Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці

Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці

Назва:
Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,38 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Аналіз тінізації економіки України свідчить про те, що значною мірою створення тіньових капіталів здійснюється за рахунок ухилення від сплати податків.

При цьому злочини у сфері оподаткування з кожним днем удосконалюються ділками тіньового бізнесу та відбуваються у організованій формі.

Лише за 3 місяці 2003 року в результаті проведення комплексних практичних заходів, спрямованих на посилення боротьби зі злочинністю у сфері оподаткування, зменшення масштабів тіньової економіки та залучення її коштів до бюджету держави, податковою міліцією викрито 2,4 тис. злочинів у сфері оподаткування, з них 90 % – ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, що свідчить про зосередження зусиль податкової міліції на викритті тіньових кримінальних схем ухилення від сплати податків і відмови від проведення дріб’язкових перевірок.

Внаслідок виявлених злочинів і правопорушень податкового законодавства підрозділами податкової міліції до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів з тіньового обігу надійшло понад 746 млн грн.

Розшукано та встановлено місце знаходження понад 4 тис. платників податків, які ухилялися від слідства, суду та від подання до органів податкової служби звітів про результати фінансово-господарської діяльності.

Враховуючи підвищену небезпеку для економіки держави від незаконного переміщення та реалізації товарів і продукції на території України, за розпорядженням Голови ДПА України Юрія Кравченка підрозділи податкової міліції провели спецоперації “Підприємець” та “Акциз”.

Під час заходів в рамках операції “Акциз” податківці перевірили понад 6 тис. суб’єктів підприємницької діяльності. У кожному другому з них виявлені значні порушення податкового законодавства.

Ці заходи позитивно вплинули на стан надходжень акцизного збору (до бюджету надійшло понад 600 млн грн.), що майже удвічі більше, ніж за цей же період минулого року.

За матеріалами перевірок порушено 626 кримінальних справ.

У правопорушників вилучено товарів на загальну суму 22 млн грн., серед яких – понад 1 млн пляшок алкогольних напоїв на суму 5,5 млн грн, спирту на 1,5 млн грн, та майже 300 тис. пачок тютюнових виробів на суму понад 650 тис. грн.

У м. Києві співробітники податкової міліції Печерського району столиці вилучили велику партію фальшивих акцизних марок, які призначалися для тіньової лікеро-горілчаної промисловості. Щоб затримати зловмисників, правоохоронці під виглядом комерсантів здійснили закупку 120 тис. марок акцизного збору – “на гарячому” затримали правопорушників.

Попередньо встановлено, що підробні акцизні марки, були виконані на високому поліграфічному рівні, з усіма необхідними захисними елементами. Відрізнити їх від справжніх можна було лише за допомогою спеціального обладнання.

Слід відзначити, що найбільше порушень податкового законодавства здійснюється саме у сфері виробництва та реалізації підакцизних товарів, внаслідок чого не тільки завдаються збитки бюджету, а й виникає загроза для здоров’я населення.

Так, в Одеській обл. у ході перевірки однієї з місцевих фірм податківці виявили майже 100 тис. пляшок горілки різних найменувань. Будь-які документи, які б пояснювали якість та походження сумнівного товару, у комерсантів були відсутні. Лікеро-горілчані вироби вартістю понад 240 тис. грн вилучені, встановлюються канали надходження та реалізації підпільного алкоголю.

Крім підакцизних товарів, під час проведення операції вилучено нелегальні промислові та продовольчі товари і навіть взуття, яке було ввезене в Україну з порушеннями митного і податкового законодавства. Партію нелегального товару намагався завезти на територію України громадянин Болгарії. Для цього він використав підробні документи. Майже 16 ти. пар взуття вартістю понад 1 млн грн вилучено, порушено кримінальну справу, ведеться слідство.

Під час проведення оперативних заходів співробітники податкової міліції виявили 193 підпільні цехи з виготовлення контрафактної продукції, у тому числі 98 – фальсифікованих алкогольних напоїв та 12 – з виготовлення нафтопродуктів.

Так, працівники податкової міліції Київської обл. припинили діяльність нелегального нафтопереробного заводу.

На виїзді з м Березань увагу податківців привернув вантажний автомобіль МАЗ із причепом, що перевозив більше 17 т бензину і дизельного палива. Зі слів водія, бензовоз прямував на одну з АЗС у Черкаській обл., а паливо заправив на місцевому нафтопереробному заводі. Це підтверджували і супровідні документи.

Однак, податківців здивував той факт, що подібне підприємство в цьому районі відсутнє. Після проведення оперативно-розшукових заходів працівникам податкової міліції вдалося вийти на велике підпільне виробництво бензину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Завдання податкової міліції ДПА України – ефективна протидія тіньовій економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок