Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання відмивання коштів з використанням позабанківських електронних платіжних систем

Питання відмивання коштів з використанням позабанківських електронних платіжних систем

Назва:
Питання відмивання коштів з використанням позабанківських електронних платіжних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,16 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Останнім часом провідні фахівці з макроекономічних, фінансових, юридичних питань обговорюють проблеми щодо інтеграції фінансових ринків, використання криміналітетом світової фінансової системи для відмивання “брудних” грошей, створення спекулятивної економіки в глобальних масштабах з використанням нових інформаційних технологій, що дозволяють досягти швидкого переміщення грошей. Міжнародна фінансова система постійно перебуває в русі – здійснюються мільйони трансакцій, змінюються нормативні акти, виникають нові фінансові іструменти. Все більшого застосування знаходять “електронні” гроші, бездокументарні цінні папери, представлені у виді символів на моніторі, що надає можливість максимально полегшити їх міграцію практично по всьому світі [1].

15–17 вересня 2004 року у м. Страсбурзі (Французька Республіка) відбулася Конференція щодо протидії викликам з боку кіберзлочинності, метою якої було сприяння у прискоренні ратифікації Конвенції про кіберзлочинність та протоколу до неї, залученні керівників виконавчих органів, які мають професійний інтерес до “питань електронних засобів” у боротьбі з комп’ютерною злочинністю та міжнародної співпраці, а також – привернення уваги на вищому політичному рівні до необхідності посилення боротьби в зазначеному напрямі, оскільки суспільство стає все більш вразливим до комп’ютерних злочинів. Зазначену Конференцію було організовано Секретаріатом Ради Європи [2], в роботі якої брали участь представники Ради Європи, правоохоронних органів по боротьбі зі злочинами у сфері високих технологій, наукових організацій, комерційних структур, що працюють у цій сфері, представники міжнародних організацій та об’єднань з 45 держав світу.

У ході проведення Конференції було розглянуто декілька актуальних питань, серед яких: поява нових типів злочинів, які пов’язані зі змістом інформації в електронному вигляді, та “відмивання” коштів через комп’ютерні мережі.

Учасники Конференції охарактеризували сучасний стан комп’ютерної злочинності із зазначених питань таким чином:

– змінилася структура комп’ютерної злочинності. Злочини вчиняють не окремі особи, а злочинні групи та організації, учасники яких спілкуються за допомогою систем прямої комунікації в глобальних інформаційних мережах;

– продаж пін-кодів, номерів кредитних карток стало окремим видом бізнесу;

– все більшим стає обсяг використання електронних платіжних систем у мережі Інтернет в процесі “відмивання” коштів.

Причинами такого стану злочинності визначено:

– розвиток нових технологій, що призводить до відставання правових норм від науково-технічного прогресу;

– правоохоронцям важко окреслити території, на якій здійснюються сучасні злочини; комп’ютерна злочинність вже давно стала транснаціональною;

– у злочинців в мережі Інтернет великим є ступінь анонімності, а інформація, що зберігається у комп’ютерних системах, має короткостроковий характер;

– використання електронних платіжних систем в мережі Інтернет у процесі “відмивання” коштів та здійснення сумнівних операцій може призвести до негативних наслідків через нерозуміння виконавчою владою сучасних процесів та відсутність необхідного нормативного поля.

Вже певний час в Україні функціонує та стрімко розвивається новий інструмент (фінансовий), еквівалент, звичний для контролюючих органів, – готівкові та безготівкові гроші – електронні гроші (е-гроші). Слід визнати, що факт появи такого інструменту обумовлений і зручністю для підприємців, які здійснюють свою професійну діяльність у сфері електронної торгівлі та його анонімністю при проведенні трансакцій. Завдяки існуванню електронних грошей, з’явилась можливість прискорення проведення трансакцій та спрощення їх руху по інформаційних мережам. Електронно-платіжні системи, які функціонують в мережах типу Інтернет, крім звичайних операцій, дозволяють використовувати електронні кошти і для здійснення таких, що можна віднести до сумнівних та незвичних.

Поза сумнівів, що і в Україні розвиток платіжних систем є більш стрімким, ніж розвиток нормативно-правової бази, яка повинна регулювати відносини в глобальних інформаційних системах та обігу е-грошей.

Для більшого розуміння порушеного питання слід надати визначення базовому терміну електронних грошей, діяльності з ними та їх носіїв.

Згідно із визначенням Європейського центробанку під терміном “електронні гроші” розуміють грошову вартість, що зберігається в електронному вигляді на технічному пристрої, яка може широко використовуватися для здійснення платежів суб’єктам, відмінним від емітента, без необхідності звернення до банківських рахунків, але з використанням наперед оплаченого інструменту на пред’явника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Питання відмивання коштів з використанням позабанківських електронних платіжних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок