Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Організаційно-правовий захист персональних даних

Організаційно-правовий захист персональних даних

Назва:
Організаційно-правовий захист персональних даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
На виконання Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 31 жовтня 2001 р. “Про заходи щодо вдосконалення державної інформаційної політики та забезпечення інформаційної безпеки України”” від 06.12.2001 р. № 1193/2001 та Доручення Кабінету Міністрів України від 23 січня 2002 р. № 17884/1 щодо завершення вирішення питання підписання від імені України Конвенції № 108 Ради Європи “Про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних” 1981 р. МЗС 1 липня 2002 р. засвідчило офіційний переклад зазначеної Конвенції та Додаткового протоколу від 8 листопада 2001 р. до неї стосовно створення органів нагляду у сфері захисту персональних даних.

Згідно з європейською практикою зазначений орган повинен співпрацювати у тісному зв’язку з тими органами, що зобов’язані підтримувати в країні правовий порядок і безпеку громадян, суспільства та держави.

Складнощі правового регулювання у сфері інформатизації. Все більше стає зрозумілим, що відомі юридичні підходи регулювання інформаційних відносин не в змозі забезпечити соціальну регуляцію суб’єктів в інтермережах, в Інтернеті.

Одна з основних проблем інтермереж – як юридично забезпечити захист прав людини в електронно-інформаційному просторі щодо права власності на інформацію, авторських і патентних прав, персональних даних, комерційних (ділових) секретів? Додаткова складність полягає ще в тому, що вказані інститути мають різні режими охорони, різне їх відношення до права власності.

Так, авторське право і промислова власність хоча й близькі по колу об’єктів до охорони, але далеко не ідентичні. Права власності у зв’язку з результатами творчої діяльності людини регулюються по-різному: за авторським правом – спочатку укладають договір, в якому вказуються права, потім створюється відповідний об’єкт; за патентним правом – спочатку створюється винахід, потім надаються права. З минулого сторіччя ці інститути не піддаються уніфікації. Єдиної конвенції щодо інтелектуальній власності не існує.

Упевнено можна стверджувати, що представлення будь-якої інформації в інтермережі – це інтелектуальна праця. Навіть та інформація, що не відповідає нормам охороноздатності, зокрема, персональні дані, в інтермережі набуває характеру об’єктів інтелектуальної власності (в неї вкладено творчу працю). Це означає, що подібна інформація повинна захищатися вже згідно із законами авторського права. А правових норм, що забезпечують регуляцію відношень із такою інформацією, у сфері інтелектуальної власності немає.

Як підходити до питання правового регулювання прав на гіпертекстову сторінку, яка використовує широке коло елементів: текст, малюнок, промисловий зразок, знак найменування, аудіо, дизайн, фото тощо? Як довести пріоритет зо окремим елементом сторінки? Відповіді до сих пір відсутні.

Як вирішувати суперечки між системою індивідуалізації в формі товарного знаку, торгової марки, фірмового найменування і системою індивідуалізації у вигляді доменних імен, що ввійшла у вжиток і не надає гарантій захисту від несумлінної комерційних діяльності? Наприклад, знак фірми “Кока-Кола” коштує 10 тис. дол. США; товарний знак “Джип” – 60 тис. дол. США Син чоботаря, колишній полковник бундесвера, власник всесвітньо відомої корпорації Аді Даслер вже не раз судився на захист своїх прав щодо товарного знаку “Адідас” з електронними конкурентами. Можна спортивний одяг і не виробляти, але скористувавшись з відомого імені, привертати до сайту увагу та одержувати за показ його змісту гроші, таким чином ще й підривати престиж фірми.

Не менш складною проблемою є екстериторіальність інтермереж і територіальність юрисдикції.

Інтермережі, Інтернет кордонів не визнають. Інтернет із самого початку (1968 р.) розвивався за власними законами як засіб вільного розповсюдження будь-якої інформації на будь-якої території. Як вважається у США, Японії, на Заході, період “романтичного” розвитку інтермереж закінчився. Всі технологічні проблеми побудови світової інформаційної інфраструктури принципово вирішені. Розвиток інтермереж почав визначати умови електронного бізнесу, що є не таким безпечним, як це здається. Так, наприклад, зі збільшенням у нас в країні користувачів Інтернет зарубіжні системи електронної комерції цілком можуть перетворитися на гігантські “висмоктувачі” грошових ресурсів як населення, так і підприємств. Для електронно-інформаційного простору потрібне відповідне інформаційне право.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Організаційно-правовий захист персональних даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок