Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінально-правова кваліфікація вимагання за новим Кримінальним кодексом України

Кримінально-правова кваліфікація вимагання за новим Кримінальним кодексом України

Назва:
Кримінально-правова кваліфікація вимагання за новим Кримінальним кодексом України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,47 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
За складних економічних умов важливою є соціальна роль, зокрема у постачанні населенню міст і промислових центрів продуктових та промислових товарів, значна кількість яких реалізується через ринки та за останні два роки зросла майже утричі. Зазначені товари переважно є контрабандними, або фальсифікованими, що створює можливість ділкам отримувати значні прибутки. Враховуючи прибутковість даної сфери діяльності, організовані злочинні угруповання завжди вважали її “зоною” власних інтересів. Як свідчить аналіз, саме з ринків первинно почалося зародження та зростання найбільш потужних організованих злочинних угруповань, які тепер здійснюють контроль не лише над ринками, а й над значною частиною сектора легального бізнесу.

Виходячи зі значимості питань захисту ринків, органами внутрішніх справ проводилася певна робота щодо забезпечення нормальних умов їх функціонування, тобто попередження й викриття злочинів з боку як посадових осіб адміністрацій ринків, рекетирів, так і самих підприємців.

Але, як демонструють аналіз оперативної інформації та результати проведених перевірок, простежується небажання адміністрацій ринків упорядкувати торгівлю, що дозволяє використання наявної ситуації з метою власного збагачення. Зазначеною обставиною користуються й численні злочинні угруповання, для яких подібна ситуація є однією із найпривабливіших причин для кримінального накопичення коштів. Заходи, що здійснюються на промислових та продовольчих ринках, не завжди приносять бажані результати, оскільки не оцінено реальну обстановку, пов’язану з ними. На сьогодні вимагання існує не у відкритій, а в завуальованій формі. Ті самі “бойовики”, які раніше здійснювали неприкрите вимагання, тепер є офіційними працівниками “охоронних” або “страхових” структур, що діють на ринках. Як можна здогадатися, страхування та охорона для всіх торгуючих є “добровільно-примусовими” послугами. При цьому, як правило, менша частина послуг оплачується за безготівковим розрахунком, більша – готівкою.

Вимагання як масштабне явище виникає саме там, де держава не забезпечує функцій соціального контролю за будь-якими видами відхилень від законної діяльності підприємств, комерційних та підприємницьких структур або відхилень у поведінці окремих громадян.

Вимагання є багатовидовим явищем, але його суть при цьому залишається незмінною – отримання майнової вигоди під загрозою відкритого або замаскованого насильства з боку злочинних угруповань.

За сучасних умов вимагання доцільно розглядати переважно стосовно особливо небезпечних фактів організованого вимагання на грунті бізнесу (відносно корумпованих представників державних та галузевих органів управління, контролюючих органів, а також підприємців, банкірів, бізнесменів). Рекетири підпорядковують собі комерційні структури, банки, “захоплюють” ринки, впритул наближаються до державних підприємств та установ. Методи їх “роботи” є різноманітними й постійно вдосконалюються.

Відповідальність за вчинення цих злочинів організованою групою передбачено ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 262, ч. 3 ст. 308, ч. 3 ст. 312 Кримінального кодексу України.

Згідно з кримінальним законодавством вимагання належить до насильницьких посягань на приватну, колективну і державну власність.

Вимагання державного, колективного або приватного майна – це пред’явлена з корисливих спонукань вимога передати чуже майно чи права на нього, поєднана як з погрозою насильства над особою, у віданні або під охороною якої перебуває це майно, насильства над близькими їй особами, розголошення відомостей, що ганьблять її або близьких їй осіб, пошкодження або знищення майна, так з насильством, пошкодженням чи знищенням майна.

Вимагання приватного майна – це пред’явлена із корисливих спонукань вимога передати приватне майно громадян чи права на нього, або вчинення будь-яких дій майнового характеру, поєднана як із погрозою застосувати насильство до потерпілого або близьких йому осіб, розголосити відомості, що ганьблять його або близьких йому осіб, пошкодити чи знищити їх майно, так i з насильством, пошкодженням чи знищенням майна.

Вимагання посягає на два види суспільних відносин: власність і особу, що охороняються законом.

Вимагання можливе лише за наявності двох взаємопов’язаних дій:

1) протиправного пред’явлення майнової вимоги;

2) погрози заподіяння певної шкоди, застосування насильства, знищення або пошкодження майна при невиконанні такої вимоги.

Вимагання слід вважати закінченим з моменту пред’явлення вимоги, поєднаної зі зазначеними погрозами, насильством, пошкодженням чи знищенням майна незалежно від досягнення винною особою поставленої мети.

Вимога як ознака складу злочинів (ст. 189 КК України) означає викладену в рішучій формі пропозицію винного до потерпілого про передачу майна, права на майно або вчинення останнім будь-яких інших дій майнового характеру. Пред’явлена суб’єктом майнова вимога утворює ознаку об’єктивної сторони цього злочину лише за умови, що вона є завiдомо протиправною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кримінально-правова кваліфікація вимагання за новим Кримінальним кодексом України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок