Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порівняльний аналіз інституту банкрутства

Порівняльний аналіз інституту банкрутства

Назва:
Порівняльний аналіз інституту банкрутства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Однією з проблем, що виникла в процесі перебудови економіки України, є банкрутство суб’єктів господарювання. Основними причинами, що призвели до збільшення кількості фінансово неспроможних підприємств, виявилися негативні явища в економіці країни, загальне падіння обсягів виробництва, криза неплатежів і, як наслідок, – існування значної взаємозаборгованості, недосконалість законодавства в галузі господарського права та податкової політики, неефективний фінансовий менеджмент. Крім того, зростання кількості банкрутів в країні зумовлював той факт, що становлення українського інституту банкрутства в системі економічного та правового регулювання підприємницьких відносин відбувалось у той час, коли кризові процеси після розвалу єдиного загальнодержавного народногосподарського комплексу з боку молодої держави були абсолютно некерованими. Затримка в здійсненні реальних економічних реформ, гіперінфляція, недоліки в приватизації, упущення в податковій та грошово-кредитній політиці призвели до зростання масштабів “тіньової” економіки. Внаслідок цього багато підприємств стали заручниками таких умов, тобто штучними банкрутами. А чинне тогочасне законодавство було позбавлене механізму, який міг би відокремити реальних банкрутів від штучних. У результаті – банкрутство в нашій країні стало масовим явищем, охопивши майже всі галузі та регіони.

Найбільша кількість банкрутств в Україні спостерігалася у 1996–1998 рр. Так, якщо у 1992 році було порушено 20 справ про банкрутство, у 1993 – 144, у 1994 – 421, у 1995 – 2135, то 1996 – 9478, у 1997 – 12306, у 1998 – 12281 справи [1]. Починаючи з 1999 року, кількість справ про банкрутство зменшувалася і становила у 1999 р. – 9358, у 2000 – 8282, у 2001 – 7277, у 2002 – 5698. У 2003 році їх кількість зросла в 1,4 рази, у порівнянні з попереднім роком. Наведені дані є значно меншими, ніж у Німеччині чи США, де щороку банкрутами стають 3–5 % компаній. Проте, в Україні дещо інша специфіка банкрутства. Вона полягає у тому, що у нас банкрутство набуло кримінальних відтінків, а механізм банкрутства фактично перетворився на перерозподіл власності. Переважну більшість підприємств умисно доводять до банкрутства, і виручені від цієї процедури кошти не надходять до бюджету України. За формальними ознаками сьогодні банкрутами можна визнати 40 % українських підприємств, оскільки, за офіційними даними, вони працюють збитково. Банкрутство – це невід’ємний інститут ринкової економіки і важливий інструмент у взаєминах боржника з кредиторами. Однак, нерідко банкрутами в Україні оголошуються не ті підприємства, які дійсно збанкрутіли, а ті, що можуть відновити свою платоспроможність.

Інститут банкрутства існує у законодавстві практично всіх країн з ринковою економікою. Сучасне законодавство багатьох країн світу розрізнює декілька видів банкрутства та встановлює різну відповідальність за його настання. І хоча воно має свої відмінності, але при настанні стійкої неспроможності за законодавством більшості країн, у тому числі України, суд визнає підприємство-боржника банкрутом, тобто події дається господарсько-правова оцінка.

Так, у США з усіх справ по банкрутству суди у 80–85 % приймають рішення про реорганізацію підприємств, 15–20 % – їх ліквідацію і лише 1,1 % винних у навмисному банкрутстві притягують до відповідальності.

У США інститут неспроможності відбиває традиції звичаєвого права. Хоча законодавство про банкрутство у цій країні є виключно федеральним, багато положень, пов’язаних з регулюванням відносин майнового характеру між боржниками та кредиторами (наприклад, виключення майна зі сфери, яка підлягає реалізації з метою задоволення претензій кредиторів), захисту прав кредиторів, містяться також у законодавстві окремих штатів.

Особливістю американського законодавства про банкрутство є те, що суб’єктами цього інституту права виступають також фізичні особи, які мають постійні прибутки.

У США дозволяється продовжувати ведення комерційної діяльності, навіть якщо компанія знаходиться у стані неплатоспроможності, або якщо зменшився статутний капітал на визначену суму, в надії, що боржник вирішить свої фінансові труднощі, не використовуючи формальні процедури неспроможності.

Передбачено кримінальну відповідальність директорів при банкрутстві. Зокрема, особи, які навмисно шахрайським шляхом приховують від опікуна, довірчого керуючого, судового виконавця чи іншого офіційного представника суду або від кредиторів при застосуванні реорганізації будь-яке майно боржника, караються штрафом, максимальний розмір якого може скласти 250 тис. дол. США, чи позбавленням волі до п’яти років. Також карається штрафом чи позбавленням волі особа, яка після порушення процедури неспроможності навмисно і по-шахрайські приховує, знищує, спотворює, фальсифікує документи боржника, у тому числі фінансові, чи не надає ці документи опікуну, довірчому керуючому, судовому виконавцю, чи іншому офіційному представникові суду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Порівняльний аналіз інституту банкрутства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок