Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Наркобізнес в Україні: реалії та загрози сьогодення

Наркобізнес в Україні: реалії та загрози сьогодення

Назва:
Наркобізнес в Україні: реалії та загрози сьогодення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,42 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сучасне життя Української держави супроводжується та обумовлюється мегакомплексом проблем, що охоплюють всі без винятку сфери суспільного буття. Ця аксіома вже давно увійшла до загального вжитку, але складається небезпідставне враження, що на сьогодні відсутнє 100-відсоткове усвідомлення та розуміння всіма громадянами нашої країни – від робітника і селянина, лікаря та вченого до вищих посадовців владних структур – того, які саме питання державотворення потребують першочергового вирішення; що безпосередньо сьогодні, завтра, післязавтра необхідно вжити, щоб покращити загальний та індивідуальний життєві рівні, забезпечити ефективний захист основ національної безпеки, життя та здоров’я населення України і т.ін.

Не вдаючись до загальновідомих висловів і тверджень стосовно того, що разом із занедбаною економікою – після розпаду Радянського Союзу [1] – пострадянські країни отримали у спадщину всі негаразди періоду тоталітаризму, пізніше – “перебудови”, необхідно зазначити, що з’явилася та стрімко розвивається одна з основних загроз розбудови незалежної України – наркобізнес, який обґрунтовано вважається найнебезпечнішим проявом сучасної організованої злочинності.

Одразу зазначимо, що нині не існує кодифікованого визначення поняття “наркобізнес”, хоча деякі спроби на цьому важкому шляху вже здійснювалися. Ще у 1993 році у своїй статті М. Хруппа та О. Вінс “Кримінологічне поняття наркобізнесу” дали таке визначення цього явища та протиправної діяльності: “… наркобізнес розглядається як самостійна галузь підпільного підприємництва, що паразитує на такому людському пороку, як зловживання наркотиками [2, с. 50]. Ця підприємницька діяльність характеризується: створенням так званого “підприємництва”, тобто започаткованою однією чи кількома особами справи (заняття), спрямованої на одержання незаконних доходів від нелегального виробництва і торгівлі наркотичними засобами; утворенням злочинного угруповання (сім’ї)1 для виконання відповідних “технічних” операцій, необхідних для даної справи; спрямуванням всіх видів діяльності по виробництву, доставленню та реалізації наркотиків у єдиний “технологічний” ланцюжок і контроль над цим; організацією збутової мережі (“завоювання” чорного ринку чи створення його шляхом втягнення осіб у немедичну наркотизацію); тривалістю заняття такою злочинною діяльністю у вигляді промислу; одержанням надприбутків; захистом від конкуруючих злочинних угруповань та правоохоронних органів; проникненням у законний бізнес, тобто “відмиванням брудних” грошей шляхом вкладення злочинно одержаних доходів у діяльність різного роду фірм, компаній і підприємств з метою створення уявлення про законний характер одержання цих доходів” [3, с. 27].

Пізніше, у 1998 році, російський дослідник Л. Тимофєєв у своїй монографії розглядав наркобізнес як особливе економічне явище, що виникає за специфічних умов юридичної заборони у сфері нелегального обігу наркотичних речовин [4].

Перелік наукових статей, публікацій та монографій, дисертаційних досліджень є дуже великим, що свідчить про серйозну увагу стосовно необхідності стримування наркопроблем, і, у першу чергу, – у напрямі протидії наркобізнесу. Зазначену проблематику розглядали у своїх наукових працях як вітчизняні, так і російські дослідники – Д. Бєлов, А. Войциховський, Г. Єрмаков, В. Женунтій, Б. Калачов, О. Кузнєцов, Ю. Латов, О. Музика, Л. Тимофєєв, М. Хруппа, М Шакіров Л. Шарай і багато інших вчених.

Хочеться особливо підкреслити, що уряди України, Росії, Казахстану та інших пострадянських держав вживають чималих заходів у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів. Про це свідчить значний обсяг організаційно-розпорядчих документів органів законодавчої та виконавчої влади [5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12] та ін

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Наркобізнес в Україні: реалії та загрози сьогодення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок