Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Боротьба з організованою злочинністю і корупцією: проблеми правового регулювання

Боротьба з організованою злочинністю і корупцією: проблеми правового регулювання

Назва:
Боротьба з організованою злочинністю і корупцією: проблеми правового регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,36 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Людство, яке пережило в ХХ столітті дві світові війни, загрозу ядерного апокаліпсиса, глобальні екологічні катастрофи, входить до нового тисячоліття, до ери глобалізації зі своїми старими соціальними хворобами, серед яких злочинність та пов’язані з нею тероризм, корупція й наркоманія є найбільш руйнівними. Саме ці явища – наслідок проблем минулого століття, таких як соціальна й економічна нерівність, політична, расова, економічна й релігійна нетерпимість. Чим більше взаємозалежним стає світ, тим він більше взаємовразливий [1, с. 5].

Глобалізація соціальних і економічних процесів породила й глобалізацію злочинності, зробила її транснаціональною, більш організованою і витонченою. Злочинні співтовариства набагато швидше, ніж державні системи різних країн, реагують на розвиток всіх типів комунікацій, на будь-які пом’якшення прикордонного контролю і полегшення пересування. У першу чергу, це відобразилося на незаконній міграції, торгівлі наркотиками, відмиванні “брудних” грошей. Щороку транснаціональні злочинні співтовариства незаконно вивозять більше 1 млн нелегальних мігрантів. Прибутки від цієї злочинної діяльності перевищують 3, 5 млрд дол. США.

Міжетнічні сутички після розпаду СРСР, війни в країнах Африки, Афганістані, Перській затоці та на Балканах, а також низький рівень життя в деяких країнах світу призвели до значного зростання кількості людських потоків, в тому числі й в Україну. Крім того, проведення повномасштабної військової антитерористичної операції в Афганістані створило передумови для гуманітарної катастрофи в цьому регіоні, що призводить до лавиноподібного потоку біженців з цієї країни до Середньої Азії, а з неї – в Росію та Україну. Так, за даними МВС України, якщо в 1991 році в поле зору правоохоронних органів потрапило 148 нелегальних мігрантів, то в 2000 р. їх було вже 24 тис., а тільки за 8 місяців 2001 р. на територію України незаконно проникли 16,5 тис. осіб.

Загальна вартість обсягу операцій в наркобізнесі за рік наприкінці 90-х років перевищувала 500 млрд дол. США. Понад 90 млрд дол. США, одержаних в результаті незаконного обігу наркотиків, “відмивається” і використовується як легальні інвестиції. А всього, за оцінками Міжнародного валютного фонду, в світі щороку “відмивається” понад 600 млрд дол. США, одержаних незаконним шляхом. Останнє десятиріччя ХХ століття довело, що проблема глобалізації злочинності не може бути вирішена в рамках обмежених національно-державних засобів та методів. Тому світове співтовариство постійно шукає організаційно-правові засоби протидії злочинності. Світове співтовариство у боротьбі зі злочинністю вже важко уявити без Інтерполу, який координує зусилля правоохоронних органів більше, як 180 країн. Останнім крупномасштабним заходом ХХ століття, який провела ООН 12–15 грудня 2000 р. у м. Палермо (Італія) стала політична конференція високого рівня для підписання Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності, яку підписали 130 держав [1, с. 5–7].

Але, перш за все, величезну небезпеку представляє організована злочинність і корупція для національних інтересів кожної країни. Найбільш вразливими щодо організованої злочинності та корупції є ті з них, які знаходяться в стані реформ та інших соціально-економічних й політичних потрясінь. Особлива небезпека організованої злочинності та корупції проявляється в тому, що вони, переважно, посягають на цілий комплекс найбільш значимих соціальних цінностей, таких як життя і здоров’я людей, державна й приватна власність, нормальна діяльність фінансових, господарських, управлінських структур, органів правосуддя. Організована злочинність виходить за рамки традиційного кримінального бізнесу, вона намагається проникнути до життєво важливих сфер діяльності суспільства та держави – встановити контроль над фінансово-промисловими групами, окремими підприємствами, суб’єктами підприємницької діяльності, лобіює свої інтереси в законодавчих органах та органах державного управління [3, с. 4; 4, с. 3]. Тому активне організоване протистояння злочинності є однією з найактуальніших проблем усіх країн світу. А для молодої демократичної країни, якою є незалежна Україна, – це, без перебільшення, питання життя або смерті [5, с. 3]. Для протистояння цьому лиху задіяні значні сили правоохоронних органів України, в тому числі й спеціально створені відповідно до Закону України від 30 червня 1993 р. “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” – підрозділи СБ та МВС України по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю [6].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Боротьба з організованою злочинністю і корупцією: проблеми правового регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок