Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Досвід роботи Італії та Німеччини щодо забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві

Досвід роботи Італії та Німеччини щодо забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві

Назва:
Досвід роботи Італії та Німеччини щодо забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
У боротьбі зі злочинністю, передусім організованою, важливе значення має забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Останнім часом в умовах активізації злочинного світу питання захисту учасників кримінального процесу від фізичного та психологічного впливу набули особливої актуальності не тільки в розвинених країнах Європи, також і Україні, стали реальною потребою для суспільства незалежно від рівня його економічного розвитку та соціальної забезпеченості.

Зростання злочинних проявів у сфері корупції, організованої злочинності, наркобізнесу, торгівлі людьми, посягань на життя і здоров’я громадян призвели до того, що особи, які висловлюють бажання надавати допомогу правоохоронним органам у боротьбі зі злочинністю, нерідко самі стають жертвами помсти з боку злочинців. Саме тому широко розповсюджені випадки відмови свідків та потерпілих від своїх свідчень, зміни і дачі завідомо неправдивих показань на користь обвинувачених або підсудних.

Залишаючись незахищеними перед реальною загрозою, вони вимушені йти на угоду зі своєю совістю, віддавати переваги збереженню власного життя, членів своєї сім’ї, рідних і близьких.

Практика свідчить, що як ніколи раніше, в на сьогодні притягнення злочинця до відповідальності безпосередньо ставиться в залежність від повноти та об’єктивності свідчень, а також від надійності захисту учасників кримінального процесу від фізичної розправи з боку самих злочинців та їх оточення.

Невипадково, що у злочинних угрупованнях, які відрізняються особливою жорстокістю зухвалістю та дисципліною, знаходиться все менше осіб, які мають бажання співпрацювати з правоохоронними органами у зборі інформації про вчинені злочини. Тому працівники правоохоронних органів, прокуратури та судів у першу чергу повинні бути зацікавленими у забезпеченні учасникам кримінального судочинства надійної безпеки з тим, щоб створити сприятливу обстановку для дачі ними правдивих показань.

Останнім часом системою кримінального правосуддя багатьох країн розроблені різні програми, що забезпечують захист, а також надання моральної та матеріальної допомоги потерпілим та свідкам.

Такі програми ефективно застосовуються у Сполучених Штатах Америки, Великобританії, Італії, Німеччині та інших державах.

Правоохоронні органи традиційно приділяли основну увагу особи злочинця, часто ігноруючи труднощі, з якими в ході досудового слідства або судового розгляду стикаються потерпілі та свідки.

Між тим, програми захисту учасників кримінального процесу є ефективним інструментом у боротьбі з найбільш небезпечними злочинами.

Особливо багатий досвід у галузі захисту учасників кримінального судочинства має Італія, навіть з урахуванням того, що повний обсяг законодавчих актів у сфері співробітництва із судовими органами почав діяти лише з 1991 р. Переважна більшість громадян, до яких застосовуються заходи безпеки, – це особи, які перебувають під слідством за скоєні злочини та ті, що перебувають у місцях позбавлення волі.

Будь-яка правова система, як й італійська, передбачає можливість пом’якшення кримінального покарання з урахуванням особливих обставин. Правомірним є пом’якшення покарання з урахуванням такої поведінки підсудного, яке свідчить про те, що він розірвав стосунки зі злочинним середовищем.

Головна причина, що спонукала Парламент Італії прийняти особливі нормативно-правові акти по відношенню осіб – колишніх членів організованих злочинних угруповань, що співпрацюють з правоохоронними органами, пов’язана з постійно зростаючим впливом організацій типу “мафія”, відомих під загальною назвою “Коза Ностра”.

Багато злочинних угруповань, що діяли на півдні Італії протягом багатьох років, змушували людей боятися насильства, не даючи можливості займатися своєю справою, або висловлювати свої політичні погляди. Таке насильство обумовило скоєння великої кількості тяжких злочинів. Злочинні угруповання “Коза Ностра” крім того, що просто мали значний вплив у різноманітних сферах громадського життя, корумпували багатьох державних службовців, вчинили велику кількісні вбивств прокурорів, суддів, поліцейських, політиків і навіть простих громадян тільки за те, що вони намагалися обмежити вплив злочинних організацій та жити в мирі й злагоді.

На сьогодні існує можливість зруйнувати такі злочинні співтовариства зсередини за допомогою інформації про них від їх членів; тільки у такий спосіб можливо встановити керівників та їх пособників, а також – механізм і способи “відмивання” прибутків, отриманих злочинним шляхом.

Оскільки ці злочинні організації спроможні мститися свідкам, виникла необхідність забезпечити цим особам правовий захист. Одночасно необхідно створити й умови, що спонукають громадян сприяти правосуддю. Допомога колишніх керівників злочинних груп має позитивний ефект: з одного боку, скорочується кількість учасників злочинної організації, з іншого – у слідства з’являється можливість встановити інших учасників групи, а також виявити скоєні ними злочини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Досвід роботи Італії та Німеччини щодо забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок