та створення однакових правових умов для всіх учасників інвестиційного процесу.

Але через незавершеність розпочатих перетворень, слабкість, а нерідко й відсутність реальних важелів державного управління економіка України залишається вразливою ланкою перед злочинним та корупційним тиском. Певною мірою криміналізовані й “тінізовані” практично всі сфери економіки, у тому числі й будівництво.

Однією з головних причин загострення криміногенної ситуації у сфері будівництва та масового поширення в ній правопорушень є те, що держава втратила контроль над державними підприємствами, які до 90-их років минулого століття стабільно працювали та забезпечували надходження коштів до державного бюджету. Як наслідок, разом з ліквідацією державної монополії на будівництво, було завдано великої шкоди економіці України.

З точки зору одержання прибутків, сфера будівництва є дуже привабливою для організованої злочинності. Організовані злочинні угруповання, користуючись відсутністю належного обліку та контролю, можливістю швидкого отримання надприбутків, недосконалістю та постійними змінами чинного законодавства, активно проникають у сферу будівництва, чим створюють додаткові перешкоди на шляху до виходу держави з економічної кризи.

У сфері будівництва щороку виявляються численні факти хабарництва, розкрадання державної й колективної власності, заниження оціночної вартості об’єктів, безпідставного списання основних фондів, завищення кредиторської заборгованості, фальсифікації документів, приховування прибутків від оподаткування, шахрайства з фінансовими ресурсами, легалізації “брудних” коштів, використання протиправних фінансових схем, що завуальовані через недосконалість законодавства та інші протиправні діяння корисливого спрямування.

Криміналізація будівництва призводить до зменшення надходжень до бюджету держави, зменшення іноземних інвестицій в економіку України, до монополізації галузі та послаблення легітимної економіки. Так, лише підрозділами МВС України у 2001 р. у сфері будівництва зареєстровано 288 злочинів, а у 2002 р. їх кількість становила вже 413.

Матеріальні збитки від злочинів у сфері будівництва у 2002 р., порівняно з 2000 р., зросли у 14 разів, разом з тим покращилися показники щодо їх відшкодування (з 56 % – у 2000 р. до 89 % – у 2002 р.), у 2002 р. сума встановлених матеріальних збитків становила 2,2 млн грн.

За матеріалами ГоловКРУ України у 2002 році найбільш поширеними серед виявлених фінансових порушень були незаконне і не за цільовим призначенням витрачання бюджетних коштів при виконанні бюджетних програм, оплаті вартості будівельних та ремонтних робіт, послуг, матеріальних цінностей.

Нерідко представники злочинного середовища та “тіньового” бізнесу прагнуть використати зміну форм власності як реальну можливість легалізувати здобуті незаконним шляхом кошти, прибрати до рук найбільш прибуткові будівельні підприємства. Складнощі перехідного періоду від адміністративно-командної системи господарювання до ринкової економіки призвели до дестабілізації соціально-політичної та економічної ситуації в країні, що активно використовують у своїх корисливих цілях організовані злочинні угруповання. Організована злочинність постійно намагається захопити в ринковій господарській системі ключові позиції, монополізувати не тільки сферу незаконного підприємництва, але й провідні сегменти легального бізнесу, встановити контроль над прийняттям найважливіших рішень у сфері економічної політики держави, проникнути до владних структур або використовувати їх представників у своїх цілях. Часто контрольний пакет акцій державних підприємств, що приватизуються, опиняється в руках корумпованих чиновників. Вони за хабарі сприяють оформленню необхідних документів, заниженню за домовленістю з покупцем вартості об’єктів тощо. Питома вага осіб керівної ланки, які вчиняють такі злочини у загальній кількості виявлених осіб залишається високою: майже кожен третій – керівник підприємства або його структурного підрозділу, та майже кожен десятий – фінансово-бухгалтерський працівник або матеріально-відповідальна особа. Все частіше у поле зору правоохоронців потрапляють державні службовці. Таких осіб виявлено у 2000 р. – 3, у 2001 р. – 10 та у 2002 р. – 6.

Основними чинниками, що сприяють поширенню злочинів у сфері будівництва та негативно впливають на процеси протидії, є:

– підвідомчість підприємств, що займаються будівництвом, різним міністерствам та відомствам;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Правове забезпечення діяльності у сфері будівництва: недоліки та шляхи удосконалення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок