Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загроза корупції та організованої злочинності українській системі охорони здоров’я

Загроза корупції та організованої злочинності українській системі охорони здоров’я

Назва:
Загроза корупції та організованої злочинності українській системі охорони здоров’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Охорона здоров’я українських громадян стало одним із болючих питань сучасної України. Не сьогодні й не вчора, як Радянський Союз, так і його попередниця – Російська імперія, мали слабко розвинені, малоефективні й схильні до корумпованості державні медичні системи. З часів Радянського Союзу стало “традицією” нести хабара до лікаря. З розвалом Союзу та зі створенням незалежної Української держави медичне обслуговування фактично стало платним і лише політики та адміністратори не помічають цього факту. Медична сфера перетворилася на одне з найбільш корумпованих та кримінальних середовищ українського суспільства. Факти злочинного зловживання службовим становищем з боку медиків вже стали масовими, перетворилися на систему й структури організованої злочинності (далі – ОЗ), все більше переймають ключові позиції у галузі.

Існуючий незадовільний стан в охороні здоров’я висуває гостру проблему не тільки безкомпромісного викриття всіх фактів корупції та злочинності в медичній сфері, але й аналізу механізмів, що спотворюють систему охорони здоров’я, перетворюють медиків з помічників та рятівників населення на брудних “бізнесменів”, що будують свій добробут на крові, стражданні й смерті українського народу.

Проблема є відомою кожному мешканцю України, тому постає завдання не перераховувати разючі факти та не поповнювати їх маловідомими, а провести аналіз становища та шукати шляхи виходу із глибокої кризи, що характерна для всієї системи охорони здоров’я України. Тим більше, що часи для цього найбільш придатні – вся українська державність знаходиться у стані змін, пошуку й побудови нового та кращого. Саме зараз ми маємо унікальну можливість не лише покращити наше становище, але й створити добру спадщину для нащадків.

Це благородне й потребуюче невідкладного вирішення завдання неможливо вирішити, не спираючись на світовий досвід, бо винахід колеса, що регулярно простежується у державотворчій діяльності української держави та її уряду, є марним витрачанням часу, матеріальних та людських ресурсів. Тому варто взяти на озброєння досвід держав, що досягли найкращих показників й можуть пишатися своїми досягненнями у охороні здоров’я їх громадян.

Погляд на проблему з використанням німецького досвіду. Однією з країн з найбільшими успіхами у сфері охорони здоров’я є Німеччина. Ця держава має розвинену систему, що була створена ще за часів Вільгельмівської імперії. На її характер вплинули як демократичні процеси, так і успіхи у розбудові ринкової економіки. Таким чином, система охорони здоров’я Німеччини є не тільки виваженою й перевіреною часом, але й пристосованою до ринкової економіки. І хоча, – як самі німці з повним правом стверджують, – вони “платять за Мерседес”, а їздять на “Фольксвагені”, (тобто, платять за вищими світовими стандартами, але отримують лише посереднє забезпечення), система добре функціонує як одна з найкращих у світі й є для багатьох країн взірцем.

Саме тому необхідно проаналізувати, як така взірцева за світовими стандартами система охорони здоров’я протистоїть корупційним та кримінальним (особливо з боку організованих злочинців) тенденціям.

Згідно з оцінками міжнародної антикорупційної організації “Transparеncy International” (далі – ТІ), в німецькій системі охорони здоров’я щороку “зникає” біля 20 млрд євро через корупцію та організоване шахрайство. Це становить від трьох до десяти відсотків від усієї суми, що витрачається на медичні потреби в країні [1]. До речі, подібні дослідження були проведені організацією “Transparеncy International” також в США, і результати виявилися подібними [2].

При цьому варто мати на увазі, що корупція та ОЗ діють у медичній сфері в умовах глибокої конспірації, коли наявна добре розроблена система приховування, подвійної бухгалтерії, кодових позначок, фірм-поштових скриньок, акцій, які замасковані під благодійні заходи. Тому й не дивно, що кримінальні дії в цій сфері розкриваються не більше ніж у 5 % випадків. Найбільш яскравим прикладом став нещодавно кардіолог із м. Гановера, який домовився з фірмами-постачальниками медичного устаткування та матеріалів про знижки. Проте, страхові компанії нічого про ці знижки не знали й платили роками за повною вартістю. В результаті страхові компанії зазнали збитків у розмірі 2,5 млрд євро [3].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загроза корупції та організованої злочинності українській системі охорони здоров’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок