Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародний наркобізнес та його вплив на криміногенну ситуацію в Україні

Міжнародний наркобізнес та його вплив на криміногенну ситуацію в Україні

Назва:
Міжнародний наркобізнес та його вплив на криміногенну ситуацію в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,29 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Організована злочинність, пов’язана з наркобізнесом, диктує свої правила в ринкових відносинах, нав’язує кримінальні форми і методи їх регулювання, додатково спираючись на негативний процес наркотизації населення. Словник спеціальних термінів правоохоронної діяльності так тлумачить поняття “наркобізнес” – 1) незаконний обіг наркотичних засобів з метою наживи, що контролюється організованою злочинністю; 2) сукупність заборонених нормами кримінального закону діянь, пов’язаних із обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Як складовій частині незаконного обігу наркотиків, наркобізнесу притаманні широка масштабність протиправних дій з наркотиками, глибока конспіративність, високий рівень організації злочинних угруповань, надприбутковість [1, с. 304]. Надприбутки, що отримуються в наркобізнесі, з врахуванням витрат на підкуп осіб, які використовуються для вчинення злочинів, надалі використовуються у фінансових операціях, підприємницькій діяльності, легалізуючи кримінальний сектор в економіці.

Аналіз стану наркобізнесу в Україні свідчить щодо продовження формування злочинних угруповань (об’єднань), які за аналогією, із зарубіжними, на нашу думку, слід розглядати як організовані формування мафії. Мафія – 1) таємна терористична організація, яка виникла наприкінці ХVІІІ ст. і досі існує в Італії. Організація використовує методи насильства, терору, шантажу і має розгалужену структуру, зв’язки з поліцією, чиновниками, судовими і урядовими колами ХХ ст. Таку назву отримали подібні організації і в інших країнах; 2) організовані бандитські угруповання, які зрослися з правоохоронними структурами і які таємно діють, ураховуючи свої інтереси. Мафія має такі ознаки: а) високий рівень організації; б) сувору ієрархію; в) проникнення в органи державної влади на всіх рівнях; г) опанування “тіньової” сфери економіки; д) наявність власних нормативних приписів; е) усталені форми взаємозв’язків як всередині об’єднання, так і за його межами; є) застосування шантажу, залякування, підкупу. Їм властиві всі ознаки організованої злочинності: стабільна корислива діяльність (спрямованість), що має як міжрегіональний, так і міжнародний характер, складна ієрархічна структура і механізм управління, відносно велика чисельність, глибока конспірація, наявність власної розвідки, зовнішні, у тому числі й корупційні зв’язки, прагнення до монопольного розподілу свого впливу.

Останніми роками українські злочинці змогли налагодити і міжнародні зв’язки, успішно влитися до транснаціонального наркобізнесу і відвоювати свою “нішу”. Цей напрям злочинної діяльності продовжує інтенсивно розвиватися, завойовує значні простори, виходить у своїй діяльності на більш високий рівень. Наслідком цього є зростання рівня наркоманії й наркотизму.

Враховуючи вигідне геополітичне розташування, Україна займає чільне місце у планах наркоділків. Майже до 90-их років територія нашої держави використовувалася злочинцями лише для транзиту партій героїну, кокаїну, гашишу та інших наркотиків, вироблених у країнах “Золотого трикутника” та “Золотого півмісяця”, а також – Афганістану й Пакистану.

Сьогодні за умов формування вільних ринкових стосунків ділки міжнародних наркоугруповань прагнуть використовувати зручне положення України для прокладання нових наркомаршрутів. Злочинні шляхи транспортування наркотичних засобів пролягають практично з усіх суміжних з Україною держав. Основними країнами постачання контрабандних наркотиків у 2004 році були Росія, Молдова, Польща, Голландія, Німеччина. Зацікавленість міжнародних наркоугруповань в українському ринку збуту наркотиків невипадкова.

По-перше, Україна є другою за величиною країною Європи, її площа становить 603,7 тис. км2, а чисельність населення України становить 47,6 млн. осіб, в тому числі міського – 32,1 млн., сільського – 15,5 млн. (станом на 01.12.2004). Така інформація дає можливість наркоділкам робити припущення і розглядати нашу державу як країну-споживач наркотичних засобів.

По-друге, – приваблює ціна, адже на “чорному ринку” один стакан макової соломи коштує (у залежності від регіону) 2–5 дол. США; 1 г марихуани – 1,5–2 дол. США; 1 г героїну – 200 дол. США; 1 г кокаїну – 200 дол. США; 1 г ефедрину – 6–8 дол. США; одна таблетка амфетаміну “Екстазі” коштує до 25 дол. США. У “тіньовому” обігу щодобово перебуває понад 250–400 тис. дол. США.

За даними МВС України, у державі не має жодного регіону, де б не вилучались героїн, кокаїн та інші контрабандні наркотики. Якщо раніше виявлення та вилучення “важких” наркотиків на теренах нашої держави мало місце лише серед представників африканського континенту, то сьогодні до незаконних операцій з такими наркотиками все більше залучаються громадяни України. Це свідчить про поступове зрощення міжнародних злочинних угруповань із подібними кримінальними структурами в Україні та про якісну перебудову ринку нелегального обігу наркотиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міжнародний наркобізнес та його вплив на криміногенну ситуацію в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок