Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Інформаційні технології як чинник терористичного акту

Інформаційні технології як чинник терористичного акту

Назва:
Інформаційні технології як чинник терористичного акту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Терористичні акти у США, зокрема 11 вересня 2001 року у Нью-Йорку, засвідчили підступність і винахідливість терористів: застосування зброї, вчинення вибухів, підпалу чи інші дії, що створюють небезпеку для людей, суспільства, держави, світового співтовариства.

Насамперед, терористи демонструють, що для них є один закон відсутності та ігнорування всіх норм суспільної моралі. Тероризм шукає слабке місце у суспільних відносинах щодо безпеки, проявляючи себе там, де його менше за все чекають.

У той самий час, терористичні акти у США продемонстрували хибність доктрин національної безпеки, заснованих на ставленні до останньої як до статичної категорії. Наукова думка щодо цього схиляється до теорії, відповідно до якої категорія “безпека” розглядається у новій якості, новому змісті: як динамічне соціальне явище та суспільні відносини. У контексті національної безпеки терористичні акти слід розглядати як криміногенні загрози у складі соціогенних загроз, поряд з техногенними та стихійними загрозами життєво важливим потребам та інтересам особи, суспільства, держави, світового співтовариства.

Зазначений аспект знайшов відображення у ряді відомих міждержавних нормативно-правових документів, які були прийняті після терористичних актів у США, зокрема за ініціативою уряду цієї країни.

Формування в Україні інформаційного суспільства – інформатизації всіх сфер громадського життя викликало також необхідність дослідження прояву нетрадиційних знарядь (засобів, способів, методів) вчинення злочинів, у тому числі терористичних актів. У вітчизняній та зарубіжній теорії кримінального права та кримінології такі злочини виділені у окремий спеціальний розділ: злочини, що вчиняються з використанням інформаційних технологій, інформації, електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), інформаційних систем та мереж. Спеціальним системоутворюючим нормативним документом на міжнародному рівні щодо цього виду злочинів виступає Будапештська міжнародна конвенція країн-членів Ради Європи про кіберзлочинність (від 23.11.2001 р.).

Цікавим, на наш погляд, є те, що за повідомленнями зарубіжних засобів масової інформації [1, c. 56], у травні 1998 р. у Шрі Ланці було вперше офіційного оголошено, що терористичні групи “Тигри звільнення Тамілу” провели масовану кібернетичну атаку через Internet, спрямовану проти інформаційних систем посольств різних держав у столиці цієї країни. Заслуговує на увагу також дослідження Американського міністерства оборони, де були проведені широкомасштабні навчання з інформаційної атаки на власні інформаційні мережі. Результат був вражаючим. У США 99 % військових засобів зв’язку вдаються до цивільних мереж Internet; 88 % атак на ділянці з 3000 комп’ютерів виявилися успішними.

Як зазначають спеціалісти, електронна “бліц криг” одночасно могла би позначитися на всій інфраструктурі будь-якої країни [2].

За повідомленнями ЗМІ Китаю, 95 % місцевих комп’ютерних систем, підключених до Internet, зазнали атак хакерів, мотиви яких не повідомляються. Також зазначалося, що тестування комп’ютерних мереж Китаю агентствами безпеки з’ясувало незахищеність майже всіх [3, c.1, 29].

Враховуючи суспільну небезпеку терористичного акту, теорія кримінального права та український законодавець досить вдало сформулювали сутність цього діяння як злочину у ст. 258 Кримінального кодексу України. За складом конструкція диспозиції статті про терористичний акт має комплексний зміст: як матеріальний, так і формальний.

Можливість кваліфікації злочинного діяння з використанням інформаційних технологій як терористичного акту можна визначити, виходячи зі змісту цієї статті. При переліку дій, поряд із застосуванням зброї, вчиненням вибуху, підпалом, законодавець зазначає категорію “інших дій”. Це свідчить, що перелік дій є інформативним – не є вичерпним і суттєвим для кримінально-правової характеристики злочину – терористичного акту. В той час законодавець представляє різноманітність способів вчинення терористичного акту.

Об’єктивна сторона у диспозиції цієї статті визначена так, що терористичний акт знаходить вираз у діях, наслідком яких є створення небезпеки для життя чи здоров’я людини (формальна ознака злочину), або заподіяння значної майнової шкоди чи настання інших тяжких наслідків (матеріальна ознака злочину).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Інформаційні технології як чинник терористичного акту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок