Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання визначення правопорушень, що вчинюються з використанням інформаційних технологій: аксіоматичний підхід

Питання визначення правопорушень, що вчинюються з використанням інформаційних технологій: аксіоматичний підхід

Назва:
Питання визначення правопорушень, що вчинюються з використанням інформаційних технологій: аксіоматичний підхід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,07 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Інформатизація суспільства, розвиток інформаційних технологій, процеси їх впровадження у суспільне та особисте життя й соціальну діяльність, поряд з позитивними сторонами, мають й негативні. Саме інформатизація породила нову категорію проступків, правопорушень, злочинів, що вчинюються з використанням інформаційних технологій. Предметом таких дій є інформаційні системи, інформація (інформаційні ресурси), програмне забезпечення.

Завдяки темпам поширення цієї категорії правопорушень останнім часом багато уваги приділяється даній проблемі не тільки засобами масової інформації, а й фахівцями різних галузей – як практиками, так й вченими. Тому сьогодні стає зрозумілим, що як соціальна проблема цей різновид порушень права потребує комплексного вирішення, всебічного наукового розв’язання їх різних аспектів, які можливо розглядати, щонайменше у чотирьох аспектах, а саме: організаційно-правовому, соціальному (соціологічному), економічному і, нарешті, технічному (технологічному). Очевидно, що саме це спричиняє гостру необхідність мобілізації зусиль фахівців у різних галузях наукових знань та становлення нових міжгалузевих і міждисциплінарних наукових напрямів, якими є інформаційне право та правова інформатика.

Не менш важливим є проблема формування аксіоматики цих наук, тобто формування термінологічного апарату, що прямо впливає на якість розгляду наведених вище аспектів нового феномену у праві, обумовленого формуванням інформаційного суспільства.

Категорію правопорушень, що вчинюються з використанням інформаційних технологій, сьогодні іменують по різному – “комп’ютерна злочинність”, “кіберзлочинність”, “злочинність у сфері високих технологій”, “е – злочини” і т. ін. Відповідно, пов’язану із нею сукупність дій позначають як “комп’ютерні злочини”, “кіберзлочини”, “злочини у сфері високих технологій”.

Насправді, у нашій країні поняття “комп’ютерна злочинність” та інші наведені словосполучення сьогодні існують лише як дефініції – спроба визначення терміну. З одного боку, вживання наведених понять на побутовому рівні обумовлене, мабуть, використанням дослівного перекладу іншомовних сполук (калька), що не є чимось небезпечним у разі відсутності визначення таких понять у вітчизняній науці. Щоправда, це надає їм загадкового, екзотичного забарвлення, але лише для пересічних громадян. З іншого боку, з урахуванням лексико-семантичної специфіки наукового стилю ділового мовлення деяких країн світу (наприклад, тяжіння американського варіанту англійської мови до скорочень), ми вважаємо, що пряме їх використання, і тим більш у вітчизняній галузевій юридичній терміносистемі, як мінімум, невиправдано і недоречно, а, як максимум, – неприпустимо.

Така позиція обумовлена тим, що виникаюча при цьому термінологічна ентропія спричиняє не тільки суттєву значеннєву плутанину, а й розбіжності в правовому тлумаченні даних дефініцій. Сьогодні визначення категорій, що розглядаються, не тільки відсутнє на рівні наукових знань, а й не має правового закріплення як такого.

Інша справа, наприклад у Німеччині, Швейцарії “комп’ютерна злочинність” (computer crime) має правове визначення та закріплення як кримінально-правова категорія. У законодавстві країн СНД така категорія як правова існує лише у кримінальному законодавстві Грузії [1]. У США при визначенні цього напряму правопорушень в законодавстві вживається терміносполука “кіберзлочинність” (cyber crime). Що стосується категорії “злочини у сфері високих технологій”, то це є дослівним перекладом, транслітерацією англомовного словосполучення “crime hide touch”, його “вдирництвом” у слов’янські мовні системи. Що ж до останнього, то у російській та українській мовах така термінологія вживається ЗМІ при звернені до космічної або авіаційної проблематики. Дійшло до того, що в МВС України, мабуть по аналогії з Російськими правоохоронними органами, не зважаючи на пропозиції вітчизняних науковців [2], створено підрозділ “по боротьбі із злочинами у сфері високих технологій”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Питання визначення правопорушень, що вчинюються з використанням інформаційних технологій: аксіоматичний підхід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок