Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Боротьба з корупцією у контексті адміністративно-правової реформи в Україні

Боротьба з корупцією у контексті адміністративно-правової реформи в Україні

Назва:
Боротьба з корупцією у контексті адміністративно-правової реформи в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,57 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Соціальні процеси, які відбуваються в Україні у зв’язку з демократизацією форм правління, державного устрою і політичного режиму, формуванням основ правової держави і громадського суспільства, проходять за складних суперечливих умов.

Для сучасного суспільства характерними є протистояння і боротьба різних політичних сил, невизначеність орієнтирів і меж реформування владних інститутів, неузгодженість загальних, групових та індивідуальних інтересів, соціальні конфлікти, системна криза політичної, та соціальної сфер.

Водночас прогресивний соціальний поступ стримується посиленням тиску на владу і суспільство з боку кримінальних структур, які в умовах всебічної дестабілізації суспільного життя, недосконалості демократичних інститутів та ринкових механізмів намагаються обмежити стимулюючий вплив держави та громадського суспільства на трансформаційні процеси з метою задоволення своїх корисливих інтересів.

Однією з найбільш гострих проблем сучасного суспільства як за глибиною проникнення в соціальний організм, так і масштабністю поширення, є корупція. Її негативний вплив на всі сторони суспільного життя стає все більш відчутним і створює реальну загрозу демократичним соціальним процесам і національній безпеці.

Негативним процесам певною мірою сприяє гальмування з проведенням адміністративної реформи, у процесі якої повинні бути конкретизовані та законодавчо визначені місце, роль та повноваження окремих елементів механізму держави відповідно до принципу розподілу влади, закріпленого у ст. 6 Конституції України; крім цього, має бути вирішеною проблема співвідношення, взаємозв’язку та ієрархізації гілок влади як складових єдиного цілого механізму держави.

На жаль, адміністративно-правова реформа у суспільстві здійснюється надто повільно. Свідченням цього є недостатня видимість цих процесів та непоступовість дій на державному рівні щодо стабілізації кількості центральних органів виконавчої влади, відсутність прозорості роботи державних службовців та різноманітні перепони на шляху вільного і демократичного доступу громадян до їх діяльності. Висока корумпованість серед держслужбовців стала не правовою, а соціальною проблемою в державі.

Корумпованість державного апарату, гілок влади вкрай негативно впливає фактично на всі сторони суспільного життя, насамперед, на діяльність політичних інститутів країни, стан економічної реформи, правову і соціальну захищеність громадян, довіру населення до влади.

У будь-якій країні корупція є закономірною реакцією громадян на існуючий державний устрій, на неспроможність держави забезпечити нормальне функціонування суспільства. У своєму соціальному розвитку Україна дійшла до стану, коли корупція стала невід’ємним атрибутом державного управління, його системним елементом. Така ситуація в Україні стала можливою переважно внаслідок відсутності політичної та економічної стратегії формування нового суспільного ладу, позитивних перетворень у сфері діяльності управлінського апарату, наявності значних залишків старої командно-адміністративної системи у вигляді надмірно великого державного управлінського апарату з необгрунтоване широкими повноваженнями, зокрема розпорядчо-дозвільного змісту, переускладненим, забюрократизованим та неконтрольованим порядком задоволення нагальних потреб населення, відсутності чіткої системи надання управлінських послуг.

Після проголошення незалежності України у сфері державного управління склалася парадоксальна ситуація: будівництво нової держави почали здійснювати за допомогою старого державного апарату. Результат очевидний як з точки зору формування нової політичної системи, соціально-економічного устрою, так і з точки зору корумпування влади.

Та є ще й інший бік медалі. Це концептуальні вимоги адміністративно-правової реформи в Україні. Вони передбачають докорінне реформування системи органів виконавчої влади, зміни в законодавчих актах “Про державну службу” і “Про боротьбу з корупцією” та ін.

Мета таких адміністративно-правових заходів – створити відповідно до вимог часу досконалу нормативно-правову базу для кардинального реформування системи виконавчих органів влади, самої суті та змісту їх діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Боротьба з корупцією у контексті адміністративно-правової реформи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок