Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Боротьба з організованою злочинністю і корупцією в сучасних умовах: проблеми та шляхи їх вирішення

Боротьба з організованою злочинністю і корупцією в сучасних умовах: проблеми та шляхи їх вирішення

Назва:
Боротьба з організованою злочинністю і корупцією в сучасних умовах: проблеми та шляхи їх вирішення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,47 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Організована злочинність – найбільш руйнівне явище, що істотно позначається на соціальному, економічному і культурному розвитку будь-якої країни, втягуючи далі все нові прошарки населення.

Для України, яка переживає глибокі соціально-економічні реформи та об’єктивно ослаблена ними, важливою стала проблема поширення впливу організованої злочинності на всі сфери суспільного життя. На сучасному етапі її визначає гнучка адаптація до нових форм і методів підприємницької діяльності, оперативне реагування на швидкі зміни ринкової кон’юнктури, використання у своїх цілях новітньої техніки та сучасних технологій. Досвід останніх років свідчить про те, що найбільш замасковані та добре сплановані злочини здійснюються переважно там, де зосереджено високоліквідну продукцію та ресурси, енергоносії, бюджетні кошти. Організовані злочинні угруповання через свої структури намагаються привласнити право виконувати функції, аналогічні функціям державного управління, створити сприятливі умови для власного збагачення. Таким чином вони отримують змогу здійснювати певну економічну політику, впливати на процес виробництва та розподілу суспільного продукту.

Відомо, що структура організованих злочинних формувань є складною та багатогранною, в них добре налагоджено певні правила поведінки, розподілено ролі учасників, які дотримуються правила конспірації. Викрити повністю таку злочинну групу та довести вину кожного з її членів за допомогою показань потерпілих та свідків – завдання майже неможливе.

Одним із найбільш ефективних засобів при документуванні організованих злочинних формувань є використання оперативно-технічних засобів.

Останнім часом було внесено відповідні зміни до чинного законодавства, які ускладнили процедуру їх застосування.

Згідно зі статтею 187 КПК України слідчому дозволено за погодженням з прокурором вносити подання до голови апеляційного суду на зняття інформації з каналів зв’язку. Вказані заходи можуть проводитися також оперативними працівниками відповідно до Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність”.

Разом з тим, у методичних рекомендаціях до здійснення нагляду за додержанням законів України при проведенні спецпідрозділами по боротьбі з організованою злочинністю оперативно-розшукової діяльності, підготовлених Управлінням нагляду за додержанням законів спецпідрозділами Генеральної прокуратури, йде мова проте, що за наявності порушеної кримінальної справи оперативні підрозділи не мають права звертатися з поданням до суду, це повинен робити лише слідчий на підставі ст.187 КПК України. Хоча прямо це положення не передбачено ні ст. 187 КПК України ні Законом України “Про оперативно-розшукову діяльність”.

Це суттєво обмежує права оперативних підрозділів на застосування оперативно-технічних засобів, так як по ОРС оперативне супроводження кримінальних справ проводиться не лише під час досудового слідства, а й на інших стадіях процесу (до набуття вироком законної сили). У практичній діяльності УБОЗ УМВС мали місце ситуації, коли виникала гостра необхідність застосувати оперативно-технічні засоби під час супроводження кримінальної справи на організовану групу. Однак, це не вдалося зробити, оскільки виконувалися вимоги ст. 218 КПК України і слідчий не мав права проводити слідчі дії, у тому числі зняття інформації з каналів зв’язку. Оперативні працівники також не могли проводити оперативно-технічні заходи, у зв’язку з тим, що була порушена кримінальна справа.

Вважаємо, що необхідно до КПК внести відповідні зміни, оскільки при слуханні справи в суді і отриманні оперативної інформації про тяжкий злочин, що готується або вже вчинений підсудним, ні оперативні підрозділи, ні слідчі не зможуть на законних підставах застосувати технічні засоби. Перші – тому, що є порушена кримінальна справа, другі – тому, що вже не можуть по ній проводити слідчі дії.

Потребують вдосконалення норми чинного законодавства, що регламентують боротьбу з організованими формами злочинності, зокрема легалізацією їх доходів через фінансово-кредитні та банківські установи.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів щодо викриття та попередження злочинів, пов’язаних із “відмиванням” грошових коштів та іншого майна, здобутого злочинним шляхом, важливу роль, передусім, відіграє отримання інформації від банківських установ щодо руху грошових коштів “фігурантів”. Після того, як набув чинності Закон України від 10 січня 2002 р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про банки і банківську діяльність””, спецпідрозділи по боротьбі з організованою злочинністю теж не мають права отримати дані про рух грошових коштів у банківській установі у повному обсязі. Це, насамперед, обумовлено ст. 62 “Порядок розкриття банківської таємниці” Закону України від 7 грудня 2000 р. “Про банки і банківську діяльність”, а саме: банку забороняється надавати інформацію про клієнтів іншого банку, навіть якщо їх імена зазначені у документах, угодах та операціях клієнта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Боротьба з організованою злочинністю і корупцією в сучасних умовах: проблеми та шляхи їх вирішення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок