Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочини проти системи бюджетного регулювання

Злочини проти системи бюджетного регулювання

Назва:
Злочини проти системи бюджетного регулювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Порушення законодавства про бюджетну систему України

(ст. 210 КК). Основним безпосереднім об'єктом злочину є встановлений законодавством порядок виконання державного і місцевих бюджетів та порядок використання бюджетних ресурсів, додатковим - конституційні права і законні інтереси громадян, порядок здійснення службовими особами покладених на них службових повноважень.

Предмет злочину - бюджетні кошти, тобто кошти, що включаються у бюджети всіх рівнів незалежно від джерела їх форму вання (примітка до ст. 210). Предметом злочину виступають бюджетні кошти лише у великих або особливо великих розмірах. Великим розміром визнається сума, яка в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а особливо великим розміром - яка у три тисячі і більше разів перевищує цей мінімум (примітка до ст. 210).

З урахуванням того, що, згідно з БК, власні надходження бюджетних установ включені до відповідних бюджетів, плануються і затверджуються у їх складі, такі грошові кошти мають визнаватися бюджетними - предметом розглядуваного злочину. У зв'язку з цим, якщо службова особа здійснює нецільове використання власних надходжень бюджетної установи у великих або особливо великих розмірах, вона повинна притягуватись до відповідальності за ст. 210.

З об'єктивної сторони вчинення злочину можливе у чотирьох формах: 1) використання бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню; 2) використання бюджетних коштів в обсягах, що перевищують затверджені межі видатків; 3) недотримання вимог щодо пропорційного скорочення видатків бюджету; 4) недотримання вимог щодо пропорційного фінансування видатків бюджетів усіх рівнів.

Під використанням бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню потрібно розуміти витрачання бюджетних коштів на цілі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим для цих коштів законом про Державний бюджет України чи рішенням про місцевий бюджет, виділеним бюджетним асигнуванням чи кошторисам доходів і витрат. Це може бути, зокрема: 1) фінансування за рахунок бюджетних коштів тих видатків, які не передбачені видатковими статтями затвердженого бюджету відповідного рівня (наприклад, направлення бюджетних коштів на банківські депозити); 2) використання бюджетних коштів, що мали цільове спрямування, з іншою метою, тобто фінансування одних видатків за рахунок інших статей видатків (скажімо, фінансування виробництва за рахунок коштів, призначених для виплати заробітної плати); 3) спрямування їх на такі видатки, фінансувати які за рахунок бюджетних коштів заборонено (наприклад, фінансування за рахунок коштів резервного фонду державного або місцевого бюджету капітального ремонту або реконструкції, придбання житла, обслуговування та погашення боргу).

Використання бюджетних коштів в обсягах, що перевищують затверджені межі видатків, - це фінансування видатків у сумах, які перевищують ті розміри, які затверджені у відповідних бюджетах, кошторисах і планах асигнувань (перевищення як загального обсягу затверджених видатків, так і обсягу видатків на конкретні заходи).

Недотримання вимог щодо пропорційного скорочення видатків бюджету може виражатись, наприклад, у неприйнятті рішення про скорочення видатків бюджету у разі зменшення надходжень до нього, у прийнятті рішення здійснювати фінансування у попередньому обсязі, поширити скорочення на всі видаткові статті бюджету, у т. ч. захищені, у неприйнятті керівником бюджетної установи рішення про внесення змін до кошторису і плану асигнувань.

Під недотриманням вимог щодо пропорційного фінансування видатків бюджетів усіх рівнів потрібно розуміти, зокрема, фінансування у повному обсязі одних статей видатків при одночасному зменшенні фінансування за іншими статтями або при їх повному нефінансуванні, недодержання строків фінансування видатків за окремими статтями, що призводить до виникнення і зростання заборгованості з виплати пенсій, заробітних плат, соціальних допомог, перевищення або зменшення видатків бюджету в одному кварталі (місяці) за рахунок іншого періоду бюджетного року.

З урахуванням того, що в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного і місцевого бюджетів, видання керівником бюджетної установи наказу про використання бюджетних коштів усупереч їх цільовому призначенню або в обсягах, що перевищують затверджені межі видатків, не виходить за рамки умисного створення умов для вчинення злочинів, а тому має розглядатися не як замах, а як готування до злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210.

Порушення порядку проведення операцій з бюджетними коштами, здійснене у формах, які у статтях 210 і 211 прямо не передбачені (наприклад, закупівля товарів без проведення тендерних процедур у тих випадках, коли вони є обов'язковими, або з порушеннями умов проведення тендеру), має розцінюватись як адміністративний проступок (ст. 164-12 КУпАП) або як злочин у сфері службової діяльності (наприклад, ст. 364, ст. 366 або ст.367).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Злочини проти системи бюджетного регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок