Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA)

Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA)

Назва:
Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,20 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Проблеми, що виникають внаслідок поширення організованого наркобізнесу та його ускладнень – наркоманій від препаратів опіатної групи, викликаних кокаїном, від зловживання препаратами коноплі, наркоманій, спричинених амфетамінами (метамфетаміном), ефедронової наркоманії, а також – викликаної галюциногенами (ЛСД, псилоцибіном і мескаліном) [1, с. 11 – 23; 2, с. 7 – 11], вже давно мають міжнародний і транснаціональний характер і тому не є притаманними якійсь одній конкретній країні, а охопили практично весь світовий простір.

Наркобізнес, у свою чергу, представляє собою організовану складову незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів (далі – НОН), життєзабезпечення якого реалізується завдяки проведенню систематичних незаконних наркооперацій (особливо наголошуємо на тому, що саме систематичних операцій з наркотичними засобами, об’єднаних між собою та утворюючих систему організованих злочинів, що підтверджується знаними вітчизняними і російськими вченими [3, с. 117]) групами осіб за попередньою змовою, організованими групами, злочинними організаціями, які завойовують нові ринки збуту та відкривають “свіжі” маршрути контрабандного постачання наркотичних засобів і психотропних речовин та їх аналогів, таких, наприклад, як Північний наркошлях, що пролягає через територію Російської Федерації та її великих міст – Москви і Санкт-Петербургу та в змозі завдавати шкоди здоров’ю та життю населення країни /країн/ світу з єдиною злочинною метою – отримання величезних незаконних надприбутків. Тож вважаємо, що на сьогодні заручниками організованого наркобізнесу є вся світова спільнота.

На думку фахівців Організації Об’єднаних Націй, висловлену ще у 1989 році, скрізь у світі визнається той факт, що виробництво, збут та споживання наркотичних засобів мають перебувати під суворим урядовим контролем, і необхідність створення всесвітньої системи контролю над наркотиками та іншими небезпечними речовинами обумовлена гуманітарними й соціальними причинами. Мета системи контролю над наркотиками полягає в обмеженні їх використання для медичних і наукових потреб [4, с. 1].

На наш погляд, тут йдеться, по-перше, про збереження за державами монопольного права на виробництво та легальний обіг наркотичних засобів, як це передбачено національними законодавствами для визначених легальних потреб, а, по-друге, – про розумний і водночас суворий урядовий контроль над обігом наркотиків, що гіпотетично в змозі скоротити їх відтік до нелегального обороту з легального, зменшуючи таким чином обсяги хоча б лише одного напряму немедичного споживання наркотичних засобів.

Тобто, завдання світової спільноти сьогодні на рівні держав – це беззаперечне забезпечення контролю за легальним обігом наркотиків і адекватна протидія нелегальному, у першу чергу, його організованому сегменту – наркобізнесу, враховуючи високий ступінь небезпеки у разі зловживання наркотиками для здоров’я і життя наркоспоживачів, а також для суспільства в цілому, зростання кількості вчинюваних наркозлочинів, а також злочинності наркоманів – грабежів, розбоїв, зґвалтувань, вбивств і т. ін. і, що є особливо небезпечним, – небезпеку використання наркогрошей для фінансування інших видів злочинної діяльності – тероризму, контрабанди заборонених товарів, торгівлі зброєю і вибухівкою, для підкупу правоохоронців і високопосадовців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Досвід Адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків (DEA)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок