Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Першочергові заходи протидії організованій злочинності і корупції на сучасному етапі

Першочергові заходи протидії організованій злочинності і корупції на сучасному етапі

Назва:
Першочергові заходи протидії організованій злочинності і корупції на сучасному етапі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,07 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Найважливішим пріоритетом національних інтересів як основної складової національної безпеки, на нашу думку, є захист прав і свобод громадян України від проявів корупції та організованої злочинності. Аналіз діяльності правоохоронних органів свідчить про те, що досягнуті ними результати жодним чином не відображають реальні масштаби та тенденції розвитку цих явищ в Україні. Так, не зважаючи на здійснені заходи*, позиції організованої злочинності залишаються все ще міцними, а в економіці країни – майже недоторканними, внаслідок чого рівень корумпованості та криміналізації життєво важливих сфер функціонування держави набули нечуваних масштабів і стали реально загрожувати її національній безпеці [1].

В Україні триває тенденція щодо зниження рівня правового і як наслідок – організаційного забезпечення діяльності державних органів у цих сферах. Це призвело до того, що деякі організовані кримінальні структури та високопосадові корупціонери за роки попередньої влади взяли під повний контроль найприбутковіші галузі економіки, стратегічно важливі господарські об’єкти, що в поєднанні зі створенням власних партій дало можливість посилити свій вплив на органи законодавчої, виконавчої та судової влади. Однак, нам так і не вдалося досягти помітних результатів у викритті вчинених злочинів та відповідних корупційних схем при так званій “прихватизації“, які забезпечили фактичне викрадення державного майна.

Особливо це проявилося при відстоюванні національних інтересів шляхом повернення незаконно приватизованих стратегічно важливих для економіки держави об’єктів як “Криворіжсталь“ та Нікопольський завод феросплавів.

Довідка. Промислово-фінансовий консорціум “Інвестиційно-металургійний союз” (ІМС) з порушенням чинного законодавства придбав у червні 2004 року 93,02 % акцій ВАТ “КГМК Криворіжсталь” за 800 млн. дол. США. Долаючи потужні корупційні контрзаходи власників, приватизацію цього металургійного комбінату в судовому порядку було визнано незаконною і продано на відкритому аукціоні за 4,5 млрд. грн. у жовтні 2005 року індійський міжнародній металургійній корпорації LNM (Лакшмі Міттал).

Нікопольський завод феросплавів є одним з світових лідерів з виробництва феросплавів (11,5 %). НЗФ у 2003 році було продано за 38,5 млн. дол. США консорціуму “Придніпров’я”, наближеному до корпорації “Інтерпайп”, яка є власністю Дніпропетровського кримінально-олігархічного клану. Після приватизації НФЗ, замість використання вітчизняної сировини з Орджонікідзевського та Марганецького ГОКів, почав експортувати цю сировину із-за кордону з використанням толлінгових схем, які є дуже вигідними для ГОК. Ця схема здійснюється через офшорну компанію Steelex, яка закупає руду в Австралії, Бразилії, Гані, Габоні і передає до НФЗ за давальною схемою, а потім вивозить феросплави (за ціною в 2,5–3 рази нижче за ринкову) для реалізації за кордоном. Верховний Суд України в січні 2006 року своїм рішенням ще раз підтвердив чинність судових рішень про незаконність продажу цього заводу.

При цьому, Кабінет Міністрів і Фонд Державного майна України діяли лише гласно, використовуючи правові, насамперед цивільно-процесуальні механізми без достатньої оперативної підтримки правоохоронних органів.

Не є для нас секретом, що придбання цих підприємств супроводжувалося незаконним усуненням конкурентів від участі в конкурсі. При цьому слід відзначити, що з процесами перерозподілу сфер економічного і політичного впливу пов’язана значна кількість убивств “на замовлення” як із застосування зброї, так і вибухівки. Аналіз подій в АР Крим, м. Києві, Дніпропетровській, Львівській та інших областях і наявної інформації свідчить про те, що найближчим часом можливе зростання проявів організованої злочинності, в тому числі й “замовних” убивств представників бізнесу, політичних партій та журналістів.

Основна причина неефективної протидії криміналізації економіки та пов’язаній з нею корупціїзації державних органів та органів місцевого самоврядування полягає не тільки в недооцінці, а й в окремих випадках свідомого ігнорування оперативно-розшукової діяльності, незадовільній діяльності правоохоронних органів, організаційний та правовий рівень якої продовжує стрімко знижуватися.

Особливо негативний вплив на стан цієї роботи справили зміни до Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність”, які суттєво звузили сферу впливу цього Закону [2] та фактично скасували гарантії непритягнення для негласних працівників до відповідальності, якщо вони діяли в стані необхідної оборони або крайньої необхідності під час виконання своїх завдань у середовищі організованих кримінальних структур [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Першочергові заходи протидії організованій злочинності і корупції на сучасному етапі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок