Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародний досвід становлення системи протидії наркоманії та незаконному обігу наркотичних засобів

Міжнародний досвід становлення системи протидії наркоманії та незаконному обігу наркотичних засобів

Назва:
Міжнародний досвід становлення системи протидії наркоманії та незаконному обігу наркотичних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,37 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Протягом останніх років в Україні існує тенденція до динамічного зростання кількісних показників щодо осіб хворих на наркоманію та великої активності злочинності у сфері наркобізнесу. За рівнем злочинних прибутків від незаконної торгівлі наркотиками (за різними оцінками, щорічно вони становлять від 1000 до 1500 млрд дол. США) не може зрівнятись жодна інша злочинна діяльність, і саме тому злочинний світ невпинно активізується і в нашій державі. Але соціальна загроза вживання наркотиків не обмежується матеріальними збитками суспільства. Розвиток організованої злочинності, розповсюдження СНІДу, фінансування терористів – ось не повний перелік всіх негативних наслідків розповсюдження наркотиків, які руйнують людський потенціал суспільства.

Метою публікації є ознайомлення вітчизняних науковців і практиків з резолюціями Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, в яких викладено чіткі цілі, завдання, перелік невідкладних заходів, що повинні бути здійснені в рамках боротьби з наркоманією та наркобізнесом, який є налагодженою системою корупційних зв’язків між органами державної влади та організованими злочинними угрупованнями, котрі, отримуючі великі прибутки від незаконного продажу наркотиків, “відмивають” їх, вкладаючи у легальний бізнес. У таких випадках наркобізнес набуває ознак організованої злочинності, якій притаманна ієрархічна структура, сувора дисципліна, розподіл ролей, утримання корумпованих чиновників.

Світове співтовариство рішуче закликає до боротьби з незаконним обігом наркотиків. Вивченням цієї проблеми займається Організація Об’єднаних Націй, зокрема, існуюче в її системі Управління по боротьбі з наркотиками та профілактиці злочинності, Міжнародне кримінологічне товариство, Міжнародна асоціація кримінального права, Інтерпол і т. ін.

Основними результатами сесій Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй є вироблення низки важливих документів, які фактично відкривають нову сторінку в діяльності міжнародного співтовариства у галузі боротьби з наркотиками. Ці документи мають практично-орієнтовний характер і містять конкретні терміни реалізації проголошених у них цілей та закріплених зобов’язань.

За пропозицією Економічної і Соціальної Ради у червні 1988 року була скликана спеціальна сесія Генеральної Асамблеї, яка була присвячена оцінці стану поширення незаконного виробництва, збуту, попиту, обігу і розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин і пов’язані з цим діяльності [1].

На сьогодні проблема незаконного розповсюдження наркотиків набула глобального виміру і жодна країна не в змозі самостійно успішно боротися з цим явищем, яке все більше втягує в свої тенета молоде покоління.

Незважаючи на заходи, які вживаються на національному та міжнародному рівнях, масштаби розповсюдження наркотиків продовжують зростати, становлячи загрозу як життю і здоров’ю людей, так і самим суспільствам. Слід підкреслити важливість об’єднання зусиль, обміну інформацією та досвідом, сприяння альтернативному розвитку, реабілітації та лікуванню людей, що страждають залежністю від наркотичних засобів.

Ефективне міжнародне співробітництво з правових питань, в першу чергу щодо екстрадиції, взаємної правової допомоги, конфіскації доходів від незаконної діяльності та здійснення контрольованих поставок, є передумовами успішної боротьби проти незаконного обігу наркотиків. Без досягнення адекватного рівня співпраці у зазначених сферах важко вести розмову про забезпечення належної імплементації положень відповідних міжнародних конвенцій з протидії наркоманії і, в першу чергу, Конвенції ООН 1988 р.

Спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН одностайно схвалила три резолюції, які містили Політичну декларацію, Декларацію про керівні принципи скорочення попиту на наркотики та План заходів по зміцненню міжнародного співробітництва в боротьбі із світовою проблемою наркотиків.

У Політичній декларації викладені чіткі цілі та завдання, які повинні бути досягнуті до 2008 року. В ній підкреслюється важливе значення використання збалансованого підходу до скорочення масштабів зловживання наркотиками, викорінення незаконного попиту та попередження наркоманій.

23 лютого 1990 року Генеральна Асамблея прийняла Всесвітню програму дій по міжнародному співробітництву в боротьбі проти незаконного виробництва, пропозиції, попиту, обігу і розповсюдженню наркотичних засобів та психотропних речовин. У своїй резолюції 53/115 від 9 грудня 1998 року Асамблея просила Комісію по наркотичних засобах і Програму Організації Об’єднаних Націй по міжнародному контролю над наркотиками (ЮНДКП) розробити керівні принципи, з тим, щоб полегшити урядам підготовку доповідей про здійснення Всесвітньої програми дій та прогресу відносно реалізації цілей і завдань до 2008 року, які прийняті в Політичній декларації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Міжнародний досвід становлення системи протидії наркоманії та незаконному обігу наркотичних засобів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок