Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Підготовка матеріалів на експертизу

Підготовка матеріалів на експертизу

Назва:
Підготовка матеріалів на експертизу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,73 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Виконанню дактилоскопічної експертизи передує велика та складна робота, яка здійснюється на основі точного дотримання кримінально-процесуального законодавства, широкого використання наукових методів, передового досвіду та можливостей криміналістичної техніки У ході проведення огляду місця події та Інших слідчих дій необхідно вжити застережні заходи для забезпечення вилучення та збереження знайдених слідів рук. Успішне проведення дактилоскопічної експертизи багато в чому залежить від якості зібраного порівняльного матеріалу.

За допомогою дактилоскопічної експертизи вирішується низка питань: ким залишені сліди, які обставини справи, особливості слідів тощо Під час оформлення матеріалів потрібно правильно формулювати запитання експерту, розташовувати їх у логічній послідовності. Наприклад, спочатку ставиться запитання про придатність сліду для ідентифікації, а потім - ким він залишений. У разі неточного формулювання запитань експерт пропонує слідчому сформулювати їх по-іншому та в іншій послідовності.

Розглянемо такі запитання та можливості їх вирішення.

1) перше запитання, яке вирішує дактилоскопічна експертиза – чи є на предметах, вилучених на місці пригоди, сліди папілярних узорів рук? У ряді випадків невидимі сліди рук на об'єкті можуть бути перетворені на видимі на місці огляду. Але в складних випадках (виявлення слідів на папері не дуже високої якості, тканині, пористих шорстких поверхнях і т. ін.) у спіх, і то не завжди, може бути досягнутим лише завдяки кваліфікованому лабораторному дослідженню. Завдання експертизи у такому випадку - не тільки вирішити питання щодо наявності слідів, але й зафіксувати знайдені сліди шляхом фотографування;

2) якщо такі сліди є, то чи придатні вони для ідентифікації особи, і яка їх залишила? Перед ототожненням особи передусім, як правило, необхідно вирішити, чи придатні сліди, які є на речовому доказі, для ідентифікації особи. У разі позитивної відповіді на це запитання, речові докази зі слідами і самі сліди необхідно ретельно зберегти щоб зробити якісні фотознімки.

Придатність слідів рук для ототожнення особи визначається не Розмірами слідів та їх кількістю, а такими обставинами: а) чіткістю відображення в слідах папілярних ліній та особливостей будови папілярного узору. Тому нерідко неможливо з'ясувати, ким залишений «мазок» пальця, хоча він добре видимий на поверхні предмета, і навпаки, невеликі за розміром потожирові сліди, які відображають деталі будови папілярного узору, в тому числі і деталі будови папілярних ліній, нерідко забезпечують достовірне встановлення особи, яка їх залишила; б) можливістю встановлення по сліду, якою рукою він залишений - правою чи лівою, долонею чи пальцями, зокрема якими (знання цієї інформації значно полегшує підбір потрібних для порівняння відбитків і саме порівняльне дослідження); в) наявністю в сліді відображень вихідних для порівняльного дослідження точок (центр узору, дельта) або комбінації особливостей папілярного узору.

3) основним, найчастішим і суттєвим для дізнання та попереднього слідства питанням, яке вирішує дактилоскопічна експертиза, є запитання про те, чи не залишені сліди рук на визначеному об'єкті тією або іншою особою (вказується її прізвище, ім'я та по батькові)? Сутність даної експертизи - ототожнення особи за знайденими слідами, а зміст дослідження - порівняння слідів з відбитками пальців певних осіб.

Треба мати на увазі, що в цьому випадку дактилоскопічною ідентифікацією встановлюється той факт, що певна особа, відбитки якої досліджувались, залишила сліди на певному об'єкті. У багатьох випадках цей факт є важливим доказом, оскільки звинувачений нерідко не може правдоподібно пояснити, як утворилися на досліджуваному об'єкті сліди рук. Однак обставини справи нерідко допускають можливість залишення слідів запідозреним на місці злочину без зв'язку з його скоєнням. Наприклад, запідозрений є родичем або знайомим потерпілого, відвідував його до злочину, або запідозрений випадково брав у руки ту чи іншу річ після виявлення злочину.

У таких випадках важливо вияснити обставини, за яких залишено сліди (час їх утворення; дії, під час яких вони утворилися; речовин) слідів).

Крім того, дактилоскопічна експертиза може відповісти на такі запитання: Якою рукою та яким пальцем залишений слід? Якими ділянками долонної поверхні руки та в результаті яких дій (охоплення, доторкування і т. ін.) залишені сліди рук? Які особливості рук людини, яка залишила сліди (відсутність пальців, наявність шраму тощо)'? Чи належать сліди рук, вилучені в різних місцях пригод, одній і тій же особі?

Для проведення дактилоскопічної експертизи направляються:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Підготовка матеріалів на експертизу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок