Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Міжвідомчий науково-дослідний центр – надбання та перспективи

Міжвідомчий науково-дослідний центр – надбання та перспективи

Назва:
Міжвідомчий науково-дослідний центр – надбання та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проголошення незалежності України відкрило неосяжні перспективи для суверенного економічного і політичного розвитку та становлення молодої держави. У будь-якому разі, ні для кого вже не є таємницею, що наша країна стала на цей важкий шлях не лише зі спадщиною колишнього Радянського Союзу, але й почала розвиватися за так званим “сценарієм” пострадянських республік – нині незалежних країн.

Безперечно, що за умов реформування та розбудови державно-правової системи виникають надзвичайно сприятливі можливості для проникнення організованої злочинності в усі сфери суспільного життя, галузі господарювання та управління. Феномен організованої злочинності саме і полягає в її здатності як індикатора реагувати на будь-які мінімальні прогалини в законодавстві, правозастосовчій діяльності, на складнощі періоду утвердження ринкової економіки.

Десять років тому соціально-економічна криза в Україні призвела до стрімкого зростання рівня криміналізації життєво важливих сфер функціонування держави. Ми невипадково згадуємо ретроспекцію, адже, в іншому разі, було б вкрай важко оцінити масштаби загроз та швидкість детермінант наступу організованих злочинних проявів. Спад виробництва, розбалансування державних фінансів, гострий бюджетний дефіцит, інфляція, низька платоспроможність суб’єктів господарювання та населення, очевидна недосконалість національного законодавства та відсутність ефективної системи державного контролю за діяльністю комерційних структур спричинили зубожіння основної частини громадян, викликали стійкий комплекс правового нігілізму – зневіри людей у силу та спроможність закону й держави захистити їх від проявів організованої злочинності й забезпечити при цьому можливість чесної праці та отримання законних засобів для пристойного життєзабезпечення.

На цьому вкрай негативному соціально-економічному тлі значного поширення набули процеси криміналізації економіки, влади, суспільства. У свідомості та психології громадян з’являється та укорінюється сумнозвісний “престижний” образ кримінального авторитета – відвертого злочинця-бізнесмена, якому не треба докладати особливих зусиль задля власного збагачення та безтурботного існування.

Виникнення та стрімке утвердження “п’ятої влади” викликало необхідність вирішення питання щодо негайного створення державного органу, який би на консолідуючих засадах своєї діяльності, об’єднавши керівників правоохоронних та інших державних органів, мав здійснювати координацію рішучої боротьби з організованою злочинністю і корупцією, а також визначати механізми реалізації державної політики у цій сфері.

Саме тому Указом Президента України від 18 червня 1993 року “Про Координаційний комітет з питань боротьби зі злочинністю”, виходячи з надзвичайно важливого значення подальшого посилення протидії найбільш небезпечним організованим формам злочинної діяльності та на виконання Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” створюється такий координуючий орган. Очолює його перший Президент Незалежної України.

Нині можна вже з упевненістю констатувати, що створення зазначеного Комітету було першою спробою реалізації державної політики у протистоянні організованій злочинності, втім, переважно, у контексті боротьби зі злочинністю загальнокримінальної спрямованості, що стає абсолютно зрозумілим навіть з самої назви наведеного Указу Президента України. Звертає на себе увагу й та обставина, що вже на першому етапі створення і функціонування Координаційного комітету було здійснено спробу об’єднати зусилля та досвід роботи практичних працівників і науковців.

Минав час, зрозуміло, трансформувалася й організована злочинність, змінювалися та удосконалювалися способи та методи здійснення злочинної діяльності, зростав рівень латентності вже відомих видів злочинів, почали з’являтися нові форми здійснення організованих протиправних проявів. Зокрема, злочинність у сфері економічної та зовнішньоекономічної діяльності; вбивства на „замовлення”; торгівля людьми та трансплантатами; наркобізнес; “відмивання брудних” грошей; нелегальна міграція; терористичні акти; кіберзлочинність; корупційні прояви. З’являється та стрімко розвивається професійна організована злочинність.

Зрозуміло, що зазначені зміни в природі організованої злочинності потребували відповідних трансформацій і в координації діяльності, спрямованої на подолання протиправних проявів. Виходячи з цього, 26 листопада 1993 року Президент України підписує Указ “Про Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міжвідомчий науково-дослідний центр – надбання та перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок