Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Підготовка фахівців у сфері інформаційної безпеки: міжнародний досвід

Підготовка фахівців у сфері інформаційної безпеки: міжнародний досвід

Назва:
Підготовка фахівців у сфері інформаційної безпеки: міжнародний досвід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
На сучасному етапі розвитку людства, у час переходу суспільства на нову стадію розвитку – від індустріального до інформаційного, однією з найважливіших соціальних проблем, обумовленої негативними факторами інформатизації, є протидія правопорушенням у сфері суспільних інформаційних відносин. У науково-популярній літературі такі правопорушення одержали узагальнюючі, екзотичні визначення – “комп’ютерна злочинність”, “кіберзлочинність” [1], у зв’язку з чим ведуть розмови щодо процесу (діяльності) по боротьбі з таким видом злочинів.

Відповідно до класифікації у системі обліку інформаційних правопорушень (Cybersnitch Voluntary Online Crime Reporting System) їх спектр є досить широким: від Інтернет-шахрайства до дитячої порнографії, включаючи такі потенційно небезпечні діяння, як електронне шпигунство та підготовка до терористичних актів [2].

При цьому останнім часом досить бурхливо розвивається нова галузь соціальної діяльності – захист інформації (або інформаційний захист) як різновид інформаційної діяльності.

Нам представляється необхідним відразу обумовити, що під діяльністю по захисту інформації варто розуміти напрям суспільно корисної інформаційної діяльності, основним завданням якої є попередження (профілактика) правопорушень у сфері суспільних інформаційних відносин (інформаційних правопорушень), тобто, забезпечення інформаційної безпеки (модне, і, на наш погляд, вдале для скорочення у тексті, визначення – ІТ-безпека). Якщо говорити про боротьбу з “комп’ютерною злочинністю” (тобто, про боротьбу зі злочинами в інформаційній сфері), то цей процес ми також розглядаємо як різновид (підвид) інформаційної діяльності, а також – складову діяльності щодо протидії інформаційним правопорушенням – тобто, як загрозу національним інтересам і національній безпеці України в інформаційній сфері [3, ст. 7], лише в межах діянь (бездіяльності), що підлягають кримінальному покаранню та регулюються кримінально-процесуальним законодавством. Інакше кажучи, категорія “інформаційна безпека” набагато ширше від галузі щодо інформаційного захисту й діяльності щодо боротьби з “комп’ютерними” злочинами, включає їх як складову і є систе моутворюючою категорією по відношенню до них.

Найбільш повну інформацію про стан ІТ-безпеки можна знайти на сайті Центру дослідження комп’ютерної злочинності [4], організованого вітчизняними вченими й практиками – фахівцями в інформаційній сфері. Незважаючи на позначену в назві Центру вузьку проблематику, на сайті обговорюються не тільки проблематика “комп’ютерної злочинності”, а й захисту інформації та багато інших питань, що пов’язані з процесом впровадження інформаційних технологій у соціальну практику. Також широко обговорюється проблематика підготовки національних кадрів в інформаційній сфері: міжнародний досвід організації навчального процесу, реальний стан і недоліки, досягнення й пропозиції. Саме цьому аспекту інформаційного суспільства присвячено статті О. Бєлоусова, В. Голубєва, Г. Маклакова, Є. Тітуніної, В. Поліванюка, О. Нєхорошева і К. Гур’янова та ін. Аналізу стану справ у цій сфері в Росії присвячені статті Н. Дубової. Досвід організації підготовки фахівців у сфері боротьби з кіберзлочинністю для МВС Республіки Білорусь розглядається в статтях В. Бачило та В. Козлова.

Попередній аналіз міжнародного досвіду підготовки фахівців в галузі захисту інформації (ІТ-фахівці, на кшталт ІТ-безпеки) дозволив виділити домінуючі напрями та сконцентрувати увагу на розгляді існуючих підходів, здебільшого у США й Росії.

У США проблемі підготовки ІТ-фахівців для захисту національних інформаційних структур приділяється дуже серйозна увага. Важливо підкреслити, що при цьому акцент робиться на формування суспільної уваги до проблеми ІТ-безпеки як елементу національної безпеки.

На особливу увагу заслуговує національна політика США в створенні спеціальних громадських організацій та адміністративних структур на міжвідомчому рівні. Так, в 1998 році було створено Національний центр захисту інфраструктури (NIPC), об’єднуючий представників органів державної влади, військових та інших зацікавлених структур, у тому числі й комерційних [5]. Урядом США, разом із промисловцями, створено Національний союз кібербезпеки, що успішно функціонує. Основне завдання Союзу – розробка підходів до проблеми безпеки в кіберпросторі, підвищення рівня освіти у сфері інформаційної безпеки, залучення суспільної уваги до проблеми кібертерроризму [6]. Функції забезпечення підготовки ІТ-фахівців покладено на Міжнародну асоціацію фахівців з комп’ютерних досліджень (IACIS) [7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підготовка фахівців у сфері інформаційної безпеки: міжнародний досвід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок