Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Боротьба з контрабандою: необхідність нових підходів

Боротьба з контрабандою: необхідність нових підходів

Назва:
Боротьба з контрабандою: необхідність нових підходів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,72 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Законодавча неврегульованість нових економічних відносин в Україні, недосконалість і суперечності в чинному законодавстві, посилення корупційних тенденцій в структурі державного управління, інші соціальні та економічні процеси, властиві перехідному періоду, створили сприятливі умови для зростання економічної злочинності. Кількість зареєстрованих злочинів у сфері економічної діяльності за останні роки збільшилося більш ніж удвічі [1, c. 47].

До однієї з найкриміналізованіших на сьогодні відноситься сфера зовнішньоекономічної діяльності. Найбільшу суспільну небезпеку у сфері зовнішньоекономічної діяльності представляє контрабанда. Під контрабандою в законодавстві України розуміється переміщення певних предметів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Зазначені норми розташовані в чинному Кримінальному кодексі України у розділі VII – “Злочини у сфері господарської діяльності”(ст. 201) та у розділі XIIІ – “Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення” (ст. 305) [2].

Суспільна небезпека контрабанди полягає в тому, що при протиправному переміщенні через митний кордон України товарів та предметів порушується порядок державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, який в себе включає загальний, а по відношенню до окремої групи товарів та предметів – спеціальний порядок переміщення їх через кордон. Таким чином, контрабанда завдає прямих економічних збитків державі, пов’язаних із несплатою мита, інших податків (платежів) як під час перетинання митного кордону України, так і у зв’язку з реалізацією контрабандних товарів на території України чи за її межами. Крім того, контрабанда заподіює шкоди встановленому порядку управління, посягає на національну культурну спадщину українського народу, може зашкодити відносинам України з іншими державами. Вона сприяє незаконному обігу в Україні і світі наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, може завдавати невиправної шкоди здоров’ю та життю людей, а також – співпраці у боротьбі з міжнародним наркобізнесом.

Сьогодні можна виділити причини, що породжують виникнення контрабанди:

1. Недосконалість митної політики;

2. Неефективність митних тарифів (вибірковість, неоднорідність, диференціація ставок);

3. Завантаженість ситуації на митниці;

4. Відсутність належного підбору персоналу і виховної роботи;

5. Недостатність технічних засобів здійснення огляду;

6. Велика кількість документів, необхідних для проходження вантажу через кордон.

Надійні дані щодо обсягів контрабандних потоків на територію України відсутні. Відсутній також і порівняльний аналіз за регіонами з урахуванням їх специфіки.

Особливий інтерес у цьому сенсі викликають великі транспортні вузли, де перетинаються різні види транспорту (морський, залізничний, автомобільний) і де проходить велика кількість транзитних вантажопотоків через територію.

Наявна необхідність комплексного наукового підходу до розробки програми протидії контрабанді. Для цього на території великих транспортних вузлів, де можлива й необхідна координація учених-правознавців, широко представлених у відомчих юридичних вищих учбових закладах, і практичних працівників (митниці, правоохоронних органів, податкової служби), представляється доцільним створення координаційних науково-дослідних центрів по боротьбі з контрабандою (далі – ЦБК).

Завданнями ЦБК буде розробка комплексної програми щодо запобігання контрабанді з урахуванням регіональної специфіки. Спроби, що здійснювалися раніше, навіть на урядовому рівні, мали один суттєвий недолік. Проблеми контрабанди намагалися вирішувати відокремлено від інших проблем, що виникають при будь-якому транспортуванні вантажу. Це призводило до того, що на якийсь термін (час оперативних заходів) припинявся не тільки потік контрабанди, а й взагалі будь-який вантажопотік за кордон.

Основна відмінність пропонованої комплексної програми від тих, що існували раніше, полягає в наступному:

– по-перше, проблеми контрабанди розглядатимуться не відокремлено, а в сукупності із супутніми їм транспортними проблемами;

– по-друге, – зважаючи на масштабність явища і те, що проблему необхідно вирішувати негайно, звичайні послідовні етапи проведення наукового дослідження, що значно зволікають отримання вихідних результатів, можна проводити паралельно.

ЦБК на першому етапі досліджень можуть об’єднати наступні процеси:

1. Збір і обробка матеріалів щодо різних маршрутів і структур, що займаються контрабандою, каналів контрабанди.

2. Аналіз завершених кримінальних справ.

3. Опит підприємців, які займаються експортно-імпортними операціями.

4. Огляд існуючих методів, які використовуються в боротьбі з контрабандою, включаючи спеціальне законодавство і зарубіжний досвід.

Даний аналіз уможливить ідентифікацію масштабів і природи явища та виділити два потоки учасників процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Боротьба з контрабандою: необхідність нових підходів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок