Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочини проти прав і законних інтересів споживачів

Злочини проти прав і законних інтересів споживачів

Назва:
Злочини проти прав і законних інтересів споживачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,41 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Обман покупців та замовників (ст. 225 КК). Основним безпосереднім об'єктом злочину є права й законні інтереси споживачів. Додатковим - встановлений порядок ведення торговельної діяльності та діяльності у сфері надання послуг в частині нормального, правомірного обслуговування покупців та замовників.

Предмет - грошові кошти, товари чи вироби, які виготовляються або ремонтуються за замовленням громадян, а також матеріали, які передаються замовником виконавцеві.

Потерпілий - громадянин - покупець або замовник, у т. ч. громадянин, який займається приватною підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи. Якщо обман вчинено щодо покупців і замовників - юридичних осіб або держави, дії винного слід кваліфікувати за статтею КК про відповідальність за той чи інший злочин проти власності (наприклад, за ст. 190).

Об'єктивна сторона цього злочину полягає у вчиненні однієї із вказаних у ч. 1 ст. 225 альтернативних дій: обмірювання, обважування, обраховування чи інший обман покупців або замовників під час реалізації товарів або надання послуг.

Обмірювання та обважування полягають у відпуску покупцеві товарів належної якості, за які він сплатив кошти, але в меншій кількості (недолив рідин, недомір тканин та інших подібних товарів, збільшення ваги пакувальних матеріалів або тари тощо). Використання для обмірювання та обважування фальсифікованих вимірювальних приладів або інструментів потребує кваліфікації за сукупністю злочинів, передбачених статтями 225 та 226.

Обраховування означає, що вартість проданого товару, кількість його одиниць або вартість наданої послуги визначені неправильно, внаслідок чого покупець або замовник сплачує грошову суму більшу, порівняно з належною. Обраховування буде і в тому разі, коли під час проведення розрахунків потерпілому не дається здача або ж дається у меншому розмірі.

Під іншим обманом покупців необхідно розуміти, зокрема, такі дії, як перевищення встановлених роздрібних цін, продаж фальсифікованих або зіпсованих товарів, продаж товарів нижчого сорту за ціною вищого, продаж знижених в ціні товарів за цінами, які існували до їх уцінки, продаж неповного комплекту товарів, передача покупцеві одного предмета під виглядом іншого тощо. За певних умов за ст. 225 може бути кваліфікована реалізація товару, термін придатності якого минув.

Під іншим обманом замовників слід розуміти будь-які дії, спрямовані на одержання від потерпілого сум, котрі перевищують реальну ціну щодо наданої йому послуги (наприклад, заміна під час ремонту радіоелектронної апаратури нових деталей і вузлів на такі, які вже використовувались; завищення складності виконуваних робіт або витрат сировини і матеріалів; стягнення плати за роботи, які фактично не виконувались; заниження вартості речей під час приймання їх пральнями та хімчистками).

Дія ст. 225 не поширюється на випадки продажу товарів (надання послуг) за підвищеними цінами (тарифами) за згодою самих покупців (замовників).

Ст. 225 КК, не конкретизуючи місце вчинення злочину, водночас вказує, що обман покупців та замовників повинен бути скоєний під час реалізації товарів або надання послуг. При цьому не має значення, скоєно обман покупців: безпосередньо у приміщеннях підприємств торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування, чи під час проведення виїзної торгівлі, доставки товарів за місцем проживання покупця, надсилання їх поштою тощо.

Для визнання обману покупців та замовників закінченим злочином необхідно встановити настання суспільне небезпечних наслідків - заподіяння покупцеві або замовникові матеріальної шкоди у значних розмірах. Йдеться про обман, що спричинив громадянинові матеріальну шкоду в сумі, яка перевищує три неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (примітка до ст. 225).

Суб'єктом злочину може бути будь-яка фізична осудна особа, якій виповнилось 16 років і яка відповідно до своєї компетенції або фактично здійснює реалізацію товарів, або надає послуги.

Суб'єктивна сторона обману покупців та замовників характеризується прямим умислом. Мотиви і мета вчиненого обману на кваліфікацію його за ст. 225 не впливають.

Кваліфікуючою ознакою злочину (ч. 2 ст. 225) є вчинення його особою, раніше судимою за обман покупців чи замовників.

Фальсифікація засобів вимірювання (ст. 226 КК). Об'єктом злочину є нормальне, правомірне функціонування державної метрологічної системи в частині встановленого порядку виготовлення та обігу засобів вимірювання.

Предмет злочину - фальсифіковані засоби вимірювання - вимірювальні прилади та інструменти. Засобом вимірювальної техніки визнається технічний засіб, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики.

Вимірювальні прилади - це такі засоби вимірювання, в основу роботи яких покладено дію механізмів або інших технічних пристроїв, з яких складається той чи інший засіб вимірювання (наприклад, ваги, електролічильники, вимірювальні інформаційні системи, лічильники нафтопродуктів і скрапленого газу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Злочини проти прав і законних інтересів споживачів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок