Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Застосування високих технологій при технічному документуванні злочинної діяльності

Застосування високих технологій при технічному документуванні злочинної діяльності

Назва:
Застосування високих технологій при технічному документуванні злочинної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,27 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Застосування оперативно-технічних засобів згідно з чинним законодавством України є визначальним при здійсненні оперативно-розшукової діяльності [1]. У той самий час у законодавстві відсутній перелік видів засобів, що можна віднести до спеціальної техніки, а також – перелік властивостей, за якими деякі технічні засоби можуть бути віднесені до спеціальних. Також законодавець, визнавши легітимним застосування технічних засобів отримання інформації, не дав роз’яснення, які саме технічні засоби і за якими властивостями відносяться до оперативно-технічних, які заходи слід вважати оперативно-технічними. Визначено лише, що для одержання інформації забороняється застосовувати технічні засоби, психотропні, хімічні та інші речовини, що пригнічують волю або завдають шкоди здоров’ю людей та навколишньому середовищу.

Законодавче визначення цього питання, на нашу думку, має дуже важливе значення тому, що застосування технічних засобів (а особливо сучасних технологій) в оперативно-розшуковій діяльності тісно пов’язане з необхідністю забезпечення законних прав і свобод людини.

Відповідно до нетаємних відомчих нормативних актів МВС України терміни “оперативно-технічні заходи” та “спеціальна техніка” вживаються у такому значенні:

– “оперативно-технічні заходи” – система дій підрозділів органів внутрішніх справ з негласного впровадження і застосування спеціальної техніки для вирішення завдань оперативно-розшукової діяльності;

– “спеціальні технічні засоби”, “спеціальна техніка” – технічні засоби спеціального призначення для здійснення негласних заходів оперативно-розшукової діяльності [2].

Виходячи із тлумачення зазначених термінів, оперативне документування з використанням науково-технічних засобів можливе лише в межах оперативно-технічних заходів, під час яких використовується спеціальна техніка.

У той самий час розвиток інформаційних та комунікаційних технологій, широке впровадження в життя засобів електронно-обчислювальної техніки дозволяє, використовуючи звичайні побутові або промислові термінали, здійснювати ефективний електронний контроль за певною особою, використовуючи недокументовані можливості технічних пристроїв, системи моніторингу операторів зв’язку, банків-емітентів електронних платіжних систем, облікові системи Інтернет-провайдерів.

Рекомендовані 7 Конгресом ООН, а потім Генеральною Асамблеєю ООН у 1985 р. Керівні принципи в галузі попередження злочинності і карного правосуддя містять розділ “Сучасна техніка і можливості для зловживання”, в якому підкреслюється, що нові досягнення науки й техніки варто широко використовувати в інтересах ефективного попередження злочинності. Наприклад, функціонує система ECHELON, яка діє шляхом суцільного перехоплення величезних обсягів інформації, що циркулює у телекомунікаційних мережах і потім просівається на предмет корисності за допомогою систем штучного інтелекту, подібних Memex, що шукають ключові слова. Кожний з п’яти центрів надає іншим чотирьом “словник”, що складається з цікавих для нього ключових слів, фраз, імен людей і географічних назв.

Ще у лютому 1997 року британське аналітичне видання Statewatch повідомило, що Європейський Союз таємно домовився про розгортання міжнародної мережі телефонного підслуховування за допомогою таємної мережі комітетів, заснованих відповідно до “третього стовпа” Маастрихтського договору, що передбачає співробітництво з питань права і порядку. Ключові пункти домовленості викладені в плані, підписаному державами-членами ЄС у 1995 р. (ENFOPOL 112 10037/95 25.10.95), що залишається засекреченим.

Сучасні системи телекомунікацій – практично “прозорі” для засобів технічного контролю. Наприклад, системи для обміну повідомленнями, що використовують цифрові технології (такі, як британська System X), підтримують протокол цифрової мережі інтегрованих послуг (ISDN), який дозволяє цифровим пристроям, наприклад факсам, спільно використовувати наявні лінії зв’язку. Менш відомо те, що для міжнародного протоколу CCITT (сигнальний інтерфейс для доступу до ISDN) передбачено можливість доступу до телефону з опущеною трубкою і підслуховування розмов поруч з телефонним апаратом при цілковитому неведенні користувача. Так чи інакше, телефонний апарат цілком готовий відігравати роль банального пристрою для підслуховування навіть тоді, коли ви й не думаєте його використовувати [3].

Комплексне використання цих можливостей, навіть без доступу до змісту інформації, за умови користування контрольованої особи засобами зв’язку та комп’ютерної техніки (особливо це відповідає злочинній діяльності у сфері високих технологій) дозволяє тільки за технічними параметрами:

– здійснювати віддалений аудіоконтроль;

– визначати місцезнаходження особи, контролювати її переміщення;

– встановлювати її зв’язки у комунікаційних та інформаційних мережах;

– здійснювати контроль за банківським або іншим рахунком, контролювати витрати;

– ідентифікувати особу при активізації її терміналу в комунікаційній або інформаційній мережі тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Застосування високих технологій при технічному документуванні злочинної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок