Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Методика пороскопічного дослідження

Методика пороскопічного дослідження

Назва:
Методика пороскопічного дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,08 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Особливості методики експертного дослідження мікроознак папілярних узорів. Особливості будови та властивості мікроознак папілярних ліній визначає специфіку кожної з чотирьох стадій пороеджеоскопічного дослідження.

Перша стадія - ознайомлення з одержаними матеріалами, огляд об'єктів, виявлення та фіксація мікроознак. Дослідження розпочинається зі з'ясування завдань експертизи, умов, за яких знайдені мікро-сліди папілярних ліній, обставин, які могли викликати їх зміни (способів фіксації, зберігання, упаковки).

Передусім визначається сама можливість дослідження мікроознак будови папілярних ліній (для пороеджеоскопічного дослідження придатні тільки сліди на рівній, гладкій поверхні - наприклад, склі, порцеляні, кераміці тощо); далі орієнтовно визначають давність сліду (тому, що вже через 8-12 днів у слідах розпливається відображення пор та країв папілярних ліній).

Потім здійснюється огляд об'єктів з використанням оптичних методів, і визначають місцезнаходження слідів, які фіксують. Для знаходження слідів не завжди достатньо огляду або використання оптичних методів. Іноді доводиться використовувати фізичні та хімічні методи. До них звертаються лише в тих випадках, коли сліди невидимі (папір, дерево), або вони не можуть бути сфотографованими безпосередньо без обробки. Непотрібно проявляти сліди, в яких видимі мікродеталі, порошками, навіть дрібнозернистими (хоча в літературі такі рекомендації зустрічаються), бо нерідко під час пофарбування фарбуюча речовина закриває пори. Замість порошків краще наносити кіптяву (найкраще одержану з кристалічної камфори), використовувати пари йоду, алоксан або термовакуумне напилення. Після виявлення слідів (за допомогою того або іншого методу всі сліди фотографують з достатньо великим збільшенням (приблизно 10-25 крат, кут освітлення повинен бути близько 75°).

Для фотографування краще використовувати мікроскоп МБС-10 з мікрофотонасадкою, або фотоапарат «Зеніт» з подовжуючими кільцями, або скористатися приставкою для мікрозйомки лабораторної установки Уларус. В окремих випадках сліди, імовірно придатні для пороскопічного дослідження, можна копіювати на дактилоплівку або силіконову пасту.

Зразки відбитків пальців рук підготовляють на аркушах глянцевого паперу (можна використовувати емульсійний шар фотопаперу), перший раз не очищаючи руки від забруднень, другий раз - ретельно помити руки з милом. Відбитки одержують доторкуванням забарвленої барвником поверхні шкіри (з різним насиченням) до паперу (прокочування пальців по поверхні аркуша недопустиме).

Для одержання якісних відбитків папілярних ліній для порівняльного дослідження рекомендують і такий метод: помити руки з милом і витерти насухо; протерти спиртом або одеколоном; провести декілька разів по волоссю або обличчю; доторкнутися з різним ступенем натискування до чистого скла, і обробити мілкозернистим порошком для дактилоскопічних досліджень («Малахітом», «Рубіном», сажею газовою).

Можна рекомендувати і фотохімічний спосіб одержання відбитків пальців рук для пороеджеоскопічного дослідження. Для цього готують 25% розчин тіосульфату натрію або 5% розчин хлориду амонію. Одним із вказаних розчинів змочують поверхню шкіри і притискають до засвіченої фотоплівки на 40-50 сек. Далі цю фотоплівку проявляють звичайним способом при денному освітленні, фіксують і з одержаних негативів друкують фотовідбитки.

Друга стадія дослідження - аналітична, на якій шляхом вивчення слідів та експериментальних відбитків визначаються мікроознаки та їх ідентифікаційна значимість. У процесі аналізу відбираються макродеталі будови узорів (місток, злиття тощо), біля яких групуються мікродеталі. Найбільш чіткі з них використовують як вихідні для порівняння мікроознак.

Макроскопічні ознаки є вихідними для порівняння мікроознак, а взаємне розміщення макродеталей та мікроознак потрібно розглядати як ідентифікаційну мікроознаку будови папілярного узору.

Третя стадія — порівняльне дослідження, в основі якого лежить порівняння оціночних даних про ознаки, які відобразилися в слідах та експериментальних відбитках. Розпочинати порівняльне дослідження з мікродеталей не слід, тому, що знайти серед сотень тисяч мікровиступів, впадин, пор, обривків тонких ліній на експериментальних відбитках пальців рук особи кількох (навіть декількох десятків) мікродеталей, які відобразились у сліді, неможливо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методика пороскопічного дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок