Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом

Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом

Назва:
Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,20 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Значне погіршення криміногенної ситуації у сфері незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин в Україні, суттєве зростання пов’язаної з цим злочинності, підвищення рівня розповсюдження наркоманії та наркобізнесу актуалізували важливість дослідження проблеми удосконалення системи протидії незаконному обігу наркотиків та наркоманії з відображенням концептуального розуміння цієї проблеми, запобігання їй на національному та міжнародному рівнях.

Офіційна кількість споживачів наркотиків щороку зростає. Якщо за даними МВС України, в 2002 р. на обліку перебувало споживачів наркотиків 112 534 особи, в 2003 р. кількість цих осіб становила 119 965 осіб, то у 2004 р. – вже 123 500, у тому числі – майже 5 тис. неповнолітніх.

Наркобізнесом займаються злочинні угруповання, які отримують від цієї кримінально караної діяльності дуже великі прибутки, що потім “відмивають”. У такому разі наркобізнес набуває форми організованої злочинної діяльності.

З огляду на це, слід зауважити, що міжнародна система контролю за наркотичними засобами формувалася поступово, починаючи з перших років ХХ століття. У 1909 році в Шанхаї відбулася Перша міжнародна конференція з проблеми опіуму, на якій були визначені загальні принципи майбутнього міжнародного контролю. Більшість цих принципів закріплені в законодавчому акті – в першій Міжнародній конвенції по наркотиках – Міжнародній конвенції по опіуму, яка була підписана в Гаазі у 1912 році. Однак, будь-яка спеціалізована центральна організація з міжнародного контролю за наркотиками не була утворена до появи в 1920 р. Ліги Націй, коли був заснований Консультативний комітет по нелегальній торгівлі опіумом та іншими сильнодіючими засобами.

Ліга Націй протягом всього існування заключила три основні міжнародні конвенції. Перша міжнародна Конвенція по опіуму була прийнята в 1925 р., коли була введена система звітності та утворений Постійний комітет по контролю, в подальшому перейменований на Постійний центральний комітет. До складу цього Комітету входили незалежні експерти, які займалися наглядом за виконанням завдань Конвенції.

У 1931 році була прийнята друга Конвенція про обмеження виробництва і про регламентацію розподілення наркотичних засобів. Відповідно до Конвенції утворено контрольний орган по наркотиках. Третя Конвенція по боротьбі з незаконним обігом шкідливих лікарських засобів була прийнята у 1936 році, основним завданням якої став заклик до суворого покарання осіб, які займаються незаконною торгівлею наркотичними засобами. Крім того, в 1925 та 1931 рр. були заключені міжнародні погодження з метою посилення боротьби з курінням опіуму. Ці погодження мали більш виражений координаційний характер.

З 1946 року Організація Об’єднаних Націй стала правонаступником Ліги Націй, прийнявши на себе всі її повноваження та обов’язки, в тому числі й у сфері боротьби з наркотичною навалою. Сьогодні ООН має ефективну систему спеціалізованих закладів, що займаються питаннями боротьби з наркоманією, токсикоманією і алкоголізмом. Розглянемо тепер структуру контролюючих закладів ООН.

1. Економічна і Соціальна ради несуть відповідальність за формування антинаркотичної політики ООН, а також за координацію дій з контролю за наркотичними засобами, нагляд за виконанням міжнародних конвенцій і розробку рекомендацій урядам.

2. На постійній основі Економічній і Соціальній радам надає допомогу Комісія з наркотичних засобів, яка була затверджена як самостійний антинаркотичний підрозділ Економічною і Соціальною радами 16 лютого 1946 р.

Коло повноважень Комісії дуже широке: допомагає Раді в здійсненні повноважень з нагляду щодо застосування міжнародних конвенцій і угод відносно наркотичних засобів, які можуть бути прийняті на себе Радою або покладені на неї ООН; виконує функції, які відповідно до міжнародних угод були покладені на Дорадчий комітет при Лізі Націй з торгівлі опіумом і іншими небезпечними лікарськими засобами; надає Раді висновки з питань, що стосуються контролю за наркотичними засобами, та складає у разі необхідності проекти міжнародних конвенцій; вивчає зміни, внесення яких до вже існуючого апарату міжнародного контролю за наркотичними засобами може бути визнано за необхідне, та вносить до Ради відповідні пропозиції з цього питання; виконує за дорученням Ради будь-які функції, пов’язані з контролем за наркотичними засобами. Комісія є центральним директивним органом системи ООН, який займається вивченням питань, що відносяться до контролю за наркотичними засобами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Міжнародна система з контролю за наркотиками у боротьбі з наркоманією і наркобізнесом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок