Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правила та прийоми дактилоскопування

Правила та прийоми дактилоскопування

Назва:
Правила та прийоми дактилоскопування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Під дактилоскопування розуміють отримання відбитків пальців та долонь рук певної особи для наступного їх порівняння з відбитками пальців на дактилоскопічних картках або зі слідами.

Для дактилоскопування потрібно мати бланк дактилокартки, гладку пластину (скляну, металеву або пластмасову), на якій можна роз-катати фарбу, гумовий валок та друкарську фарбу, флакон з бензином, спиртом або скипидаром.

Перед дактилоскопуванням необхідно оглянути руки особи, у якої потрібно зробити відбитки пальців. Якщо на пальцях виявлені відкриті рани або пошкодження шкірного покриву, відбитки знімають після лікування; якщо пальці забруднені, пропонують помити їх з милом і насухо протерти рушником.

Потім на пластині, гумовим валком, рівномірно розкатується друкарська фарба, по якій «прокочують» пальці. Пластина розміщується край столу, поряд з бланком дактилокартки, складеної вздовж верхньої лінії перегину. Фахівець, який проводить дактилоскопування, повинен стояти з правого боку столу, а підозрюваний - ліворуч від нього, обличчям до столу.

Дактилоскопування розпочинають з великого пальця правої руки і закінчують мізинцем. Запідозрений спочатку витягує великий палець, зігнувши решту пальців у кулак (і так далі). Співробітник трьома пальцями (великим, вказівним та середнім) лівої руки бере потрібний для дактилоскопування палець біля основи (ближче до долоні), а однойменними пальцями правої руки бере нігтьову фалангу цього ж пальця. Зафіксований таким чином палець підозрюваного боком нігтьової фаланги кладуть на край пластини і прокочують по ній зліва направо, від одного краю нігтя до іншого. У даному випадку необхідно, щоб пофарбувалася вся подушечка нігтьової фаланги і 3 - 5 мм середньої фаланги. Після цього вкритий фарбою палець, таким же способом, прокочують на спеціально відведеному для цього місці бланку дактилокартки. Так само одержують відбитки решти пальців правої руки.

Прокочувати пальці як по пластині з друкарською фарбою, так і по дактилокартці, рекомендується з менш зручного положення в більш зручне, тобто, великий палець правої руки і пальці, крім великого, лівої руки - справа на ліво, а всі інші пальці - зліва на право.

Після прокочування пальців правої руки фарба на пластині розрівнюється заново, а дактилоскопічна картка перегинається для дактилоскопування лівої руки. Після закінчення прокочування пальців лівої руки фарба на пластині знову розрівнюється рівномірним і тонким шаром для зняття контрольних відбитків обох рук, які необхідні для перевірки правильності розміщення основних відбитків на дактилоскопічній картці. Контрольні відбитки одержують шляхом одночасного прикладання чотирьох пальців (без великих) спочатку лівої, а потім правої руки до пластини з фарбою, а потім до дактилоскопічної картки. В спеціально відведених місцях дактилокартки роблять відбитки великих пальців.

Зроблені відбитки повинні бути чіткими і повними. Після дактилоскопування друкарська фарба з пальців змивається тампоном, змоченим бензином, спиртом або скипидаром.

Якщо під час огляду місця події будуть виявлені сліди, залишені не центральною частиною пальцевого узору, а його боковою ділянкою або прилеглою до нігтя, необхідно відібрати у запідозреного відбитки цих ділянок узору пальця.

У такому випадку, за допомогою валка, покривають тонким шаром фарби крайні ділянки подушечки пальців підозрюваного і притискують до аркуша паперу. Далі необхідно точно записати, яким пальцем, якою його частиною залишені відбитки.

Якщо є підозра, що сліди залишені поверхнею долоні, потрібно одержати відбитки долонної поверхні. Для цього поверхню долоні підозрюваного за допомогою валка покривають тонким шаром фарби і притискують до аркуша паперу, розміщеного на випуклій поверхні (це може бути товстий валок, пляшка або щось подібне), щоб відобразилась не тільки виступаюча поверхня долоні, але й, хоч би частково, долонна западина.

Особливості дактилоскопування трупа. Перед дактилоскопуванням руки трупа необхідно вимити теплою водою з милом і витерти насухо. Друкарську фарбу валком розкатують по пластині так, щоб вона рівномірно лягла на валок. Фарба на пальці наноситься валком.

Для одержання дактилоскопічних відбитків, пальці трупа, за допомогою валка, рівномірно покривають друкарською фарбою і прокочують по них покладені на лінійку, дощечку або сірникову коробку листки паперу. Замість паперу можна використати розрізані бланки дактилокартки, або попередньо на кожному квадратику паперу відзначається, з якого пальця зроблений відбиток, квадратики наклеюються на відповідних місцях в дактилокартці.

Необхідно слідкувати, щоб відбитки не переплутались і не переміщувались по поверхні пальця.

У тих випадках, коли шкірні покриви зазнали змін (наступило різко виражене задубіння трупа чи в результаті розкладу, висихання, муміфікації, дії вологи останній неможливо дактилоскопувати вищеописаним способом), дактилоскопування здійснюється за участю спеціаліста судово-медичного закладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правила та прийоми дактилоскопування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок