Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі криміногенні фактори, що сприяють злочинності у Збройних силах України

Деякі криміногенні фактори, що сприяють злочинності у Збройних силах України

Назва:
Деякі криміногенні фактори, що сприяють злочинності у Збройних силах України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,41 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
На виконання рішень Координаційного комітету Міжвідомчим науково-дослідним центром проводиться вивчення криміногенних процесів в Україні. Попередній аналіз оперативних зведень Міністерства внутрішніх справ та статистичних даних Міністерства юстиції свідчить, що деякі аспекти криміналізації суспільства мають безпосереднє відношення до Збройних сил України, інших військових формувань, і ця проблема потребує невідкладного розгляду, пошуку шляхів її вирішення.

В останні роки відмічається погіршення стану правопорядку серед військовослужбовців, зростає кількість осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності. Так, за даними Міністерства юстиції України, військовими судами лише у 1995 р. за скоєння злочинів засуджено 3448 осіб, серед яких 204 офіцери та 212 прапорщиків.

З інформації, яка є у наявності, в тому числі й оперативної, можна зробити висновок, що злочинці і, в першу чергу учасники організованих злочинних угруповань, прагнуть заволодіти зброєю, боєприпасами та іншим спорядженням, яке знаходиться у військових частинах Міністерства оборони, Національної гвардії та інших військових формуваннях. Протягом 1995 року зафіксовані непоодинокі крадіжки, напади на вартових військових складів. До злочинної діяльності втягуються офіцери, прапорщики, військовослужбовці строкової служби, які безпосередньо приймають участь у розкраданні зброї та боєприпасів, її збуті. В ряді військових підрозділів злочинні групи діяли тривалий час. За розкрадання вогнепальної зброї, набоїв та вибухівки торік було засуджено 91 військовослужбовця, в тому числі — 18 офіцерів та 12 прапорщиків.

Збільшились випадки, коли ті, які поступають на службу до Збройних сил, виношують думку заволодіти зброєю та боєприпасами. Поширені випадки самовільного залишення постів або військових частин, дезертирства зі зброєю. Інколи це скоюють цілі групи військовослужбовців (за самовільне залишення військових частин та дезертирство за рік засуджено 1129 військовослужбовців).

Розповсюдженими є розкрадання державного майна у військових частинах. У 1995 році за злочини проти державної та колективної власності було засуджено 654 особи, у тому числі — 54 офіцери та 44 прапорщики. Органами СБУ та МВС все частіше виявляються злочинні групи, до складу яких входили командири навіть військових підрозділів, котрі безпосередньо приймали участь у розкраданні паливно-мастильних матеріалів, техніки, військового спорядження та інших матеріальних цінностей. У Харківській області командир в/ч № 51 535 підполковник Є., його заступник підполковник А., заступник командира в/ч № 42 084 Т. у змові з колишніми військовослужбовцями М. і Л., посадовими особами AT "Шебелинкагазпром" викрали та реалізували через МП "Супутник" бензин і газолін на суму понад 1 млрд крб.

Розкраданню зброї, боєприпасів та іншого військового майна сприяє й та обставина, що в окремих військових частинах питанням їх збереження не приділяється належної уваги, не організовано належної охорони складів, послаблено контроль за несенням вартової служби та пропускним режимом на КПП, своєчасно не проводяться інвентаризації. Тому невипадково подібні злочини тривалий час не виявляються, робота з їх розкриття ускладнюється.

Стан збереження військової та спеціальної техніки потребує подальшого вивчення. Як свідчать кримінальні справи, відмічається чимало випадків, коли внаслідок розкрадання окремих деталей та комплектуючих частин військова техніка втрачала боєздатність, з ладу виходять іноді цілі військові комплекси, порушується боєготовність окремих військових підрозділів.

Почастішали випадки зловживання службовим станом та перевищення влади з боку окремих командирів, за що у 1995 р. засуджено 144 особи. Турбують факти вступу офіцерів у неділові стосунки з військовослужбовцями та їх батьками, отримання хабарів за вирішення різних питань, пов’язаних з проходженням служби підлеглими (за хабарництво у 1995 р. було засуджено 21 військовослужбовця).

Спостерігається падіння військової дисципліни, і, як наслідок, - зростання злочинів на грунті нестатутних відносин (в минулому році їх кількість зросла на 12%), збільшення кількості травматизму, в результаті чого у 1994-1995 рр. загинуло 694 чоловіки.

Значною залишається кількість самогубств — за 10 місяців 1995 року їх налічується 64. Серед тих, хто покінчив життя самогубством у1993-1995 рр., найбільше військовослужбовців строкової служби, з них близько 74% - першого року служби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Деякі криміногенні фактори, що сприяють злочинності у Збройних силах України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок