Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі можливості криміналістики у запобіганні злочинам, що вчинюються з використанням розрахункових банківських документів

Деякі можливості криміналістики у запобіганні злочинам, що вчинюються з використанням розрахункових банківських документів

Назва:
Деякі можливості криміналістики у запобіганні злочинам, що вчинюються з використанням розрахункових банківських документів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,64 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Злочинність як негативне соціальне явище та окремі злочини як конкретні її прояви можна назвати своєрідним показником хвороби суспільства. Як і хворобу людського організму, “захворювання” суспільства бажано упереджувати, вдаючись до заходів запобігання та профілактики. Діяльність правоохоронних органів, що спрямована на запобігання злочинам, відносять до особливого виду соціальної практики, котра забезпечує перетворення суспільних відносин з метою усунення або нейтралізації причин і умов злочинної поведінки особи. В юридичній та спеціальній літературі, що присвячена питанням боротьби зі злочинністю, вживають терміни “запобігання” та “профілактика” злочинності чи конкретних злочинів. В окремих випадках, на думку науковців, ці терміни мають синонімічне забарвлення, в інших – вживаються авторами як різні, але близькі за змістом поняття.

Пропонують також розглядати запобігання злочинам вширокому та вузькому розумінні слова. В широкому значенні – це система заходів (економічних, соціально-культурних, правових, виховних), що здійснюються органами держави у боротьбі зі злочинністю; у вузькому – це спеціальні заходи правоохоронних органів щодо недопущення або припинення злочинних посягань, що здійснюються законними засобами стосовно окремих осіб, груп та сформованих злочинних формувань [1]. Розрізняють також загально-соціальну та спеціально-кримінологічну профілактику [2].

На сьогодні у переважної більшості вчених та практиків не викликає заперечення те положення, що до завдань криміналістики відноситься й запобігання злочинам, і таке твердження входить до визначень поняття науки криміналістики, що пропонуються різними вченими, зокрема, Р.С. Бєлкіним [3], В.К. Лисиченком [4], В.Я. Колдіним і М.П. Яблоковим [5], Т.А. Сєдовою та А.А. Ексархопуло [6] та ін.

Однак, слід підкреслити, що проблематика попередження злочинів криміналістичними засобами та методами в останні десятиліття, на жаль, не привертає особливої уваги криміналістів. Між тим, у 70–80 роки минулого століття питання профілактики, попередження злочинів у практичному та науковому плані стояло дуже гостро. У колишньому СРСР існувала наукова спеціальність, наукова галузь та навчальна дисципліна, що включали знання із профілактики злочинів. Очевидно в той час це спонукало вчених-криміналістів активніше розвивати проблеми криміналістичної профілактики злочинів. Досить зазначити, що із відомих нам 274 дисертацій з методики розслідування злочинів, захищених у колишньому СРСР у 70–80 роках, більше 50 % включали питання запобігання, попередження, профілактики тих чи інших злочинів [7]. Це цілком виправдано та справедливо, адже в криміналістиці закладені ґрунтовні основи теорії криміналістичної профілактики, на що вже зверталася увага у науковій літературі [8; 9; 10].

Значну увагу дослідженню питань запобігання злочинам засобами і методами криміналістики приділено М.Ш. Махтаєвим, на думку якого, криміналістичне запобігання злочинам – це вчення про закономірності виникнення, виявлення, збирання (фіксації), дослідження, оцінки і використання криміналістично значущої інформації щодо обставин, які сприяють вчиненню і приховуванню злочинів, і заснованих на пізнанні цих закономірностей спеціальних засобах, прийомах і методах криміналістики, що спрямовані на усунення (локалізацію) вказаних обставин, а також на запобігання тим, що готуються, і припинення розпочатих злочинів [11].

За службовою роллю у боротьбі зі злочинністю існуючі криміналістичні засоби й методи запобігання злочинам можна класифікувати таким чином: засоби й методи встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню або приховуванню злочинів; засоби і методи отримання інформації про злочин, що готується; засоби і методи захисту різних об’єктів від злочинних посягань і створення сприятливих умов для виникнення доказової інформації [12]. Вважаємо, що до останньої групи заходів запобігання злочинам, котрі розробляються криміналістикою, відносяться також і засоби захисту документів від підроблення. Розробка таких засобів профілактики повинно базуватися на використанні спеціальних знань в галузі криміналістичного дослідження документів. Найбільш докладно такі заходи розробляються в межах експертної профілактики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Деякі можливості криміналістики у запобіганні злочинам, що вчинюються з використанням розрахункових банківських документів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок