Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Відповідальність за злочини у сфері господарської діяльності: питання боротьби з організованою злочинністю

Відповідальність за злочини у сфері господарської діяльності: питання боротьби з організованою злочинністю

Назва:
Відповідальність за злочини у сфері господарської діяльності: питання боротьби з організованою злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,60 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Державно-адміністративне регулювання господарської діяльності та монопольна державна власність на переважну більшість економічних об’єктів у період реформування економіки України склали головну передумову для розквіту економічної злочинності. Реформування економіки, зміна форм власності, розвиток підприємництва, лібералізація цінової політики, приватизація державного майна, встановлення нових майнових і земельних відносин – усі ці перетворення провадилися бюрократичним апаратом, який мав право безконтрольно і на вкрай вузькій правовій основі розпоряджатися велетенськими ресурсами країни. Це й обумовило привабливість державного апарату для злочинних угруповань. Організована злочинність почала стрімко трансформуватися у напрямі зближення з чиновництвом, в руках якого зосереджена вся політична й економічна влада.

Потреба в легалізації кримінальної господарської діяльності змусила організовані злочинні угруповання йти на встановлення більш тісних контактів з чиновницьким апаратом. Основною метою тиску на владні структури стали: вимагання різноманітних пільг, що надавали можливості отримувати більші прибутки, ухилятися від оподаткування і кримінальної відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності. Усе це робить проблему впливу відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності з попередження цієї злочинності надзвичайно актуальним.

З прийняттям Конституції України у 1996 р. створено надійний фундамент для подальшого розвитку і зміцнення України як демократичної, соціальної, правової держави [1]. Серед нагальних проблем сьогодення одним із найважливіших і складних для суспільства є питання протидії організованій злочинності у сфері господарської діяльності. Аналіз криміногенної ситуації в Україні свідчить, що злочини у сфері господарської діяльності, поширеність яких досить велика, стають на перешкоді соціально-економічним реформам, підвищенню рівня добробуту населення, стабільності, розвитку держави та її національної безпеки [2].

Як свідчать статистичні дані, в Україні кількість злочинів економічної спрямованості взагалі та злочинів у сфері господарської діяльності зокрема неухильно щороку зростає. Так, якщо у 2003 р. було зареєстровано 8253 злочини у сфері господарської діяльності, то у 2004 р. – 9590. Темп приросту склав 21,1 %. Переважна частка цих злочинів вчинена в бюджетній сфері [3], агропромисловому та паливно-енергетичному комплексі, сферах приватизації, банківської [4] та зовнішньоекономічної діяльності, високих технологій [5] та інтелектуальної власності [6]. У цілому в 2003 р. було викрито 43 203 злочини економічної спрямованості, а у 2004 р. – 44 171. Вказані злочини вчинили більш ніж 20 тис. осіб. Приблизно такі ж показники формуються й в поточному 2005 році.

Кримінально-правова охорона господарської діяльності в Україні здійснюється на підставі норм Кримінального кодексу України (далі – КК) [7], аналіз якого свідчить про наявність в цілому належної правової бази для виконання державою цього завдання [8].

Особливе місце у КК посідає розділ VII – “Злочини у сфері господарської діяльності”, бо в ньому найбільшою мірою відображені ті негативні явища, що супроводжують процеси економічних реформ в Україні, боротьба з якими потребує рішучого застосування кримінально-правових заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Відповідальність за злочини у сфері господарської діяльності: питання боротьби з організованою злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок