Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Актуальні питання боротьби з міжнародним морським піратством

Актуальні питання боротьби з міжнародним морським піратством

Назва:
Актуальні питання боротьби з міжнародним морським піратством
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Ситуація із захопленням 18 жовтня 2005 року в територіальних водах Сомалі ліберійського судна “Panagia” з українським екіпажем на борту продемонструвала ще одну з найважливіших проблем, яка в даний час постає перед Україною – захист власних громадян за кордоном*. Випадок захоплення “Панагії” є першим для українських державних органів випробуванням в цьому контексті, але, на жаль, далеко не останнім. Підтвердженням цьому хоча б є те, що простори світового океану борознять навіть не сотні, а тисячі українських екіпажів на судах будь-яких держав світу. Так склалося, що вкрай важка для моряків соціально-економічна ситуація в рідній країні, розвал Чорноморського морського пароплавства змусили українців все частіше шукати заробітків на кораблях під прапорами більш розвинених держав світу. Саме тому наші громадяни стали об’єктом протиправних посягань, які, на жаль, так часто трапляються на морі.

З цього часу для української правової науки та правоохоронної практики актуальним постало питання вивчення правових основ боротьби з піратством та розробка алгоритму дій компетентних органів держави у разі піратського захоплення у майбутньому українських громадян за кордоном. Відсутність вказаних розробок в Україні була відчутна відразу з того моменту, коли керівництво держави прийняло рішення за будь-яких обставин захистити українських моряків, які потрапили у піратський полон: бракувало інформації щодо правомірності силових дій українських державних органів на території іншої держави, невідомою була практика боротьби з піратством, некоординованими дії державних органів України. Першими кроками в напрямі термінового вивчення ситуації та прийняття заходів реагування були такі: створення робочої групи у складі керівників міністерств і відомств під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оброни України А. Кінаха, узагальнення практики останніх піратських захоплень у світі та практичні шляхи вирішення вказаних ситуацій. На базі Апарату Ради національної безпеки і оборони був створений оперативний штаб з вирішення ситуації, представники якого брали участь у перемовинах з піратами, контактували з міжнародними організаціями та спецслужбами іноземних країн.

Зазначений вище аналіз, який був проведений в тому числі й автором цієї статті як одним з учасників подій з визволення українських моряків, засвідчив низку жахливих для практики судноплавства, незрозумілих з точки зору міжнародного права та необхідності підтримання міжнародної безпеки фактів. Так, наприклад, судновласники не завжди зацікавлені в поверненні моряків і судна, оскільки в багатьох випадках їм набагато вигідніше отримати страховку за корабель, вантаж і команду, аніж безпосередньо та довгий час займатися виснажливим як з моральної, так і матеріальної точки зору процесом перемовин з піратами. Ситуацію ускладнює також і те, що чинними страховими угодами не передбачено і не може бути передбачено такого страхового випадку, як захоплення судна піратами. Страхова компанія, у випадку піратства, прагне відразу відмежуватися від вирішення ситуації, а тим більше від виплати коштів піратам, бажаючи не заплямувати власної репутації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Актуальні питання боротьби з міжнародним морським піратством

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок