Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Місцеве управління

Місцеве управління

Назва:
Місцеве управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Місцеву державну владу в царській Росії очолювали губернатори, яких призначав цар із своїх довірених осіб, як правило, знатних дворян. Губернатор був представником вищої урядової влади і здійснював у межах ввіреної царем території адміністративні, фіскальні та поліцейські функції. Йому підпорядковувалось губернське управління, яке складалося з віце-губернатора, радників, прокурора та інших чиновників. Всі губернські галузеві установи безпосередньо підпорядковувались губернатору. Для обговорення рішень, що належали до компетенцій губернатора, скликались дворянські збори як дорадчий орган губернатора.

У результаті Петровської губернської реформи зверху місцевого управління з'явився новий адміністративний шар. Згідно з штатами 1715 р. в губернському апараті, крім губернатора, працювали: віце-губернатор як його помічник або управитель частини губернії, ландріхтер для справ судових, обер-провіантмейстер та провіантмейстери для збирання хлібних податків та різні комісари. Влада губернатора не була повністю одноосібною. Спробу залучити дворянське суспільство до участі в місцевому управлінні як воеводських товаришів, яка раніше була невдалою на рівні повіту, повторили в губерніях. Наказ 24 квітня 1713 р. приписував створити при губернаторах "ландрати" чисельністю від 8 до 12 чол., залежно від розміру губернії, і губернатору доручалось всі справи надалі вирішувати разом з цією установою. Перші ландрати призначалися Сенатом із подвійної кількості кандидатів, яких пропонував губернатор.

Важливим кроком у реорганізації управління на місцях була губернська реформа, проведена Катериною ІІ. Маніфест від 7 листопада 1775 р., яким Катерина ІІ оприлюднила "Установи про управління губернією", висвітлили недоліки існуючого обласного управління.

По-перше, губернії представляли дуже великі адміністративні округи; по-друге, в цих округах була недостатня кількість управлінських закладів з незначним управлінським складом; по-третє, в цьому управлінні змішувались різні відомства: одна і та сама установа відала і адміністрацією, і фінансами, і судами.

Нові губернські реформи були покликані ліквідувати ці недоліки. Передусім Катерина ІІ впровадила новий обласний поділ: 20 великих губерній, які тоді входили до складу Російської імперії, були поділені на 50. Кордони колишніх губерній або областей встановлювались частково за географічними, частково - за історичними ознаками і умовами. В основу губернського поділу Катерини ІІ була покладена виключно чисельність населення. Губернії являли собою округи з населенням 300-400 тис. мешканців. Губернії поділялися на повіти з населенням в 20-30 тис. мешканців.

В кожній губернії встановлювася подібний судовий та адміністративний устрій. Головною установою в системі губернської адміністрації стало губернське управління з губернатором чи намісником на чолі. Це була одночасно виконавча, поліцейська і розпорядча установа. Губернське управління оприлюднювало і виконувало укази та розпорядження вищого уряду, стежило за порядком у губернії, веденням справ в інших установах, спонукало їх до виконання своїх функцій. Повітовим органом губернського управління був низовий земський суд, де головував земський справник або капітан. Одночасно це була і виконавча поліцейська установа. Капітан-справник виконував постанови губернських установ, наглядав за торгівлею, піклувався про санітарні умови, стан мостів та доріг в уїзді, моральність та політичну благонадійність мешканців повіту, допомагав судові, проводячи попереднє слідство. Влада справника охоплювала весь повіт, за винятком повітового міста. В місті існувала власна відповідна посада - комендант, або городовий.

Фінансове управління в губернії було сконцентровано у казенній палаті, яка відала казенними зборами, підрядами на роботи, будівництвом. Казенній палаті були підпорядковані губернські та повітові скарбниці, де зберігалися доходи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Місцеве управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок