Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Взаємодія експертних підрозділів і оперативних служб у протидії організованій злочинності: історія, сучасність, перспективи

Взаємодія експертних підрозділів і оперативних служб у протидії організованій злочинності: історія, сучасність, перспективи

Назва:
Взаємодія експертних підрозділів і оперативних служб у протидії організованій злочинності: історія, сучасність, перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,17 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Пріоритетним напрямом діяльності органів внутрішніх справ України в сучасних умовах є забезпечення і гарантування реалізації конституційних прав кожного громадянина нашої держави, попередження злочинних посягань, особливо з боку організованих угруповань і злочинних організацій, захист громадян від насильницьких дій, боротьба з особливо небезпечними злочинами – розбоями та грабежами, нанесенням тяжких тілесних ушкоджень, економічними злочинами. Одним з головних чинників у правоохоронній практиці, спрямованим на забезпечення виконання цих завдань, є побудова надійної, науково обґрунтованої доказової бази розкриття та розслідування злочинів.

Робота підрозділів Експертної служби МВС України будується відповідно до потреб оперативного реагування на зміни криміногенної ситуації та структурного складу організованої злочинності та націлена на виконання основного завдання – експертного забезпечення процесу профілактики, розкриття та розслідування злочинів. У цій роботі експертні підрозділи спираються на тверду наукову і методичну основу, використовують широкий арсенал спеціальних технічних засобів.

Слід зазначити, що виникнення криміналістики, яка має більш як столітню історію, в першу чергу, пов’язане з діяльністю органів правопорядку, зокрема оперативних служб. Поштовхом стала поява у XIX столітті в Німеччині, Франції, Англії, США, інших країнах нового феномену – організованої злочинності – та нездатність каральних органів протистояти їй. Звідси виник і соціальний заказ на систему, яка б об’єднала зусилля правоохоронних органів і науки з метою протистояти злочинності нового зразка. До речі, вперше введений видатним криміналістом, австрійцем за походженням, Гансом Гроссом наприкінці XIX століття термін “криміналістика” змінив не менш популярні на той час терміни “поліцейська техніка”, “наукова поліція” тощо.

Першими експертними криміналістичними установами знову ж таки слід вважати бюро ідентифікації, що створювалися при поліцейських префектурах ряду столичних міст Європи, а пізніше – поліцейські лабораторії.

Скажімо, дактилоскопічний метод ідентифікації людини у криміналістиці бере свій початок ще у 1896–1897 роках, коли він був введений у кримінально-розшукових закладах Аргентини, Британської Індії, Бразилії, Чилі, Німеччини та інших країн. До речі, у м. Києві, першим у Російській імперії в січні 1904 року, завдяки зусиллям завідуючого розшуковою частиною Г.М. Рудого, саме при розшуковому відділенні Київської міської поліції був створений дактилоскопічний відділ, що забезпечував реєстрацію злочинців та проведення дактилоскопічних досліджень.

Балістичні й трасологічні експертизи та дослідження своїм походженням теж прямо пов’язані з діяльністю органів правопорядку у боротьбі зі злочинністю, коли у 1835 році у м. Лондоні поліцейськими під час розслідування вбивства, яке було вчинене із застосуванням вогнепальної зброї, з трупу було вилучено свинцеву кулю та виявлено при проведенні обшуку в помешканні одного з підозрюваних форму для виготовлення свинцевих куль, що дозволило довести їх тотожність та розкрити злочин.

Утворення науково-технічної служби в органах внутрішніх справ України теж виходить із надр оперативних служб і припадає на 1923 рік. На той час у Головному управлінні міліції Республіки з метою експертного та техніко-криміналістичного забезпечення потреб оперативних служб у розслідуванні та розкритті злочинів був створений науково-технічний кабінет.

Згодом з змінювалася організаційна побудова експертно-криміналістичних підрозділів, а, відповідно, і функції та завдання, які вони виконували.

Згідно з потребами оперативно-службової діяльності та слідчої практики постійно розширювалось і коло об’єктів експертних досліджень. Стосовно криміналістичної експертизи наукові досягнення відкрили можливість виявляти та аналізувати матеріальні носії інформації про механізми та обставини злочинів, які раніше залишалися недоступними для безпосереднього людського сприйняття. Поступово впроваджувались дослідження волосся та текстильних волокон, лакофарбових покриттів, вибухових речовин, наркотиків тощо. За останні десятиліття арсенал традиційних криміналістичних методів, які використовуються працівниками експертної служби, поповнився новими сучасними методами ідентифікації особи. Досить динамічного розвитку набув відносно новий, але надзвичайно актуальний в сучасних умовах вид досліджень – вибухових пристроїв.

Наприклад, з 1985 року у криміналістиці та, зокрема з початку 90-х років в Україні, як один з найбільш ефективних способів ідентифікації особи став використовуватися ДНК-аналіз, чи генотипоскопія. Для таких досліджень достатня наявність волосини, фрагментів недопалків сигарет, кісткових останків, лупи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Взаємодія експертних підрозділів і оперативних служб у протидії організованій злочинності: історія, сучасність, перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок