Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі аспекти тактики розслідування замовлених вбивств

Деякі аспекти тактики розслідування замовлених вбивств

Назва:
Деякі аспекти тактики розслідування замовлених вбивств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 9.9


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В Україні вбивства на замовлення вчинялися ще за радянських часів, але вони були поодинокими й здійснювалися, як правило, на побутовому ґрунті.

Перші вбивства, що по всіх канонах підходять під визначення ”замовлені”, були зареєстровані та розкриті в Україні у 1989 р. Так, у Полтаві гр-ка А, щоб позбутися чоловіка, старшого її на 29 років, найняла раніше судиму особу та школяра, які вбили її чоловіка, за що одержали від неї 400 крб. У Мелітополі жінка, не бажаючи розмінювати квартиру з розлученим чоловіком, найняла двох раніше судимих осіб вчинити вбивство. У Лисичанську потерпілу гр-ку Р замовила власна дочка. Оскільки після смерті матері їй дісталися квартира і автомашина, трьом виконавцям вона сплатила 5000 крб.

Ці перші класичні вбивства були логічним продовженням звичайної “битовухи”. Як правило, замовники – найближчі родичі жертв, які заважали добратися до бажаних матеріальних благ. Мотиви на поверхні – корисливі. Виконавці – дилетанти, частіше усього – з кримінального середовища. Засіб і знаряддя вбивства – примітивні. У більшості, злочинці вдиралися до квартири або чекали на жертву поруч з нею, вбивство вчиняли за допомогою сокири, молотка чи ножа. Такі злочини не були складними і досить швидко розкривалися.

1990 рік характеризується зростанням соціальної напруги, загостренням економічних і політичних проблем, зростанням загальної злочинності на 14,7 % порівняно з 1989 р., а по лінії кримінального розшуку – на 18 %. Значне зростання відбулося завдяки тяжким, насильницьким злочинам. У 1990 році було зареєстровано 421 організоване злочинне угруповання і 1600 їх учасників, якими було вчинено 25 умисних вбивств, між злочинними угрупованнями відбулось 212 разбірок, у злочинців вилучено 171 одиниця вогнепальної зброї.

Саме у 1990 році з’явилися вбивства “на замовлення”, суттю яких було вже продовження бізнесу іншими засобами. Так, директору Одеського виробничо-технічного підприємства гр-ну Ц заважав голова кооперативу “Інтерсофт” гр-ин П. Через посередника гр-нин Ц находить раніше судимого гр-на К, який очолює групу кілерів із трьох чоловік. Виконавці, приспавши жертву хлороформом, вивезли його на дачу, де тримали протягом трьох днів. Заволодівши ключима від квартири, злочинці забрали там печатку і штамп кооперативу, гроші та цінності на суму понад 1 млн крб. Ще через три дні вивезли потерпілого і причепивши до поясу гирю, втопили в річці.

У 1991 році подібних вбивств “на замовлення” покотилася ціла хвиля. Так, 7 жовтня 1991 р. у м. Сімферополі з автомата АКМ і пістолета був розстріляний у своїй машині житель Дагестану, підприємець гр-нин А. 7 листопада з автомату і пістолету вбитий гр-нин К і тяжко поранений гр-нин М – обидва співвласники магазину “Леко”. 9 листопада на порозі власного будинку у момент виходу з машини, розстріляний з автомату житель м. Одеси П і тяжко поранена директор СП “Інтербуд” гр-ка Б.

З цього часу вбивство “на замовлення” стало надійним способом розв’язання всіх проблем. На зміну вбивцям–дилетантам прийшли професіонали, які майстерно володіють вогнепальною зброєю. Улюбленою зброєю українських кілерів стають автомат Калашнікова, пістолет “ТТ”, снайперська гвинтівка, саморобна вибухівка.

Відтепер вбивства “на замовлення” стали впізнаватися по почерку – зрешечені автоматними чергами або злетіли в повітря “Мерседеси” і джипи, або декілька пострілів в упор, у під’їзді чи на порозі квартири і обов’язково “контрольний постріл” у голову.

Вбивства “на замовлення”, використання насильства для досягнення своїх цілей по суті є однією з класичних ознак організованої злочинності. Пік вбивств “на замовлення” (210) прийшовся на 1995 рік – час кривавого перерозподілу сфер впливу організованих злочинних угруповань. Відомо, що попит породжує пропозицію, а тому чекати довго появи організованих злочинних груп, які спеціалізуються тільки на “кілерстві” довго чекати не довелося. Органами внутрішніх справ такі групи почали виявляться, починаючи з 1997 року.

Саме боротьба за сфери впливу організованих злочинних угруповань, загострення конкурентних відносин серед кримінальної частини підприємців, потреба в наданні силового тиску і навіть фізичного знищення призвели до існування таких груп.

Аналіз кримінальних і оперативно-розшукових справ за фактами вбивств “на замовлення” свідчить, що поширеними мотивами вчинення таких злочинів є усунення конкурента, політичного чи іншого супротивника, співробітника правоохоронних органів, журналіста, свідка, відкрита боротьба за розподіл сфер впливу, зведення рахунків у кримінальному світі, залякування потенційних супротивників, помста, ревнощі, повернення боргу, заволодіння правом на житло, майном тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Деякі аспекти тактики розслідування замовлених вбивств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок