Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Оцінка правоохоронної діяльності: теорія та практика

Оцінка правоохоронної діяльності: теорія та практика

Назва:
Оцінка правоохоронної діяльності: теорія та практика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,50 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Одним з найважливіших і водночас найскладніших аспектів соціального управління (управління функціональними структурами в соціальних системах) є мотивація індивідуумів до підвищення продуктивності та якості праці, самовдосконалення, більш ефективного виконання своїх функціональних обов’язків. Саме цей аспект управлінської практики породжує проблему комплексної оцінки та аналізу ефективності роботи діяльності груп (колективів) людей як основи їх подальшого рейтингового ранжирування і мотивації.

З одного боку, зазначена проблема є виключно управлінською, тобто практичною. З іншого, – конструктивне вирішення виникаючих при цьому завдань неможливе без наукового обґрунтування. Саме тому оцінка діяльності функціональних соціальних структур здійснюється різними за своєю природою методами та засобами, з використанням при цьому потенціалу багатьох галузей та напрямів як практичної, так й наукової діяльності.

Сьогодні громадська думка щодо ефективності роботи правоохоронної системи складається по зовнішніх ознаках залежно від тих або інших проникаючих у засоби масової інформації офіційних зведень.

Саме тому для підтримки високого іміджу національної правоохоронної системи та її підсистем – “силових” функціональних державних структур – правоохоронних органів для морального виправдання матеріальних витрат з боку громадян, які є платниками податків, для підвищення кадрового рівня необхідна достовірна, позитивна інформація про правоохоронну діяльність у країні.

Але адміністративна (пряма, відомча) оцінка ефективності правоохоронної діяльності повинна формуватися спеціально і включати цілий ряд показників, як правило, прихованих від суспільства.

Основним завданням оцінки ефективності діяльності підрозділів та органів правопорядку є необхідність підняття їх суспільного престижу, рівня довіри громадян, організація роботи з реального, гарантованого захисту життя, здоров’я, прав і свобод громадян, власності, інтересів суспільства та держави від злочинних та інших протиправних зазіхань.

Разом з цим, з радянських часів Україна успадкувала безліч соціальних недоліків, серед яких – недосконала система управління діяльністю правоохоронних органів. Хибність існуючої системи державного управління зумовила те, що в Українській РСР, як й в інших союзних республіках, злочинність розглядалась як наслідок залишків буржуазної свідомості певної категорії людей та пережитків минулого. Над якісними показниками діяльності будь-якої структури при соціалізмі завжди превалювали абстраговані кількісні показники. Це, на жаль, не обминуло й діяльність спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю, які з’явилися у правоохоронних структурах наприкінці 80-их років з появою понять “злочинні угруповання”, “рекет”, “посадова корупція” [1]. Таким чином, політизація правоохоронних органів не дозволяла не тільки правильно оцінювати результати їх діяльності, а й відпрацьовувати комплексні програми контролю над ними. А це, в свою чергу, призводило до прикрашування дійсного стану, демагогії та прямого обману суспільства.

Наукові розробки того часу, наприклад у напрямі оцінки адміністративно-правової діяльності органів, підрозділів та служб внутрішніх справ, незважаючи на зауваження та скарги з боку практичних працівників, базувалися на сумнозвісному показнику “процент розкриття злочинів” [2].

У зв’язку з такими підходами і було обрано метод застосування порівняння абстрактних показників роботи взагалі за певні періоди діяльності, який, незважаючи на деяку модернізацію, існує в системі МВС дотепер [3].

На нашу думку, орієнтування на цей показник є оманливим і не спонукає до чесної праці багатьох працівників та переважну кількість правоохоронців. Склад показників результатів діяльності, наприклад міліції, повинен бути логічним і будуватись на основі кореляційного аналізу. Але такий логічний аналіз має бути не тільки усередині системи самих показників, а повинен співвідноситися із соціально-економічним та криміногенним станом у суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оцінка правоохоронної діяльності: теорія та практика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок