Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Врахування індивідуальних особливостей осіб, опитуваних в процесі проведення оперативно-розшукових заходів, спрямованих на протидію організованій злочинності

Врахування індивідуальних особливостей осіб, опитуваних в процесі проведення оперативно-розшукових заходів, спрямованих на протидію організованій злочинності

Назва:
Врахування індивідуальних особливостей осіб, опитуваних в процесі проведення оперативно-розшукових заходів, спрямованих на протидію організованій злочинності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,82 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Законом України “Про оперативно-розшукову діяльність” підрозділам, що здійснюють зазначену діяльність, надано право “опитувати осіб за їх згодою, використовувати їх добровільну допомогу”[1]. Опитування осіб є важливим елементом багатьох оперативно-розшукових заходів і корисним в процесі отримання інформації, необхідної для боротьби з організованою злочинністю. Одна з проблем реалізації цього права полягає у відсутності жодних гарантій, що особа, яка володіє необхідною інформацією, захоче розмовляти з оперативним працівником, повно і правдиво відповідати на його запитання, надавати йому свою допомогу.

Питанням психологічного і правового аспектів реалізації права оперативних підрозділів на проведення опитувань приділяли увагу такі науковці, як О.Ф. Долженков, І.П. Козаченко, І.В. Сервецький, В.В. Матвійчук, Б.І. Бараненко та ін.

На наш погляд, доцільно більш детально розглянути психологічний аспект згаданого питання, пов’язаний з індивідуальними особливостями осіб, опитуваних в процесі оперативно-розшукових заходів, спрямованих на боротьбу з організованою злочинністю.

Однією з головних умов успішного проведення опитування є встановлення психологічного контакту, а, бажано, й довірчих відносин із співрозмовниками. Одні й ті самі прийоми та способи встановлення довірчих відносин при застосуванні їх до різних людей можуть мати різні і навіть протилежні результати. Тому особливе значення мають знання індивідуальних особливостей опитуваних осіб.

При спілкуванні з громадянами в процесі опитування слід враховувати такі особистісні фактори, як: психологічні, соціальні та фізіологічні. Всі вони тісно пов’язані між собою, однак їх детальне вивчення потребує окремого розгляду.

До психологічних факторів слід віднести такі необхідні для врахування під час проведення опитування індивідуальні особливості осіб, як: темперамент, навіюваність, особливості репрезентативної системи, у тому числі, особливості слухання, рівень інтелектуального розвитку, спрямованість особистості.

Слід зауважити, що часто оперативному працівникові досить важко отримати інформацію про психологічні особливості потенційного співрозмовника. В процесі бесіди з особою можна зробити спробу визначити її темперамент, особливості репрезентативної системи. Однак, набагато простіше заздалегідь врахувати інші фактори, які безпосередньо впливають на психологічні; зокрема, на психіку впливають вік, стать, наявність певних захворювань і т. ін.

Класифікація опитуваних осіб за фізіологічними факторами має значення для вивчення їх впливу на поведінку людини з метою вироблення особливостей тактики встановлення довірчих відносин саме з конкретною особою.

Вік – поняття, що характеризує період (тривалість) життя живої істоти. Відлік віку ведеться від життя до фізичної смерті. Щодо людини існує декілька періодів її віку – вік немовляти, ранній дитячий вік, дошкільний, молодший шкільний, підлітковий, юнацький, зрілий, вік старості. Вік (у психології) – конкретний, відносно обмежений у часі ступінь психічного розвитку індивіду та його розвитку як особистості, що характеризується сукупністю фізіологічних та психологічних змін, не пов’язаних з розрізненням індивідуальних особливостей [2, с. 85].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Врахування індивідуальних особливостей осіб, опитуваних в процесі проведення оперативно-розшукових заходів, спрямованих на протидію організованій злочинності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок