Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття джерела права

Поняття джерела права

Назва:
Поняття джерела права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,09 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАН

1. Поняття джерела права

2. Характеристика юридичних джерел права

3. Поняття нормативно-правового акта як одного з ключових джерел права

4. Джерела права в різних країнах

Висновок

Список використаної літератури

1. Поняття джерела права

Існують багато правових теорій, що по-різному розкривають природу права.

Право це, насамперед, сукупність правил поведінки, норм установлених чи санкціонованих державою, де тільки правові норми виходять від держави, а всі інші складаються стихійно чи створюються не державними організаціями, об'єднаннями.

Право – не проста сукупність виданих чи санкціонованих державою правил поведінки, а систематизована їхня сукупність, побудована на основі наукових, століттями принципів, що формувалися, строго вивірена й упорядкована система.

Право виражає державну волю.

Право – це система правил поведінки, які мають обов'язковий характер і прикмети виконання всіма суб'єктами права.

Права, що складають його правові норми, завжди виступають у визначеній, офіційно вираженій письмовій формі.

Право, його належна реалізація забезпечуються державою. Для цього існують передбачені законодавством механізми державного впливу, що застосовуються уповноваженими на те органами.

Право як системна сукупність правових норм характеризується динамізмом, мінливістю, що обумовлені безперестанним розвитком регульованих правом суспільних відносин.

З вищесказаного можна зробити висновок: право – це система загальнообов'язкових правил поведінки (норм), установлених чи санкціонованих компетентними державними органами, а також прийнятих на референдумах з метою регулювання суспільних відносин і визначених класів, що спочатку виражають волю, а в міру стирання соціальних розходжень і демократизації суспільства - більшості народів з урахуванням інтересів меншості, реалізація яких забезпечується державою.

Право, як і всяке суспільне явище, також має форми свого зовнішнього вираження, об'єктивності, реального існування і функціонування. У волі людей, що втілюється в юридичні закони, знаходять своє вираження програми, надії великих соціальних груп людей, тобто чи народу його шарів. Проблема наповнення юридичних законів конкретним змістом — це не що інше, як їх послідовна вольова обумовленість, що у свою чергу залежить від матеріального життя суспільства. Поняття «джерело права» у юридичній науці вживаються не тільки у формальному значенні, тобто як форма вираження права, але також у матеріальному й ідеальному змістах. Джерелом права в матеріальному змісті розглядається саме суспільство, його соціально-економічний, культурний розвиток, зміст суспільних відносин. Під ідейним джерелом права розуміється правосвідомість, що грає важливу роль у правотворенні .

У правовій науці форми, за допомогою яких фіксуються, закріплюються, офіційно виражаються юридичні норми, одержали назву юридичних джерел.

Поняття «джерело права» у юридичній науці вживаються не тільки у формальному значенні, тобто як форма вираження права, але також у матеріальному й ідеальному змістах. Джерелом права в матеріальному змісті розглядається саме суспільство, його соціально-економічний, культурний розвиток, зміст суспільних відносин. Під ідейним джерелом права розуміється правосвідомість, що грає важливу роль у правотворенні .

Термінологічні суперечки щодо поняття “джерело права” не завжди схоластичні. Одні вчені називають нормативні правові акти, звичаї, прецеденти формами права, інші — джерелами. Але різні визначення тих самих явищ тільки підкреслюють різноманіття прояву їхньої сутності. Тому можна використовувати якось, так і інше поняття, усвідомивши попередно зміст кожного.

Джерело (форма) права – це офіційно об'єктивований акт, що містить норми права.

Про джерела права говорять, насамперед, у змісті факторів, що харчують появу і дію права. Такими виступають правотворча діяльність держави, воля пануючого класу (усього народу) і, у кінцевому рахунку, матеріальні умови життя. Про джерела права пишуть також у плані пізнання і називають відповідно: історичні пам'ятники права, дані археології, що діють правові акти, юридичну практику, договори, судові мови, праці юристів і ін. Однак є і більш вузький зміст поняття «джерело права», що вказує на те, чим практика керується в рішенні юридичних справ. У континентальних державах це в основному нормативні акти. Договір як джерело права має відносно невелике поширення, звичай майже не має місця, а прецедент континентальною правовою системою відкидається .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Поняття джерела права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок