Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Оперативно-розшукова інформатика як напрям наукового забезпечення боротьби з організованою злочинністю

Оперативно-розшукова інформатика як напрям наукового забезпечення боротьби з організованою злочинністю

Назва:
Оперативно-розшукова інформатика як напрям наукового забезпечення боротьби з організованою злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,68 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Питання формування нової інформаційної культури в оперативно-розшуковій діяльності стосовно боротьби з організованою злочинністю в умовах формування наступного етапу глобального інформаційного суспільства – кібер-цивілізації привертають нашу особливу увагу.

Глобальна кібер-цивілізація – це соціо-технічне явище, що зумовлене постійним розвитком і масовим поширенням транскордонних електронно-цифрових (комп’ютерних) інформаційних, в тому числі інтегрованих з ними, електронних телекомунікаційних технологій. Відмінною рисою суті кібер-цивілізації від інформаційного суспільства є те, що комп’ютерні інформаційні технології забезпечують новий рівень управління соціальними системами щодо цілеспрямованого впливу на підвищення ефективності використання людьми інформаційних ресурсів в різних країнах незалежно від місця їх фізичного знаходження.

Актуальність дослідження випливає з того, що у зазначених суспільних відносинах виникає потреба усвідомлення і комплексного дослідження загалом наукової громадськості на основі інтегративного підходу різних проблем інформатизації.

Під інформатизацією пропонується розуміти комплекс взаємопов’язаних організаційних, правових, політичних, соціально-економічних, науково-технічних та інших процесів, що спрямовані на задоволення інформаційних потреб громадян і суспільства на основі створення, розвитку, застосування комп’ютеризованих інформаційних систем, мереж, ресурсів і технологій.

Серед проблем інформатизації є й такі, що існують і виникають у контексті національної інформаційної безпеки – підтримки, охорони, захисту інформаційних потреб людини, суспільства, держав. Враховуючи транскордонний чинник кібер-цивілізації, зазначені проблеми національної інформаційної безпеки екстраполюються на безпеку міжнародного співтовариства. Історія формування світових інформаційних культур у межах різних цивілізацій свідчить, що будь-яка науково-технічна новація, зокрема щодо засобів масової комунікації, завжди неминуче притягувала до себе людей, які намагалися і намагаються використати її для вчинення правопорушень, особливо таких, що мають ознаки злочинів. Не є винятком з цього й глобальна кібер-цивілізація.

Ми пов’язуємо даний напрям наукового дослідження з важливими практичними завданнями. Майже одночасно з масовим поширенням персональних комп’ютерів та електронно-цифрових засобів комунікації (на зразок Інтернет) виникли криміногенні загрози для безпеки особи, суспільства, держави міжнародного співтовариства. Вони знайшли відображення у таких поняттях, як “інформаційні правопорушення”, “комп’ютерні злочини” (кібер-злочини), “комп’ютерна злочинність” (кібер-злочинність), “організована комп’ютерна злочинність”, “міжнародна кібер-злочинність”. В основі їх – практика використання електронно-обчислювальної (комп’ютерної) техніки та заснованих на ній інформаційних технологій у різних сферах суспільного життя в антисоціальних, у тому числі злочинних цілях.

Аналіз останніх досліджень, в яких започатковано розгляд та запропоновано розв’язання проблематики і які знайшли відображення у публікаціях щодо протидії кібер-злочинності в Україні та за кордоном, свідчить, що у наукових колах вже достатньо напрацьовано кримінологічних та організаційно-правових розробок. Тематика протидії кібер-злочинності була основною у багаторічних наукових дослідженнях, які здійснювалися і за нашої участі під час роботи провідним науковим співробітником у Міжвідомчому науково-дослідному центрі з проблем боротьби з організованою злочинністю при Координаційному комітеті по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України.

Результати низки наукових досліджень вже знайшли відображення в правотворчій, правозастосовчій та правоосвітній практиці у нашій країні та за кордоном. Зокрема, серед організаційно-правових заходів в різних країнах, у тому числі й в Україні, можна виділити те, що в системі правоохоронних органів створені відповідні підрозділи, до функції яких входить протидія кібер-злочинності. Активно формуються організаційні структури боротьби з кібер-злочинністю і на міждержавному рівні, зокрема на рівні Інтерполу та Європолу, Інфополу.

У той самий час сформувалася не вирішена раніше частина загальної проблематики, якій присвячене дане дослідження, – це узагальнення практики та формування теоретико-методологічних положень організації оперативно-розшукової діяльності у зв’язку з формуванням глобального інформаційного суспільства та чергового його етапу – глобального кібер-суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оперативно-розшукова інформатика як напрям наукового забезпечення боротьби з організованою злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок