Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Методологія правової інформатики в систематизації податкового законодавства України як чинник боротьби з корупцією

Методологія правової інформатики в систематизації податкового законодавства України як чинник боротьби з корупцією

Назва:
Методологія правової інформатики в систематизації податкового законодавства України як чинник боротьби з корупцією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
У сенсі постановки проблеми у загальному вигляді вважаємо за необхідне звернути увагу на концептуальні підході до систематизації податкового законодавства з урахуванням економіко-кримінологічних чинників, зокрема у контексті боротьби з корупцією у сфері податкових правовідносин. У контексті проблем податкової інформатики положення правової інформатики адаптуються таким чином:

1. Фрагментарність, а отже й хаотичність при формуванні податкового законодавства вже у минулому. Це зумовлене тим, що в нашій країні тривалий час через суб’єктивні чинники не формувалася критична маса умовно автономних наукових знань у сфері податкових правовідносин. Тобто, недостатньо були розвинені науки податкового права та податкова інформатика [1; 2; 3].

2. Концептуальні положення щодо систематизації норм податкових правовідносин, які пропонувалися раніше, базувалися на засадах інкорпорації – простого зведення чинних законів до купи, у тому числі – під назвою “Кодекс”.

3. Пропозиції стосовно концепцій проектів податкових кодексів України за змістом переважно були концепціями різних теоретико-практичних підходів до розуміння податкової політики, яку пропонувалося здійснювати в Україні на певному етапі її економічного розвитку [4; 5].

Все зазначене зумовило необхідність і можливість систематизації законодавства України про податки на засадах нових наукових положень, методології кодифікації, яка базується на теорії “гіперсистем права” та теорії “матриці правовідносин”, які були сформовані вітчизняною науковою школою правової інформатики [6; 7; 8; 9].

Мета публікації полягає у тому, щоб запропонувати науковій громадськості для розгляду та обговорення результати науково-дослідної роботи щодо розробки проекту Концепції Податкового кодексу України (далі – Концепції) на основі застосування теорії гіперсистем права і теорії “матриці правовідносин” з використанням положень теорії “детінізації” економіки [10], у тому числі – у контексті як чинника протидії корупції в органах державної податкової служби в Україні.

Під час підготовки Концепції були досліджені положення законопроектів: про Концепцію реформування системи оподаткування в Україні (внесеного 17.07.1998 р. на розгляд Верховної Ради України народними депутатами України Ю. Тимошенко, О. Єльяшкевичем, О. Білорусом, О. Турчиновим); про Концепцію Податкового кодексу України (внесеного народним депутатом України І. Богословською); а також проект Концепції реформування податкової системи України (запропонований у 2000 році народними депутатами України Б. Губським, В. Альошиним, І. Білоусом, В. Макеєнко, В. Рибаком, В. Сокерчак, А. Станковим, В. Хмельницьким, І. Шаровим); проект Концепції реформування системи оподаткування в Україні (розроблений у Національній академії державної податкової служби України у 2000 році), проекти Податкового кодексу України (від 14.05.2002 р. № 935, від 20.06.2000 р. № 3266–1), подані до Верховної Ради України III скликання), а також багаторічні наукові розробки НДЦ з проблем оподаткування Національної академії державної податкової служби України і т. ін.

Виклад матеріалів з обґрунтуванням отриманих результатів пропонується розпочати з висвітлення сучасного стану правового регулювання оподаткування в Україні.

З точки зору інформаційно-правового та системного підходу, фрагментарний, полісистемний підхід до формування податкового права за час незалежності України призвів до того, що податкові правовідносини знайшли відображення у більше ніж 5000 нормативно-правових актах. Серед них виділяються такі: 659 законів; 351 постанова Верховної Ради; 26 Декретів Кабінету Міністрів; 557 указів Президента; понад 1000 постанов та 8181 розпорядження Кабінету Міністрів; більше 1000 нормативно-правових актів міністерств та відомств, у тому числі: 357 – Міністерства фінансів; 509 – Державної податкової адміністрації України*.

Еклектика законотворення в Україні породила проблеми застосування правових норм на практиці. Одним з проявів цих проблем була та, обставина, що до чинного законодавства з податків вносилися і вносяться численні зміни та доповнення. Нерідко вони лобіювалися різними за інтересами економічними групами суспільства. Таким чином, дуже часто ці зміни були протилежними від загальних суспільних інтересів. Через різні обставини зміни та доповнення до податкових правовідносин (особливо при наданні пільг щодо сплати податків окремими господарюючими суб’єктами) вносилися завдяки різним спеціальним законам. При цьому створилася колізія у застосуванні норм різних спеціальних законів, у тому числі щодо визначення пріоритетності їх застосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Методологія правової інформатики в систематизації податкового законодавства України як чинник боротьби з корупцією

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок