Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Замісна терапія у контексті протидії незаконному обігу наркотичних засобів і поширенню наркобізнесу в Україні

Замісна терапія у контексті протидії незаконному обігу наркотичних засобів і поширенню наркобізнесу в Україні

Назва:
Замісна терапія у контексті протидії незаконному обігу наркотичних засобів і поширенню наркобізнесу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Одразу наголосимо, що необхідно чітко розмежовувати два основні, на наш погляд, блоки проблем, які наводимо нижче, що виникли під час вивчення політики й справжнього підґрунтя активного пропонування лікування методом замісної терапії єдиної форми наркотичної залежності – опіатної. На цій обставині наголошуємо особливо, тому що виникають запитання: чи є опіатна наркозалежність найбільш небезпечною та загрозливою для здоров’я формою залежності серед інших відомих; чи етично вести розмови лише й тільки про лікування так званої “важкої” форми наркоманії – а що, прибічникам метадонового методу відомі легкі різновиди захворювання, котрі не треба ані лікувати й поширенню яких не варто в жодному разі протидіяти; як лікувати кокаїнові, синтетичні, полінаркоманії; і, насамкінець, чому метадонова тема є найбільш активно обговорюваною? На ці та деякі інші актуальні питання ми намагатимемося відповісти у даній статті. Повертаючись до заявлених двох аспектів проблем, нагадаємо, що потребують чіткого розрізнення такі поняття, як:

1) протидія поширенню різних видів наркоманії як таких і, власне, максимально можливе зниження рівня “зараженості” цією соціальною хворобою нашого суспільства. Тут лікування наркозалежності – героїнової та від зловживанням ацетильованим опієм – виступає однією зі складових комплексної системи протидії організованому наркобізнесу, оскільки “звуження” ринку попиту через дійсно ефективне, а не деклароване лікування та ресоціалізацію хворих людей, вироблення антинаркотичного імунітету суспільства гіпотетично може викликати, на наш погляд, відчутну втрату позицій організованої торгівлі наркотичними засобами, психотропними речовинами та їх аналогами;

2) спроби й намагання знизити шкоду від поширення самих наркоманій, що має виступати не звичайним питанням, а бути загальнонаціональною стратегією, в основу якої повинен бути закладений комплекс складних завдань, серед яких важливе місце належить не лише подоланню проблем суто криміногенного характеру, таких як контрабанда, виробництво й торгівля наркотичними засобами, психотропними речовинами та їх аналогами, тобто – організованого наркобізнесу. Протидіяти незаконній наркоторгівлі однобоко – через діяльність лише правоохоронних органів, або тільки за допомогою лікування наявних та наново виниклих наркоманів – є справою, зреченою на провал, тому що у такій складній боротьбі потребується комплексність заходів, координованість спільної діяльності та постійний державний контроль за протидією наркобізнесу й наркоманіям.

А первинним, на наш погляд, тут є загальнодержавна зацікавленість щодо життєво важливого вирішення наркопроблем в Україні та стримування, як справедливо вважає російський дослідник економічної природи наркобізнесу Л.М. Тимофєєв, наркодиктатури [1]. Він, зокрема стверджує, що, уявляючи собі масштаби російського наркоринку (в Україні ситуація є також невтішною, з огляду на темпи наркотизації населення та постійно зростаючу кількість вилучених з незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і наркосировини та фактаж з ліквідованих підпільних нарколабораторій) [2], можна уявити, що люди, контролюючі цей нелегальний ринок, є набагато могутнішими, ніж ті, котрі контролюють легальні ринки – нафти, газу або алюмінію. Л.М. Тимофєєв також зазначає, що “… наркоманія розповсюджується по Росії зі швидкістю лісової пожежі у сильний вітер. Росії загрожує окупація наркомафією. Якщо темпи розвитку наркобізнесу у найближчі п’ять-сім років збережуться, кількість “важких” наркоманів у країні сягне десяти мільйонів, а прибутки наркобізнесу перевищать рівень Держбюджету. За такого розвитку подій не варто відносити до розряду фантастичних антиутопій ймовірність, що державна влада опиниться під контролем сил, котрі нині розпоряджаються ринком наркотиків” [1].

У сенсі одного з компонентів системи подолання наркобізнесу з його загрозами для національної безпеки України ефективне лікування наркозалежних і виведення їх таким чином з нелегального наркоринку є життєво важливим завданням, але незрозуміло, чому ми хапаємося, наче як за соломину, за метадон, коли сьогодні маємо вітчизняний препарат, і чому б наркологічним службам разом з українськими фармацевтами та психіатрами не взятися до розробки й апробації нових методів лікування різних форм наркозалежності, а не єдиної, та ще й за допомогою виробленого за кордоном метадону? Ми розцінюємо це як незнання проблеми або небажання володіти нею на тлі довічної ліні, або ж свідоме, завідомо байдуже ставлення до проблем наркотизації українського народу.

Наведемо приклад з листа Батьківського комітету м. Полтави до редакції газети “Зеркало недели” від 2 серпня 2004 р.: “Відомий російський нарколог В. Лук’янов вважає, що прибічники метадонової терапії – це люди, які не розуміють всієї глибини проблеми, котрі хочуть піти простим, проте порочним шляхом – вирішити проблему наркотиків за допомогою наркотиків” [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Замісна терапія у контексті протидії незаконному обігу наркотичних засобів і поширенню наркобізнесу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок