Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Професійна деформація працівників кримінально-виконавчої служби. Міф чи реальність?

Професійна деформація працівників кримінально-виконавчої служби. Міф чи реальність?

Назва:
Професійна деформація працівників кримінально-виконавчої служби. Міф чи реальність?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,51 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПЛАН

Вступ

1. Основні чинники, які зумовлюють професійну деформацію працівників кримінально-виконавчої служби

2. Профілактика професійної деформації працівників кримінально-виконавчої служби

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Відмінна риса щодо в'язниць у всіх суспільствах - те, що вони закриті для суспільних установ, до яких більшість членів співтовариства не має ніякого доступу. Єдині, хто спілкують один з одним і приблизно щодня – співмешканці і штат. Їх співтовариство не має жодних природних підстав, і може з'єднувати індивідуумів настільки взаємно ворожих, що наражає на небезпеку життя кожного з них. У той же самий час співмешканці і штат повинні взяти участь у законному, але гуманному режимі, владна повинна використовуватися справедливо і без зловживання.

Небезпека подвійна: і обслуговуючий штат і співмешканці відчувають негативні відносини, напруженість відносини і можливість зловживання і насильства.

Якщо говорити щодо зловживання владою тюремними працівниками, ми маємо тільки деяку інформацію, але широко відомо, що це явище досить поширене.

Одне з важливих питань, які досліджує соціологія, це непристойна поведінка працівників виправних установ, явище професійної і моральної деформації індивідуальності. Безліч дослідників вказує на неминучій професійній деформації осіб тюремних робітників починаючи з десятого року служби.

Як щодо України? Чи спостерігається професійна деформація працівників кримінально-виконавчої служби в нашій державі?

Доказом цього можна навести наступну витримку однієї з багатьох статтей на цю тему:

“Напередодні Дня незалежності України 2006 р. на центральні телеканали надійшли тривожні дзвінки від засуджених Полицької виправної колонії №76, що у Володимирецькому районі Рівненської області. Інформатори повідомляли громадськість, що п’ятнадцять ув’язнених через жахливі умови та знущання на знак протесту порізали собі вени.

Чоловік, який зателефонував на телеканал “1+1”, розповів, що причиною спроби масового суїциду стали нестерпні умови утримання та мізерна плата за роботу. Ув’язненим, за його словами, платять по 10-20 гривень на місяць за важку працю. Серед протестантів, повідомляв анонім, є й хвора на СНІД людина.

Перша спроба масового суїциду цього року мала місце 9 травня у Харківському СІЗО, де тринадцять ув’язнених порізали собі вени. 13 травня схожа драма розігралася у Львівській виправній колонії №30, де порізали собі вени 24 в’язні. Після цього правозахисники забили на сполох, а влада була змушена коментувати події за колючим дротом.

Та, здається, ані покарання винних працівників виправних установ, ані хвиля критики на адресу керівників департаменту з питань виконання покарань багатьох працівників виправних установ нічого не навчила. Тому події, що відбувалися навколо акції масової непокори у Полоцькій виправній установі, майже не відрізнялися від подій у Харкові та Львові”.

Отже, проблема деформації працівників кримінально-виконавчої служби присутня і в Україні. Спробуємо розглянути основні фактори, які зумовлюють професійну деградацію та можливі шляхи запобігання цього явища.

1. Основні чинники, які зумовлюють професійну деформацію працівників кримінально-виконавчої служби

Професійна деформація індивідуальності після адаптаційного періоду (3-5 років) викликана різними факторами. Деякі вчені вважають, що протистояти професійній деформації можна при наявності наступних чинників:

а) Сформовані установки для персонального росту, соціально позитивне спонукання, адекватне почуття власної гідності і деякі персональні особливості, які забезпечують високо рівень його персонального опору руйнівному впливу навколишнього середовища;

b) Існування перспективної мети та зацікавленість у професійному рості;

c) Розумна вимогливість до індивідуальності чиновника (офіцера) і до його професійних обов’язків.

У протилежному випадку можливі такі прояви зі сторони працівників кримінально-виконавчої служби, як:

1. Формальний і бюрократичний стиль управління (брутальність, зарозумілість, черства обробка(лікування) підлеглих і так далі);

2. Зловживання владою (брутальність до оточуючих, гноблення, негарантоване використання сили, спеціальних засобів, зброї і т.д.);

3. Терпимість до порушення дисципліни і невиконання обов'язків;

4. Порушення закону;

5. Культивування інсинуацій і обвинувачень, поділ підлеглих;

6. У психологічному відношенні ситуація конфлікту (ситуація конфлікту як постійна норма офіційних відносин);

7. Формування “ подвійної моралі ” (для “нашого” і для “незнайомців”);

8. Взаємне прикриття;

9. Щоденна деградація тощо.

Крім цього існує ряд інших факторів, які можуть викликати напружені відносини серед співмешканцями і штатом виправних установ, що може вести до насильства та бунтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Професійна деформація працівників кримінально-виконавчої служби. Міф чи реальність?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок