Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю

Дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю

Назва:
Дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,95 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
В основі прав людини закладено визнання внутрішньої гідності й цінності людської особистості. Ці права універсальні, невід’ємні та однакові для всіх. Відтак, кожна людина має ці права; жодної людини не можна їх позбавити; жодну людину не можна примусити відмовитися від них, а тому права однакові для всіх – незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших поглядів, національного чи соціального походження, майнового статусу, народження чи інших факторів.

Права людини перебувають у площині взаємин людини і держави, а міжнародне та національне право контролюють і регулюють здійснення державою її повноважень по відношенню до людей, наділяють їх певними свободами по відношенню до держави та вимагають від держав забезпечення основних людських потреб всіх осіб під їх юрисдикцією.

Різні ознаки прав людини означають, що права поділяються на декілька категорій. Це цивільні права, як, зокрема, право на життя і заборона катувань, політичні права та інші права, причетні до політичного процесу, як право брати участь у врядуванні, право на свободу зібрань і об’єднань, а також блок економічних, соціальних і політичних прав, як, наприклад, право на працю і право на освіту. Інші категорії прав включають колективні права – зокрема, право на розвиток [1].

Наявність у суспільному житті багатоаспектних, негативних соціальних процесів є невід’ємною його частиною, зворотною стороною. У 2002 році від різних видів злочинів постраждало майже 257 тис. громадян, з яких 9,9 тис. – загинули. У результаті вчинених злочинів потерпілим заподіяно збитків на суму понад 110 млн грн. Протягом 6 місяців 2003 року кількість злочинів в Україні зросла на 4,5 %, у порівнянні з аналогічним періодом 2002 року.

Для суспільства в цілому, як і для окремих державних структур, боротьба з негативними процесами в суспільстві заради встановлення справедливості є головним завданням.

Права людини – це та система умов і благ (матеріальних і духовних), без якої неможливі нормальна життєдіяльність людини, розвиток її індивідуальних властивостей, вільний вибір і самовизначення, реалізація громадських інтересів.

Забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст. 3 Конституції України). Права і свободи людини, їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

Відповідно до розділу ІІ Конституції України “Права, свободи та обов’язки людини і громадянина” людина і громадянин у нашій державі наділені майже всіма правами і свободами, які закріплені у Всесвітній декларації прав і свобод людини, прийнятій ООН у 1948 році, в інших міжнародних актах: Міжнародному пакті про громадські і політичні права (XXI) Генеральної Асамблеї ООН від 16 грудня 1996 р.; Декларації про захист осіб від тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, які принижують людську гідність видів поводження та покарання, прийняту Генеральною Асамблеєю ООН у своїй резолюції від 9 грудня 1975 р.; Другому факультативному протоколі до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, від 15 грудня 1989 р.; Кодексі поведінки посадових осіб у підтриманні правопорядку, прийнятого резолюцією 34/169 Генеральної Асамблеї ООН від 17 грудня 1979 р.; Конвенцією про попередження злочинів геноциду і покарання за нього, від 9 грудня 1948 р.; Міжнародному пакті про економічні, соціальні і культурні права, від 16 грудня 1966 р. та інших.

Три чверті від загального обсягу всіх прав, свобод і обов’язків складають саме природні (особисті), громадянські права та свободи людини.

Держава як головний суб’єкт забезпечення прав людини, гарантування безпеки особи і громадянина зобов’язана вживати всіх можливих заходів щодо усунення небезпечних факторів з подвійним намаганням, якщо загроза виходить від її власних органів.

Правоохоронну діяльність в різних формах та різних за обсягом пропорціях здійснюють органи виконавчої, законодавчої та судової влади.

Відповідно до Конституції України систему забезпечення конституційних прав і свобод людини і громадянина складають такі органи державної влади: Верховна Рада України (ст. 85, 92); Президент України (ст. 106, 107); Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (п. 17 ст. 85); Кабінет Міністрів України та інші органи центральної виконавчої влади (ст. 113–116); Конституційний Суд України (ст. 147–150); органи прокуратури (ст. 121–123); органи правосуддя (ст. 124–129); органи місцевої державної влади і місцевого самоврядування (ст. 143–144); адвокатура та інші (спеціальні) правоохоронні органи [2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок