Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародне співробітництво щодо протидії злочинам у сфері інформаційних технологій

Міжнародне співробітництво щодо протидії злочинам у сфері інформаційних технологій

Назва:
Міжнародне співробітництво щодо протидії злочинам у сфері інформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інтеграція України до Європейського співтовариства передбачає входження нашої держави до інформаційного суспільства, яке характеризується широким використанням переваг нових інформаційних технологій у всіх сферах виробництва, науки, культури і т. ін. Подолавши кризовий період щодо інформатизації 90-х років, останнім часом особливо помітними стали темпи розвитку зовсім нових галузей, які отримали назву “електронний бізнес”. Вони базуються, у першу чергу, на використанні локальних та глобальних комп’ютерних мереж, зокрема, мережі Інтернет. Темпи розвитку української складової “Світової павутини” сьогодні випереджають як європейські, так і загальносвітові. Кількість користувачів Інтернет в Україні за різними підрахунками складає від 1,5 до 3 млн осіб.

Виступаючи з доповіддю “Стан і перспективи розвитку Інтернет в Україні”, начальник Управління інфраструктури інформатизації та розвитку Інтернет Олександр Нестеренко навів такі статистичні дані. Регіональний розподіл аудиторії українського сегменту мережі Інтернет має, зокрема, такий вигляд: Київ – 66,06 %, Одеса – 8,49 %, Дніпропетровськ – 7,04 %, Донецьк – 4,53 % [1].

60 % населення користуються Інтернетом з робочих місць, 40 – з дому та інших місць. Серед користувачів – Інтернет 61 % чоловіків та 39 % жінок. У віковій градації 43 % користувачів Інтернет – віком 25 – 39 років, 32 % – віком 14 – 24 роки, 25 % – старші 40 років; 75 % користувачів Інтернет – працююче населення, 15 % – студенти; 30 – 40 % користувачів Інтернет – корпоративні клієнти, 20 % – працівники державних установ, 18 % – представники малих та середніх підприємств, 22 – 30 % – інші категорії; 79 % користувачів – люди із закінченою вищою освітою.

Що стосується веб-сайтів, то 82 % з них українського сегменту мережі Інтернет є російськомовними, 14 % – україномовними, 4 % – двомовними.

Для прискорення економічного розвитку України і створення інформаційного суспільства Державний комітет зв’язку та інформатизації України розробив довгострокову державну програму “Електронна Україна”, мета якої – розвиток Інтернет-індустрії та створення на її базі “електронної держави”.

“Електронна держава” передбачає широке використання сучасних засобів зв’язку, в першу чергу, Інтернет, на всіх рівнях державного управління – від уряду до місцевих адміністрацій; перехід усіх державних структур на електронний документообіг; об’єднання локальних державних мереж в єдину мережу; доступ державних службовців до Інтернет; а також уможливлення інтерактивної участі громадян України через Інтернет у державних процесах, таких, наприклад, як вибори.

Водночас аналіз світових тенденцій розвитку індустрії високих технологій свідчить про те, що пропорційно розвитку інформаційних ресурсів зростає й кількість правопорушень з використанням засобів комп’ютерної техніки. Сьогодні з’явилися нові загрози національній безпеці України – комп’ютерна злочинність та комп’ютерний тероризм [2]. На жаль, це закономірна плата за прогрес. Цим шляхом пройшли всі країни, в яких розбудовується інформаційне суспільство, зокрема, США та країни Західної Європи.

Сьогодні так звана “комп’ютерна”, або “кіберзлочинність” є однією з найбільш серйозних проблем багатьох держав, щорічні збитки від якої становлять мільярди доларів США. На Першому стратегічному конгресі з проблем кіберзлочинності “E-Crime congress 2002”, який проходив у грудні минулого року в Лондоні, зазначалося, що високотехнологічна злочинність зростає високими темпами, Інтернет дозволяє організованим злочинним групам швидко отримувати прибуток з відносно невеликим ризиком бути пійманими. Знаходячись у мережі можна порушувати закон на відстані, швидко і незалежно від громадянства та місця перебування. Злочинцям легко приховувати докази і здобуте злочинним шляхом. Вони стали значною загрозою для критичної інфраструктури багатьох держав, адже й енергетичні системи, і фінансові установи, і транспорт, і медицина залежать від надійної роботи комп’ютерної техніки [3].

У Будапешті 23 листопада 2001 року Україна разом із 30-ма іншими державами підписала Європейську конвенцію “Про кіберзлочинність”. Представники цих країн, усвідомлюючи глибокі зміни, спричинені переходом на цифрові технології та глобалізацією комп’ютерних мереж, що триває, стурбовані ризиком того, що комп’ютерні мережі та електронна інформація можуть використовуватися для вчинення злочинів, що докази, пов’язані з такими правопорушеннями, можуть зберігатися і передаватися мережами, вважаючи, що ефективна боротьба проти кіберзлочинності вимагає більшого, швидкого та ефективного, функціонального міжнародного співробітництва у розслідуванні подібних злочинів, погодилися щодо вжиття конкретних заходів у кожній країні, а саме: уніфікувати кримінальне законодавство з питань комп’ютерних правопорушень та передбачити відповідальність за:

– незаконний доступ (доступ до інформації без відповідної санкції або з порушенням правил доступу);

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міжнародне співробітництво щодо протидії злочинам у сфері інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок