Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Загальна характеристика наркобізнесу в Україні

Загальна характеристика наркобізнесу в Україні

Назва:
Загальна характеристика наркобізнесу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,76 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Розпочинаючи серйозну розмову щодо наркобізнесу в нашій державі, одразу спадає на думку далека латиноамериканська країна Колумбія з її розвиненою кокаїновою та героїновою індустріями, потужними наркокартелями, селянами, які у загублених тропічних хащах з ранку до ночі гноблять спини на доглянутих наркоплантаціях задля отримання елементарних коштів на життя та годування власних сімей, й буквально сільськогосподарською галуззю культивування наркотикомістких рослин та первинною переробкою кокаїнового листя на пасту, з якої згодом в одній з країн Латинської Америки, або десь у далекій Західній Європі чи США вироблять умільці-хіміки коли чистий порошок, а коли й не дуже високого ґатунку на ім’я “біла смерть” – кокаїн – один з найпотужніших наркотиків рослинного походження.

Згадаєш мимоволі й Афганістан, звідки певний час “Балканським маршрутом”, а вже сьогодні за допомогою відносно нового “Шовкового наркошляху” [1, с. 37], бо перший із названих наркотрафіків став для організованого транснаціонального наркобізнесу непривабливим через перенасиченість героїнового наркоринку, війну в Югославії та введення в Ірані покарання у вигляді смертної кари для наркоторговця, затриманого з будь-якою кількістю наркотику, – транзитом – до Пакистану, а потім, через Таджикистан, вже до всього пострадянського простору контрабандне прийшла разом із воїнами-афганцями й зловісна культура внутрішньовенного споживання героїну та опію – так званих важких наркотиків опіатної групи. Фахівці стверджують, що від 70 до 80 % у світовому виробництві героїну складає “продукт” саме афганського походження.

За інформацією Міжнародного комітету з контролю за наркотиками, нині весь героїн на нелегальному наркоринку України є афганським*.

Привабливо названим “Шовковим шляхом” – з Центральної та Південно-Західної Азії транзитом через Росію й Україну до Західної Європи постачається зовсім не легкий, коштовний, однойменний матеріал, а важкий наркотик знов-таки рослинного походження – героїн разом із гашишем – похідною від наркотикомістких рослин каннабісної групи. Частіше за все героїн, наприклад в Афганістані, виготовляється у побутових умовах за допомогою брудних примітивних приладів та сімейного наркопідряду. Під час догляду за врожаєм опійного маку – основи майбутнього героїну – задіються майже всі без винятку члени родини нарковиробника.

Західна Європа теж “не відстає” від розвинутих мусульманських країн Центральної та Південно-Західної Азії у сенсі виробничого наркобізнесу. Вона відрізняється “заздрісною” постійністю у напрямі постачання на ринок синтетичних наркотиків – амфетаміну, метамфе-тамінів, “Екстазі” – клубно-розважального наркотику та галюциногену ЛСД (рисунок).

За даними ДБНОН МВС України, тільки за 3 місяці 2004 року зафіксовано понад 500 фактів обігу на території України названих наркотичних засобів і психотропних речовин. За цей же час з вуличної роздрібної торгівлі вилучено більше ніж 3,6 кг героїну та кокаїну, 15 тис. доз амфетаміну та “Екстазі”.

За словами начальника ДБНОН МВС України А. Науменка, з початку 2004 p., який оголошено роком боротьби з наркозлочинністю, тільки ДБНОН вилучено понад 2 кг амфетамінів. Так, 3 особи – два громадянина України, один з яких раніше засуджений, та громадянин Польщі – підозрюються у контрабанді з-за кордону та збуті у Львівській обл. сильнодіючих психотропних речовин групи амфетамінів, що завозилися з Польщі по 2,5 дол. США за таблетку та збувалися у молодіжному середовищі Львівщини у 10 разів дорожче. При затриманні у наркоділерів було вилучено 850 таблеток. Порушена кримінальна справа за ст. 307-3 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна [2].

Рисунок.

Саме тут знову постає запитання: а чи буде даний захід превентивним, якщо не виявлено особу (або осіб), що саме забезпечували наркоторговців психотропами на території Польщі для контрабанди та подальшого збуту вже на території України; не з’ясовано й дійсне джерело даних речовин і усередині іноземної держави. Тут виникає абсолютно зрозуміла відповідь – знову бракує налагодженої взаємодії та координування спільної діяльності правоохоронних органів держав-постачальників (виробників наркотиків) і держав-потенційних споживачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Загальна характеристика наркобізнесу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок