Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Вплив організованої злочинності на зміст і проблеми обігу грошових коштів в Україні

Вплив організованої злочинності на зміст і проблеми обігу грошових коштів в Україні

Назва:
Вплив організованої злочинності на зміст і проблеми обігу грошових коштів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,63 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ще на первинних сходинках історії людства виникла потреба у грошах як засобі обміну. З цією метою використовувалися найрізноманітніші предмети в усіх куточках світу. Пір’я, мушлі, боби какао, срібло, золото, паперові знаки – то лише деякі з тих предметів.

Час минав, і функції грошей урізноманітнювалися. Грішми розраховуються за товари вжитку і послуги, вони визначають міру вартості та купівельну спроможність. Врешті-решт, ними стали поціновувати роль людини в суспільстві.

Грішми вимірюють багатство так само, як і убогість. Вони стали ознакою державної влади та водночас засобом впливу на владу через підкупи й шахрайство. Хоча будь-які грошові кошти є законним платіжним засобом лише в певних територіальних межах, внаслідок валютного курсу вони пов’язані з іншими грошовими обігами та міжнародним ринком.

Моралісти часто виступають проти грошей, мрійники їх зневажають. Буває, що навіть економісти надають їм вторинного значення. Проте, грошові кошти – всюдисущі у нашому повсякденному житті – рухають торгівлю і стимулюють економіку. Саме існування грошей було передумовою найважливіших етапів у розвитку цивілізації.

Слід зауважити, що гроші – це не якийсь придаток, а головна умова існування ринку, належне управління ними є запорукою порядку та добробуту в суспільстві, а це позитивно впливає на всю економіку.

Однак, із таким підходом пов’язується ще й думка про те, що гроші в своїй основі є витвором держави, яка продемонструвала, зокрема, свою владу у сфері обігу грошових коштів тим, що одразу після Першої світової війни запровадила “кредитні гроші”* як законний засіб платежу.

У свою чергу, таке зведення грошей до статусу атрибута державної влади створює парадокси, головним з яких є те, що історія грошей – це історія боротьби приватних осіб саме проти влади держави у цій сфері.

Подібне вже траплялося раніше з металевими грішми. У XVI столітті вони перебували в обігу не у вигляді гербових зливків золота чи срібла, а у вигляді монет, монопольне право карбування яких належало монархові, що і встановлював своїм указом їх вартість в одиницях лічби. Золото й срібло не були товарними грішми, вони стали металевими грішми з волі монарха. Приватні ділки постійно заперечували проти встановленого владою курсу грошових коштів, пускаючи в обіг монети за “добровільним курсом”, який найчастіше був вищим. Таке знецінення грошових коштів, оскільки на практиці в монеті містилося менше коштовного металу, ніж офіційно проголошувалося, – було однією з форм інфляції. Воно засвідчило, що й монархи не могли керувати обігом грошових коштів, як їм забажається.

Отже, політика держави у сфері грошей підпорядковується двом важливим обмеженням: по-перше, на процес створення грошей впливають рішення приватних осіб – як на рівні пропозиції, так і на рівні попиту; по-друге, ставлення приватних осіб до обігу грошових коштів може виявити їх недовіру до громадського контролю над ними і призвести до внутрішнього знецінення (інфляції) або ж зовнішнього знецінювання (падіння курсу обміну) грошових коштів.

Порівнюючи обидва підходи до грошей, можна сказати, що гроші не предмет торгівлі і не атрибут державної влади. Скоріше, вони є умовою існування ринку і проявом соціальної згуртованості, яка дає змогу державі функціонувати. Система грошей є збіркою правил гри, властивих для того чи іншого суспільства.

То в чому ж полягає різниця між сучасними і давніми грошовими коштами? Сьогодні часто говорять про те, що сучасні кошти – це кредитні гроші, тоді як давні були товарними; колишні металеві гроші – мали свою внутрішню вартість, тоді як нинішні – “дематеріалізовані” грошові кошти – спираються лише на саму довіру до держави, яка встановлює їм законний курс.

Сучасні гроші можна визначити двома характерними рисами з досвіду діяльності банків. Передусім, емісійний принцип дозволяє певній категорії людей – підприємцям – отримувати грошові кошти на підставі “обіцянки подальшої діяльності”. Хоча банківський кредит і став доступним для людей з різних економічних категорій, все ж існує корінна відмінність між тими, хто (особливо це стосується працівників на заробітній платі) бере у борг, спираючись на прибуток у минулому або на вірогідність подібного прибутку в майбутньому, і тими, хто (підприємці) отримує кредит на основі торгового проекту, успіх якого (і заразом сплата позички) не гарантується. Такий емісійний принцип діяльності банків, звісно, утверджує соціальну дискримінацію, та водночас є і фактором економічного динамізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вплив організованої злочинності на зміст і проблеми обігу грошових коштів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок