Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Дотримання правоохоронними органами прав і свобод людини як один із важелів боротьби з корупційними проявами

Дотримання правоохоронними органами прав і свобод людини як один із важелів боротьби з корупційними проявами

Назва:
Дотримання правоохоронними органами прав і свобод людини як один із важелів боротьби з корупційними проявами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,01 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Права людини є основою соціальних перетворень, шляхом яких вибудовується громадянське суспільство. Протягом XX століття вони перетворилися із сутнісної ознаки західної, європейської цивілізації на універсальну цінність, що визначається людством. Про це свідчать, зокрема, численні міжнародні акти, які визнаються переважною більшістю країн світу [1].

Утвердження забезпечення прав і свобод людини є пріоритетним напрямом діяльності держави. Людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека в Україні є найвищою соціальною цінністю (ст. 3 Конституції України) [2]. Права і свободи людини, її гарантії визначають зміст і спрямованість загальної політики держави.

Відповідно до Конституції України систему забезпечення конституційних прав і свобод людини і громадянина складають такі органи державної влади: Верховна Рада України (ст. 85, 92); Президент України (ст. 106, 107); Уповноважений Верховної Ради з прав людини (п. 17 ст. 85); Кабінет Міністрів та інші органи центральної виконавчої влади (ст. 113–116); Конституційний Суд України (ст.147–150); органи прокуратури (ст. 121—123); органи правосуддя (ст. 124–129); органи місцевої державної влади і місцевого самоврядування (ст. 143–144); інші правоохоронні органи і, зокрема: нагляд за дотриманням законності правоохоронними органами та виконанням судових рішень здійснює прокуратура, призначення адвокатури як професійного громадського об’єднання, що полягає у захисті прав і свобод та представленні законних інтересів громадян; нотаріат України є системою, на яку покладені завдання захищати права громадян шляхом нотаріального засвідчення прав, фактів і надання їм юридичної достовірності [2].

Сьогодні нагальною є проблема реформування правоохоронних органів, що передбачає пошук нових форм і засобів їх взаємодії, та прозорості діяльності з метою запобігання порушенням прав і свобод громадян.

Правоохоронні (спеціальні) органи (прокуратура, органи внутрішніх справ, Служба безпеки України та ін.) покликані відповідно до Конституції у специфічних формах здійснювати охорону, захист і гарантування функціонування всієї системи національного права України. Їх діяльність повинна будуватися на засадах моральності та справедливості, що дозволяє повною мірою гарантувати права і свободи людини.

Найбільш важливим напрямом вдосконалення діяльності правоохоронних органів за сучасних умов є зосередження їх зусиль на безумовному забезпеченні захисту прав та свобод людини і громадянина в Україні. Акцентування уваги на питаннях, які виникають з проблем порушення правоохоронними органами України прав людини, обумовлюється прагненням досягнення справедливості, а також тим, що саме на ці органи покладено завдання захисту та забезпечення реалізації прав та свобод людини, а в разі порушення цих прав, – обов’язок вжити заходів щодо їх відновлення.

Тому найкращим індикатором визначення стабільності й рівня організації належного реагування на факти порушень прав і свобод людини з боку органів державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів як в окремих регіонах на місцях, так і загалом в державі, порівняно з окремими напрямами правозахисної діяльності, є звернення з цього приводу громадян до Президента та його Адміністрації. Всебічний, незалежний, об’єктивний та справедливий розгляд звернень громадян з цих питань зазначеними органами в регіонах автоматично унеможливлює подальші звернення. У той самий час його відсутність свідчить про неспроможність вжиття невідкладних і системних заходів до своєчасного та якісного розгляду на місцях і організації необхідної роботи щодо забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян.

Звернення громадян – це “лакмусовий папірець” відображення стану нашого суспільства і, в першу чергу, відношення місцевих органів влади, самоврядування та правоохоронних органів в регіонах. А від того, як реагують відповідні органи на вирішення порушених прав громадян, залежить імідж держави в цілому та особисто її глави. Вирішення питань порушення прав і свобод людини на місцях неналежним чином змушує громадян в пошуках правди звертатися до столиці.

Так, вивчення і аналіз матеріалів звернення громадян до Головного управління з питань звернень громадян Адміністрації Президента України, утвореного Указом Президента України від 14 квітня 2004 року № 434/2004 “Про невідкладні заходи з удосконалення організації прийому громадян органами державної влади, органами місцевого самоврядування та посадовими і службовими особами цих органів”, свідчить, що протягом останніх трьох років (2001–2003) і 6 місяців 2004 року за кількістю звернень до Глави держави проблеми забезпечення прав і свобод громадян та охорони правопорядку стабільно посідають перше місце, залишивши далеко позаду такі актуальні проблеми, як соціальний захист населення, охорона здоров’я, праці, робота місцевих та центральних органів влади, найбільш важливі суспільно-політичні події в державі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дотримання правоохоронними органами прав і свобод людини як один із важелів боротьби з корупційними проявами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок